اخاذی بی پایان علیه قدرت در میدان

شعار و نام دولت آیت الله رئیسی در انتخابات 1400 «دولت مردمی; «ایران قوی بود» که برنامه‌های جهادی و انقلابی خود را بر اساس تحول و تغییر ریل در سیاست، اقتصاد و مسائل اجتماعی و فرهنگی قرار داد. این در حالی است که برخی با وجود واقعیات، همچنان به خاطر منافع خود از منتخبان سیاه نمایی می کنند.

به گزارش رجانیوس، در حالی که تنها یک سال از روی کار آمدن دولت سیزدهم می گذرد، منتقدان تمام تلاش خود را برای ناکارآمدی تغییر نظام اجرایی کشور و بدنامی دولت و وادار به انحراف از شعارها و سیاست های خود می کنند. و بازگشت به ریل سابق به عنوان تنها راه کشور.

یکی از محورهای اصلی انتقاد از دولت و مخالفت آن با شعارهای آن به ویژه از سوی برخی چهره ها و تریبون ها، موضوع سیاست خارجی و به ویژه موضوع برجام است. در این فضای تبلیغاتی و رسانه ای، ریشه تمام مشکلات امروز کشور، عدم پذیرش برجام از سوی دولت و بی ایمانی کارکنان دولت به فشار تحریم ها عنوان شده است.

این سخنان در حالی مطرح شد که رئیس جمهور جدید منتخب کشور در اولین اعلامیه خود بر حضور خود به عنوان نامزد ریاست جمهوری تاکید کرد.[دولت او] دولت [دولتی خواهد بود] با اجماع ملی و دیپلماسی هوشمندانه و مبتکرانه، لحظه ای از رفع تحریم های سرکوبگرانه غافل نخواهد شد و با دیپلماسی مبتنی بر توان و توان داخلی، تعامل و روابط دوستانه و مقتدرانه با جهان به ویژه با همسایگان خود را دنبال خواهد کرد.

  چگونه از داغ شدن بیش از حد گوشی جلوگیری کنیم؟

برخی از مخالفان دولت را به غیرواقعی بودن در سیاست خارجی و حاکمیت روابط بین‌الملل متهم می‌کنند. در حالی که خودشان بیش از هرکس دیگری متهم به این اتهام هستند.

اگرچه حافظه تاریخی برخی از سیاستمداران کشور کوتاه است، اما نمی توان باور کرد که حوادث 10 سال گذشته را فراموش کرده اند.

اقدامات غیرمنطقی دولت دونالد ترامپ در خروج یکجانبه از برجام، سخنان مجید تهتروانچی، از اعضای تیم مذاکره کننده دولت قبل را که در جمع خبرنگاران از رفتار غیرعادی دولت باراک اوباما گفت، فراموش نکرده است. اصولاً وقتی در برجام به توافق رسیدیم، توافق کردیم که در یک دوره زمانی یکسری تعهدات را بپذیریم تا تحریم هایی را که به طور غیرقانونی و ظالمانه در یک دوره زمانی بر مردم ایران اعمال شده بود، برداریم. از ابتدا موثر بود.آنها کار اشتباهی کردند که جای هیچ شک و تردیدی باقی نگذاشت. ما در دوره اوباما گزارش هایی را برای هماهنگ کننده برجام ارسال کردیم و به تعهدات دولت آمریکا در آن زمان اعتراض کردیم».

واقع گرایی و حکومت واقع بینانه چیست؟ توجه کنید چه اتفاقی افتاد که سال ها کشور را پس زد و بی اعتباری احزاب غربی یا تکرار یک تجربه ناخوشایند قبلی را نشان داد؟ چه تضمینی وجود دارد که در صورت پذیرفتن همه شروط نامناسب، طرف آمریکایی به تعهد خود عمل نکند و در آینده با طرح مسائل نامناسب، دوباره ایران را تحریم نکند؟

این نیز اشتباه است که بگوییم دولت مقاومت مردم در برابر مشکلات و فشار تحریم ها را درک نمی کند. چرا که دولت و شخص رئیس جمهور با نظارت دقیق و نظارت کامل بر توسعه می دانند مردم با چه سختی ها و مشکلاتی روبرو هستند و به جای منفعل و محافظه کار، شبانه روز با دغدغه تلاش می کنند تا از ابعاد مشکلات بکاهند. .

  کلاه گشاد ایلان ماسک در مقابل سهامداران در توییتر

ایران برای عبور از این مرحله تاریخی به اجماع و همدلی نیاز دارد. البته تحقق نقشه های دشمنان در گرو ایجاد شکاف بین دولت و ملت و دو قطبی یا چند قطبی شدن افکار عمومی است. پس آن که آگاهانه و ناخودآگاه در این مسیر حرکت می کند و با قلم و عمل خود موجب یأس و ناامیدی مردم می شود، ناخودآگاه آب به آسیاب دشمن می ریزد.

رئیس جمهور و همکاران بارها گفته و تاکید کرده اند که دولت از نقد سازنده استقبال می کند، اما منتقدان قلم و تریبون باید توجه داشته باشند که نتیجه سیاه نمایی بدون توجه به واقعیت ها برای اهداف جناحی و گروهی به نفع انقلاب اسلامی و انقلاب اسلامی نخواهد بود. نظام و حتی مردمی که مدعی آسیب هستند که البته با عنایت خداوند و حاکمیت حکیمانه رهبر معظم انقلاب و حضور مردم در حکومت محقق نخواهد شد.

دولت متعهد به اصل مسیری است که رهبری ترسیم کرده اند و ایشان در دیدار جمعی از مردم آذربایجان شرقی به صراحت فرمودند: «حرف ها گفته می شود، وعده ها داده می شود. امروز فقط می خواهم یک کلمه بگویم؛ باید بگویم که حرف ها و وعده های خیلی خوبی شنیده ایم که در عمل این حرف ها و وعده ها زیر پا گذاشته و خلاف عمل شده است. حرف ها بی فایده اند، قول ها بی فایده اند. این بار فقط عمل و عمل; اگر در طرف مقابل دیدیم اقدام می کنیم. با حرف و قول و این که این کار را می کنیم، آن کار را می کنیم، جمهوری اسلامی این بار راضی نمی شود. [این‌دفعه] مثل گذشته نخواهد بود.»

  حاشیه نشینی در شأن جمهوری اسلامی نیست

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید