اجتناب از مدل اسپین آف ایجاد شغل در سال 1401

12355 خبر اولیه

به گزارش تحریریه به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر حجت الله عبدالملکی در حاشیه جلسه فوق العاده کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان مجلس نکات و پیشنهادات خود را در این خصوص ارائه کردند. .

عبدالملکی افزود: در سال 1401 برنامه های وزارت اشتغال براساس اکوسیستم اشتغال ملی خواهد بود که به تصویب شورای اشتغال کشور در دولت سیزدهم مردم رسیده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در بوم شناسی ملی اشتغال، تمرکز اصلی بر سه حوزه فناوری، مهارت و بازار است که بسیاری از مشکلات اشتغال کشور را حل می کند.

عبدالملکی تصریح کرد: بر اساس توافق با نمایندگان مجلس از سال 1401 منابع و بودجه های تولید و اشتغال در تبصره های 16 و 18 دیده شده که در اکوسیستم اشتغال تعریف شده است و از پولشویی جلوگیری می کنیم. هر جا بودجه خرج می شود باید نتیجه داشته باشد.

رئیس شورای عالی کار تاکید کرد: از این پس طرح های اجرا شده برای اشتغال به صورت آنلاین رصد می شود و تمامی دستگاه هایی که در حوزه اشتغال ماموریت دارند باید فرصت شغلی ایجاد کنند؛ این فرصت های شغلی در سامانه ثبت نام میدانی و نظارت میدانی در جاده انجام می شود.

عبدالملکی گفت: داشبوردی در ارتباط با نظارت آنلاین طرح های اشتغال در حال طراحی است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حوزه راهبردهای تثبیت مشاغل در سال 1401 افزود: بسته عالی برای تثبیت و توسعه اشتغال در سال 1401 تهیه شد که در مرحله نهایی تصویب در هیئت وزیران است که جزئیات آن به زودی اعلام می‌شود. «به اطلاع کارفرمایان و کارآفرینان می‌رسانیم.

  ورشکستگی بزرگترین خرده فروش در چین - رسانه تحریریه

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید