اجرای نسخه WHO کشور را به مرز «شکاف جمعیتی» رسانده است و ما همچنان سوژه محض این سازمان هستیم!

9113 خبر اولیه

به گفته ویراستاران؛ دکتر حسین روازاده; دبیرکل جامعه اسلامی حامیان کشاورزی ایران با اشاره به تصویب طرح حمایت از جوانان و خانواده در مجلس شورای اسلامی گفت: ازدواج، تشکیل خانواده و زایمان مهمترین مولفه در جوامع انسانی برای افزایش پویایی و کارآمدی است. ; از مجلس شورای اسلامی و سایر نهادها برای تصویب طرح جمعیت جوانان تشکر می کنیم که تا حدودی هشدارهای کارشناسان جمعیت و دغدغه های مهم مقام معظم رهبری را مد نظر قرار داده است. رشد جمعیت اکنون یک امر استراتژیک برای کشور است تا ایران را از سقوط به دره تاریک پیری نجات دهد.

وی افزود: اجرای سیاست کاهش جمعیت که در قالب طرح ها و لوایح دولتی در دهه 70 به خود گرفت، ضربه بسیار مهلکی به جمعیت کشور وارد کرد. سوالی که رهبر انقلاب آن را تصمیم اشتباهی می دانند. متأسفانه مشاوران و کارکنانی بودند که برای اجرای این سیاست در ایران از سوی سازمان‌های بین‌المللی پاداش دریافت کردند که سال‌ها در تصمیم‌گیری‌های مهم نظام سلامت در جایگاه‌ها و سمت‌هایی قرار گرفتند و همچنان بر آن‌ها تأثیر می‌گذارند. این افراد به همان اشتباه عمدی یا غیرعمدی که در توصیه های مضر علیه مردم کشور و دولت جمهوری اسلامی مرتکب شدند، باید تحت تعقیب قرار گیرند. نرخ رشد جمعیت ایران در دهه 1960 و اوایل دهه 1970 مناسب بود، زمانی که سیاست «فرزند کمتر، زندگی بهتر» زمینه کاهش جمعیت خانواده را فراهم کرد. تصور غلطی که فرزند متاهل را از داشتن برادر یا خواهر محروم می کند و این امر می تواند بر رشد ذهنی و جسمی کودک تأثیر بگذارد.

  شهربابک کپر خود را برای حضور در سوپرلیگ والیبال نشسته آماده می کند

دبیر کل جامعه اسلامی حامیان کشاورزی ایران با بیان اینکه در حال حاضر فرزندانی داریم که خاله، دایی، دایی و دایی ندارند، گفت: در حالی که در گذشته جمعیت خانواده ها به حدی بود که کودک می توانست. با تعداد زیادی از بچه های خانواده بازی کنید و چیزی شبیه یک مهدکودک کوچک در اطراف خود تشکیل دهید. چرا کار ما به اینجا رسید؟ چه کسی پشت این خیانت است و همچنان اصرار دارد که ایران ظرفیت جمعیت بیشتر را ندارد!

این محقق طب اسلامی – ایرانی خاطرنشان کرد: با تصویب طرح جوانان جمعیت، دشمنان برای جلوگیری از اجرای آن بسیج شده اند. دیده بان حقوق بشر اخیرا از مقامات جمهوری اسلامی خواسته است که اجرای این طرح را به دلیل مضر بودن آن برای زنان متوقف کنند! این ها چه هستند؟ چرا سازمان های بین المللی باید درباره ایران تصمیم بگیرند؟ چرا وزارت بهداشت ما باید پروتکل های سازمان جهانی بهداشت را مو به مو اجرا کند؟ ما به خوبی می دانیم که این دستورالعمل ها چه آسیبی به منافع ملی ما وارد کرده است و همچنان برای اجرای آن پیشقدم هستیم!

وی ادامه داد: قبلاً هم گفته ام که اگر امروز به نیروهای امنیتی و نظامی و اطلاعاتی افتخار می کنیم، اگر فرماندهانی چون سردار شهید سلیمانی داریم به این دلیل است که هیچ گاه دستورات سازمان های خارجی و سازمان های بین المللی مانند ناتو را دنبال نمی کنند. ، بلک واتر و … «اینها نبودند؛ الگوی ایرانی-اسلامی همانطور که در حوزه امنیتی اعمال شد، باید در نظام سلامت و جمعیت اعمال شود تا بتوانیم از چالش هایی که با آن مواجه هستیم رهایی یابیم؛ جمعیت ما. با پیروی از دستورالعمل های سازمان های بین المللی شروع به کاهش کرده است. غربالگری هایی که منجر به سقط جنین می شود و والدین را از باروری محروم می کند به بهانه اینکه در هفته های اول اندامی قلبی شکل نمی گیرند؛ روزانه بیش از هزار سقط انجام می شود. به بهانه های مختلف و بیش از 25 میلیون نفر در ایران در دو دهه اخیر با جنسیت نامناسب متولد نشده اند. داروها و نسخه ها

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

این پژوهشگر طب اسلامی – ایرانی با بیان اینکه باید هر چه داریم برای افزایش جمعیت داده شود، گفت: رویکرد نهادهای دولتی، مجلس و دولت انقلابی در زمینه رشد جمعیت تغییر کرده است تا بتوانیم شرایط لازم را اعمال کنیم. برای این؛ جمعیت جزء حیاتی کشور است و منافع استراتژیک ملی ایران در گرو جمعیت جوان است. جمعیت جوان موتور محرکه کشور و جامعه است و همیشه باید درصد جوانان در هرم جمعیت قابل توجه باشد تا ایران مجبور به واردات نیروی کار و نیروی ماهر نباشد.

وی خاطرنشان کرد: مشکلات اقتصادی وجود دارد و ممکن است برخی از جوانان به همین دلیل از ازدواج اجتناب کنند یا بچه دار شوند، اما باید به یاد داشته باشیم که چرا در همان کشورهای غربی که مشکلات اقتصادی کمتر است، جمعیت رو به کاهش است؟! علاوه بر رفع نیازهای اساسی یک زندگی که کار شایسته، مسکن و رفاه نسبی است، باید تلاش فرهنگی خود را مضاعف کنیم تا فرهنگ تشکیل خانواده، اهمیت و ضرورت آن همراه با مهربانی و برکات آن را برای جوانان تبیین کنیم. ; جوان باید دلیلی برای تشکیل خانواده و بچه دار شدن داشته باشد و ذهنش از فرهنگ غرب پاک شود.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید