احتمال افزایش 900 هزار تومانی حقوق کارمندان

گروه اقتصادی _ رجانیوز: نایب رئیس مجلس، امور حقوقی و استان های سازمان برنامه و بودجه گفت: لایحه تعدیل دستمزد کارکنان و مستمری بگیران پس از تصویب در هیئت دولت با دو فوریت به مجلس ارسال شد.

به گزارش رجانیوز، بابک اوگاهی با اشاره به اهتمام رئیس جمهور برای حمایت از معیشت کارمندان و مستمری بگیران افزود: بر اساس پیشنهاد دولت افزایش های جدید در صورت تصویب مجلس از اول شهریور ماه سال 1401 اجرایی می شود.

وی ادامه داد: بر اساس این لایحه (3000) امتیاز برای کارکنان مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری و معادل ریالی امتیاز مذکور برای کارکنان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت – مصوب 1370 – و غیره. موضوع بند (1) بند (الف) تبصره 12 – تنها عضو قانون بودجه سال 1401 کل کشور (به استثنای موارد مشمول قانون کار) و (210) امتیاز برای اعضای هیئت علمی و قضات. تحت عنوان تناسب حقوق به طور دائم در تصمیمات و قراردادهای استخدامی خود قرار می گیرند.

نایب رئیس مجلس، امور حقوقی و استان ها، سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه مبلغ ناشی از اعمال این افزایش مشمول کسر از مستمری است، گفت: حقوق مشمولان بند (2) بند الف. تبصره (13) ماده 1 قانون بودجه سال 1401 کل کشور اعم از مستمری بگیران، متعهدین و مشترکین صندوق های بازنشستگی کشوری و لشکری ​​و سایر صندوق های بازنشستگی مرتبط با دستگاه های اجرایی مبلغ نه میلیون (9.000.000) ریال. افزایش خواهد یافت.

وی با تاکید بر اهمیت قانون حمایت از خانواده و جوانان افزود: در اجرای ماده (16) این قانون، کلیه گروه های مختلف در دستگاه های موضوع ماده (29) قانون پنج ساله ششم حقوق دریافت می کنند. قانون طرح و همچنین نیروهای مسلح. وزارت اطلاعات، سازمان انرژی اتمی ایران (به استثنای مشمولان قانون کار)، از قبیل مقامات کشوری و لشکری، مدرسین دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی، قضات و مستمری بگیران، مشمولان وظیفه و مشترکین صندوق های بازنشستگی کشوری و لشکری ​​و سایر صندوق های بازنشستگی مربوط به دستگاه های اجرایی در صورت تصویب مجلس به ترتیب صد درصد (100%) و پنجاه درصد (50%) افزایش می یابد.

  وضعیت شماره گذاری تیبا و تیبا 2 مشخص شد

به گفته وی، بر اساس لایحه پیشنهادی دولت، مستمری مشمولان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان اجتماعی کشور ده درصد (10 درصد) و مستمری مشمولان تحت پوشش امام خمینی (ره) است. کمیته امداد و سازمان اجتماعی کشور در دهک های درآمدی (1)، (2) و (3) پنج درصد افزایش می یابد.

وی با اشاره به اینکه سازمان برنامه و بودجه در یک سال گذشته به استقراض بانک مرکزی و چاپ پول روی نیاورده است، تصریح کرد: دولت برای تامین اعتبار این لایحه به روش های تورمی متوسل نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید