ادعاهای رئیس سیا بخشی از جنگ تبلیغاتی آمریکا علیه ایران است. جمهوری اسلامی برای تنظیم روابط خارجی خود از کسی اجازه نمی گیرد.

سیاست-گروه رجانیوز: ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه، ادعاهای رئیس سازمان جاسوسی آمریکا در خصوص همکاری ایران و روسیه و همچنین اتهامات وی به جمهوری اسلامی ایران در رابطه با جنگ اوکراین را بی اساس و بخشی از جنگ تبلیغاتی آمریکا علیه ایران دانست.

کنعانی گفت: مقامات آمریکایی همچنان به ادعاهای بی اساس سیاسی و اقدامات غیرقانونی خود علیه جمهوری اسلامی ایران ادامه می دهند و همکاری های متعارف دفاعی و نظامی ایران و روسیه را زیر سوال می برند!

کنعانی افزود: این کمپین تبلیغاتی آمریکا که مبتنی بر دروغ و فریب است، با اهداف مختلفی از جمله فشار سیاسی بر جمهوری اسلامی ایران، دامن زدن به ایران هراسی و سرپوش گذاشتن بر جنگ افروزی آنها انجام می شود.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی تاکید کرد: همانطور که بارها گزارش داده‌ایم، همکاری‌های ایران و روسیه در زمینه‌های مختلف از جمله همکاری‌های دفاعی در چارچوب منافع و منافع مشترک و بر اساس حقوق و تعهدات بین‌المللی دو کشور در حال گسترش است. و مخالف هیچ کشور ثالثی نیست.

کنعانی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران در تنظیم روابط خارجی خود بر اساس منافع ملی خود و با رعایت قوانین و مقررات بین المللی مستقل عمل می کند و از کسی اجازه نمی گیرد.

لازم به ذکر است که ویلیام برنز، رئیس سازمان سیا، اخیرا با اعتراف به بی خطر بودن قیام های اخیر علیه جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که روابط ایران و روسیه خاورمیانه را تهدید می کند و باید جدی گرفته شود.

  طرح صلح کیسینجر برای جلوگیری از جنگ جهانی

دیدگاهتان را بنویسید