اجرای موفق گام اول قانون پایانه های تجاری و نظام مودیان

16206 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، داود منظور، رئیس سازمان امور مالیاتی کشور در جلسه شورای معاونین این سازمان، از پیشرفت اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و نظام مالیاتی تقدیر کرد و گفت: علیرغم اینکه از سختی ها و پیچیدگی های اجرای این قانون، گام اول را با موفقیت پشت سر گذاشتیم.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اینکه تجربه اجرای چنین قانون گسترده ای در سطح کشور وجود ندارد، افزود: حدود 195 هزار و 831 صورتحساب الکترونیکی توسط مودیان وارد این سامانه شده است که از این تعداد 109 مورد توسط سایرین ارائه شده است. مؤدیان تأیید می شود که این به معنای موفقیت در اجرای گام اول این طرح است.

دکتر منظور افزود: در کمتر از یک هفته از اجرای 100 درصدی گام اول این قانون، بیش از 10 میلیون پوشه مالیاتی برای کلیه مودیان ثبت نام شده در نظام مالیاتی و همچنین حدود 195 هزار و 831 هزار فقره صورتحساب الکترونیکی از مالیات دهندگان در این سامانه معرفی شده است که خریدهای مربوط به خریداران فعال اقتصادی به صورت خودکار در پوشه خریدار 11004 قرار می گیرد.

به گزارش اینتا، رئیس امور مالیاتی سازمان با بیان اینکه تاکنون بیش از 442 فقره اخطاریه مالیاتی به مودیان رسیده است، اظهار امیدواری کرد که اکثر مودیان احضار شده تا پایان آذرماه از این سامانه استفاده کنند.

پایان/

  عذرخواهی بدهی دولت به دلیل عدم یکسان سازی حقوق بازنشستگان غیرقابل قبول است

دیدگاهتان را بنویسید