اختلافات جو بایدن و ایلان ماسک در حال افزایش است

13272 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله به نقل از یورونیوز، ایلان ماسک روز جمعه 4 ژوئن در مورد احتمال اخراج 10 درصدی کارکنان این شرکت و نگرش «بسیار بد» خود نسبت به اقتصاد آمریکا، خطاب به تمامی مدیران و کارمندان شرکت تسلا صحبت کرد.

جو بایدن در پاسخ گفت: «در حالی که ایلان ماسک چنین فکر می کند، شرکتی مانند فورد به دنبال گسترش تجارت خود است. فکر می کنم فورد در حال افزایش سرمایه گذاری خود در خودروهای الکتریکی جدید است. اجازه دهید اضافه کنم که 6000 مقام در ایالت های غرب میانه وجود دارد. کرایسلر سرمایه گذاری مشابهی در خودروهای الکتریکی انجام داده است. اینتل 20000 شغل جدید در صنعت تراشه های کامپیوتری جذب کرده است. با این کار او در سفر خود به ماه موفق خواهد بود».

بایدن گفت: این رقم نشان می دهد که با ایجاد 390 هزار شغل، توانسته ایم نرخ بیکاری را در همان سطح 3.6 درصد نگه داریم.

بایدن گفت: «نمی توان انکار کرد که افزایش قیمت ها، به ویژه بنزین و مواد غذایی، یک مشکل واقعی برای مردم است. اما مردم آمریکا می توانند مطمئن باشند که ما قادر به مقابله با این چالش ها خواهیم بود.

پیش از این، ماسک از دولت ایالات متحده شکایت کرد که دولت “هر کاری در توان داشت انجام داد تا تسلا را جابجا کند و نادیده بگیرد، حتی اگر ما دو برابر سایر صنایع خودروهای الکتریکی تولید کنیم.”

پس از پاسخ ایلان ماسک، رئیس جمهور آمریکا، وی در توییتی نوشت: «ممنونم آقای رئیس جمهور!

یکی از پروژه های ایلان ماسک سرمایه گذاری در ماموریت اسپیس ایکس است. در آوریل 2021، ناسا SpaceX را برای ساخت فضاپیمایی انتخاب کرد که بتواند بار دیگر انسان ها را به ماه ببرد.

  نسخه الکترونیکی پزشکان روزانه پرداخت می شود

ماسک با اشاره به قرارداد 2.9 میلیارد دلاری ناسا برای پروژه اسپیس ایکس به توئیت خود در پاسخ به بایدن ادامه داد.

ایلان ماسک دوباره در 30 ژانویه 2022 توییت کرد که “رئیس جمهور ایالات متحده قادر به تلفظ نام تسلا نیست.”

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید