اختصاص زمین به مردم برای ساخت و ساز و احیای بافت های فرسوده، کلید بازگشایی مسکن است.

15736 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله، اقبال شکری درباره برنامه دولت برای واگذاری زمین به مردم برای ساخت خانه های پایدار و تاثیر آن در رفع مشکلات مسکن گفت: این برنامه با اجرای دو مولفه بسیار مهم «تاسیسات زیربنایی و زیرساختی» محقق می شود. مانند آب، برق و گاز و تلفنی که از طریق وزارتخانه های نیرو و ارتباطات و «امکانات و زیرساخت ها» مانند مراکز آموزشی، کلانتری ها و مراکز خدمات پزشکی، راه های دسترسی و ایجاد معابر می تواند موفق و نوآور باشد. با تامین زمین مردم و پرداخت تسهیلات می تواند در اجرای برنامه های مسکن موثر واقع شود و رضایت مردم را تضمین کند.

این نماینده مردم در شورای اسلامی با بیان اینکه دولت باید زمین را در اختیار مردم قرار دهد و با اعطای تسهیلات مردم را به ساخت خانه زیر نظر سازمان نظام مهندسی و شهرداری تشویق کند، گفت: به این ترتیب مردم می توانند این مبلغ را از بودجه دریافت کنند. خانه ای بسازید و به موقع آن را تکمیل کنید. به نظر من باید از این روش به خوبی استفاده شود و دولت نباید وارد بنگاهی شود که به معنای تولید انبوه است که ریسک بسیار بالایی دارد.

نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس گفت: وزیر جدید راه و شهرسازی باید تمام نیازها و الزامات خود را برای ساخت خانه های حیاط دار و زیرساخت ها و بهسازی در ساختمان عالی مسکن ارائه کند. شورایی که به ریاست رئیس جمهور برگزار می شود و سایر دستگاه ها را برای انجام وظایف خود متحد می کند. از سوی دیگر مصوبات شورای عالی مسکن باید توسط شخص رئیس جمهور ابلاغ شود تا مصوبات اجرایی شود چرا که ابلاغ وزیر از اهمیت کار می کاهد.

  غذای گران قیمت در انگلیس

وی در گفت و گو با خبرنگار هانه ملت با بیان اینکه در مناطقی مانند کلانشهرها که با محدودیت زمین مواجه هستیم باید به سمت احیای بافت فرسوده حرکت کنیم، اظهار داشت: اکثر پروژه های مسکن مهر در مناطق اقماری کلانشهرها اجرا می شود. نباید شرایطی را ایجاد کرد که سیل جمعیت به شهرهای بزرگ داده شود و در عین حال نمونه بسیار خوبی برای تشویق مردم به ساخت مسکن در بافت های فرسوده است زیرا زیرساخت ها و امکانات کامل وجود دارد. لذا از آنجایی که در مصوبات شورای عالی مسکن بر موضوع احیای بافت های فرسوده تاکید شده است، وزارت راه باید از این فرصت استفاده کرده و مصوبات فوق را اجرا کند.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید