ادامه حرکت رو به بالا فلز زرد

به گزارش تحریریه، روزنامه سعودی «اقاز» در بخشی از گزارش خود از افزایش قیمت طلا در مصر نوشت، این نوسانات باعث افزایش بی سابقه قیمت طلا در بازارهای مصر شد. نوسان قیمت ها نوعی هرج و مرج در بازار و معاملات طلا ایجاد کرده است. در نتیجه برخی از دلالان طلا از ترس ضرر مالی از فروش طلا خودداری کردند.

به گزارش این روزنامه، امیر ریزک، کارشناس مسائل مربوط به بازار طلا گفت: به دلیل کمبود طلا و نوسانات قیمت آن، نوعی بی ثباتی در بازار طلا به وجود آمده است. همه منتظرند ببینند نتیجه نشست مصر با صندوق بین المللی پول برای اعطای وام به مصر چه خواهد بود.

در نتیجه این وضعیت نامشخص، تعداد کمی از طلافروشان مغازه های خود را باز کردند، اما از فروش طلا خودداری کردند و فقط به خرید طلا پرداختند.

ادامه حرکت رو به بالا فلز زرد

مبروك فتحي، يكي از دلالان عمده طلا در مصر به روزنامه عكاز گفت: طلافروشان عمده طي چند روز گذشته در نتيجه ازدحام شهروندان مصري و افزايش فروش طلا كه پس از افزايش ناگهاني قيمت آن رخ داده است، اقدام به فروش طلا كرده اند. در هفته های اخیر

وی افزود: همچنان نگرانی از افزایش قیمت ها وجود دارد. دلیل افزایش قیمت طلا افزایش تقاضا و کاهش ارزش پول مصر است. زیرا طلا پناهگاه امنی برای حفظ ارزش ارز و سرمایه گذاری است. همچنین قیمت طلا با افزایش قیمت دلار در بازارهای مصر مرتبط است.

پایان/

  202 نفر در تصادف نوروزی جان باختند

دیدگاهتان را بنویسید