ادعای صهیونیست ها مبنی بر حمله به مواضع ایران

وال استریت ژورنال به نقل از منابع نظامی ارتش اسرائیل مدعی شده است که این رژیم از سال 2017 تاکنون بیش از 400 حمله هوایی علیه مواضع ایران و متحدانش در منطقه انجام داده است.

به گزارش رجانی به نقل از فارس، روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال در گزارشی با عنوان «جنگ بین جنگ ها با ایران» به نقل از منابع اسرائیلی، بر اساس آن ارتش اسرائیل بیش از 400 حمله هوایی در سوریه و دیگر مناطق غربی انجام داده است. مناطق از سال 2017. آسیا. علیه ایران و متحدانش در منطقه اقدام کنند.

منابع می گویند بیشتر این حملات در سوریه و حومه دمشق و برخی نیز علیه اهداف کوچکتر در لبنان و عراق صورت گرفته است.

بر اساس این گزارش، مقامات اسرائیلی کارزار خود را «جنگ بین جنگ‌ها» با هدف بازدارندگی ایران و تضعیف توانایی آن در حمله به اسرائیل خوانده‌اند.

با این حال، تحلیلگران نظامی رژیم صهیونیستی می گویند که حملات هوایی اسرائیل در سوریه جاه طلبی های ایران را تضعیف کرده، اما درگیری ها را در مناطق دیگر نیز گسترش داده است.

این در حالی است که وی در ماه های اخیر شکست های مختلفی را در داخل فلسطین اشغالی از فلسطینی ها و در خارج از ایران از ایران متحمل شده است. از جمله حمله موشکی اخیر به اهداف اسرائیل در اربیل.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه اخیر خود با اشاره به جهت‌گیری راهبردی توطئه و شرارت صهیونیست‌ها از طریق موشک، گفت: تکرار همه شرارت‌ها با پاسخ‌های تند، قاطع و مخرب مواجه خواهد شد. .

  اطلس مقاومت و مدرسه حاج قاسم افتتاح شد.

وال استریت ژورنال ادامه داد: آمیکام نورکین، ژنرال تازه بازنشسته اسرائیلی و رئیس سابق نیروی هوایی این رژیم گفت که این کمپین 100 درصد موفقیت آمیز نبود. اما بدون اقدامات ما، وضعیت می توانست بسیار منفی تر باشد.

کارمیت والنسی، محقق مؤسسه مطالعات امنیت ملی در اسرائیل گفت: «کارمیت والنسی به عقب‌نشینی گسترده نیروهای ایرانی از مرزهای فلسطین اشغالی به مناطق امن‌تر منجر شده است». این یک استراتژی موثر است، اما برای مقابله کامل با ایران و تهدیداتی که برای اسرائیل ایجاد می کند کافی نیست.

تحلیلگران نظامی می گویند ایران نفوذ گسترده ای را در سوریه حفظ کرده و به تجهیز حزب الله به سامانه های موشکی پیشرفته که قادر به هدف قرار دادن اسرائیل با دقت بالا هستند، ادامه داده است.

وال استریت ژورنال در ادامه به نقل از منابع و تحلیلگران ایرانی نوشت: «از هر 20 یا 25 حمله، تنها دو هدف را منهدم می‌کنند و نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران به روش‌های مختلف به این حملات پاسخ می‌دهد».

این منابع ایرانی هم می گویند که سپاه خط قرمز گذاشته و اگر حمله کنید پاسخ می دهیم. رو در رو.

یکی از مشاوران دولت سوریه نیز گفت که حملات هوایی اسرائیل به میزان قابل توجهی از نفوذ ایران در سوریه کاسته نشده است. و ایرانی ها حضور خود را در سراسر کشور افزایش داده اند و تضعیف مواضع آنها بسیار دشوار است.

بر اساس گزارش‌های رسمی دولت سوریه، اگرچه جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به طور دوره‌ای با استفاده از حریم هوایی لبنان یا از طریق بلندی‌های جولان اشغالی به اهدافی در شرق و شمال غرب سوریه حمله موشکی می‌کنند، اما بر اساس گزارش‌های رسمی دولت سوریه، بیشتر این حملات توسط پدافند موشکی سوریه رهگیری و خنثی شده است. آخرین حمله شب گذشته در بخش غربی استان حماه رخ داد.

  اولین بودجه / مخارج بزرگ سال آینده کاهش نمی یابد!

دیدگاهتان را بنویسید