اذعان رسانه های عبری به شکست اطلاعاتی اسرائیل/ ترس صهیونیست ها از انفجار و آتش سوزی/ انتشار فیلم لحظه اولین انفجار در قدس اشغالی توسط گروه هکر آسای موسی

گروه بین الملل رجانیوز: در سلسله حوادث و رویدادهای امنیتی رژیم صهیونیستی از قطعی گسترده برق تا حمله به نفتکش های این رژیم، قدس اشغالی بامداد چهارشنبه شاهد بی سابقه ترین انفجارهای بمب کنترل از راه دور بود.

من گزارش میدم رجانیوز; پس از عملیات بزرگ ضد صهیونیستی که روز گذشته در قدس اشغالی انجام شد و منجر به زخمی شدن ده ها صهیونیست و کشته شدن حداقل یک صهیونیست دیگر شد، رسانه های عبری به شکست اطلاعات اسرائیل اذعان کردند.

این رسانه ها اعلام کردند که عملیات بزرگ هدف قرار دادن ایستگاه اتوبوس و خیابانی در اورشلیم نشان دهنده شکست اطلاعات اسرائیل است.

روی شارون، تحلیلگر امور نظامی در شبکه صهیونیستی کان گفت: در حالی که ساعت ها از انفجارهای بیت المقدس می گذرد، نهادهای نظامی و امنیتی اسرائیل هنوز عاملان این حملات و سازمان ها و گروه هایی را که از این افراد استفاده کرده اند شناسایی نکرده اند. آنها عملیات را انجام می دهند، فرستادند، نمی دانند.

این کارشناس صهیونیستی با تاکید بر اینکه این عملیات ها مؤید شکست اطلاعاتی اسرائیل است، گفت: حمله بزرگی که از قبل طراحی شده بود با مواد منفجره قوی انجام شد و به نظر می رسد این حمله کار گروهی باشد که تجربه و تخصص در این زمینه داشتند. انجام این مواد.. به طور کلی، این منطقه (قدس) چیزی شبیه سیاهچاله برای اطلاعات اسرائیل است و ما آن را صبح چهارشنبه دیدیم.

رادیو عبری «ریشت کان» نیز گزارش داد که ظاهرا اولین انفجار در ایستگاه اتوبوس قدس به دلیل قرار دادن بمب در کیف توسط فردی موتورسیکلت بوده که بلافاصله از منطقه متواری شده است.

منبع مذکور تاکید کرد: مجری عملیات در انفجار دوم در چهارراه راموت این موتورسیکلت را که بمب گذاری شده بود منفجر کرد.

برخی منابع خبری از وقوع سومین انفجار در منطقه راموت در شهر قدس اشغالی خبر دادند. در این انفجار سه صهیونیست زخمی شدند.

بر اساس تصاویر منتشر شده، در پی این انفجار و حضور شدید نیروهای امنیتی، ترافیک سنگینی در بزرگراهی در قدس اشغالی رخ داده است. یاکوف شبتای رئیس پلیس رژیم صهیونیستی هدف اصلی ما در شرایط کنونی را جلوگیری از انفجارهای آینده اعلام کرد.

فیلم منتشر شده از لحظه اولین انفجار در قدس اشغالی توسط گروه هکر «آسای موسی»

گروه هکر معروف به آسای موسی ویدئویی را از دوربین های مداربسته در بیت المقدس اشغالی از انفجار روز چهارشنبه منتشر کرد.

این گروه هکر نوشت: “جان سیاهان مهم است. شما برای هر خون ریخته شده هزینه خواهید کرد.” در سرزمین های اشغالی آرامش و آسایش نخواهید داشت. ما پایان شما را می سازیم در ضمن، ما دوربین های شما را برای شما فرمت کرده ایم.”

  صنعتی که 69 درصد آب پشت سدهای ایران را از بین می برد

گروه هکر Essay Musa ویدئوهای مربوط به اولین انفجار را منتشر کرد که مقامات امنیتی اسرائیل پیش از این اعلام کرده بودند که تمامی دوربین های امنیتی شهر در آن منطقه در زمان انفجار از کار افتاده است.

%D8%B9%D9%86 خبر اولیه

صفحه 13 خبر اسرائیل در توییتر با اشاره به اینکه دوربین ها در زمان انفجار کار نمی کردند، نوشت که به همین دلیل نمی توانند جزئیات بیشتری در مورد این انفجار بدانند.

این مشکل (کار نکردن دوربین ها) اعتراضات بسیاری از سوی صهیونیست ها به شهرداری قدس اشغالی و پلیس را در پی داشت.

وحشت صهیونیست ها

پس از سلسله انفجارهای بامداد چهارشنبه در شهر قدس، ترس از عملیات مجاهدین فلسطینی در سرتاسر سرزمین های اشغالی گسترش یافت. پلیس رژیم صهیونیستی اعلام کرد که بیش از 60 تماس تلفنی دریافت کرده و گزارش هایی مبنی بر مشاهده اجساد مشکوک ساکنان سرزمین های اشغالی پس از انفجارها دریافت کرده است.

همچنین پس از سلسله انفجارهای بیت المقدس، کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی به ریاست یائیر لاپید نخست وزیر موقت و با حضور بنی گانتز وزیر جنگ، عمر بارلو وزیر امنیت داخلی، ایال هلاته مشاور امنیت داخلی و … رئیس پلیس یعقوب شبتای و “رونن بار” رئیس شباک تشکیل جلسه دادند. در واکنش به این انفجارها، «ایتامار بن گویر» نماینده تندرو و ضد فلسطینی کنست (پارلمان) رژیم صهیونیستی که در اولین ساعات حادثه در صحنه حضور داشت، از ارتش اسرائیل خواست به غزه حمله کند. نوار. بن گره یکی از گزینه های تصدی وزارت امنیت داخلی رژیم اسرائیل است و پس از این انفجارها حتی خواستار از سرگیری عملیات تروریستی علیه فلسطینی ها شد. درخواستی که بیش از هر چیز ناشی از ترس و نگرانی شدید صهیونیست ها از اوضاع این روزهای است.

حوادث مشکوک روزهای گذشته در سرزمین های اشغالی

در یکی از این حوادث بیش از پنج شهر بزرگ رژیم صهیونیستی از جمله حزور، جدرا، یاونه، رهووت و حیفا در خاموشی گسترده فرو رفتند.

اخیراً شهر Yavne دچار قطعی برق عجیبی شد که این شهر را برای چند روز در تاریکی مطلق فرو برد. علاوه بر این، طی چند روز گذشته، انفجارها و آتش سوزی های عجیبی در پست های برق در تل آویو و شهرهای خواهر آن رخ داده است.

بسیاری از ساکنان سرزمین های اشغالی به اداره برق این رژیم شکایت کرده و اعلام کرده اند که وسایل برقی آنها دچار حوادثی مانند خرابی و آتش سوزی شده است.

  جشن هفتادمین سالگرد حکومت الیزابت در بحبوحه اعتراضات مردمی

این در حالی است که دستگاه سانسور رژیم صهیونیستی از انتشار کامل اخبار این رویدادها در رسانه های عمومی جلوگیری کرد.

مهمتر از آن، سازمان برق رژیم صهیونیستی با سلب مسئولیت در این زمینه، اعلام کرد که همچنان در حال بررسی علل این حوادث است!

خاموشی گسترده در سرزمین های اشغالی در شرایطی رخ می دهد که رژیم صهیونیستی مدعی صادرات برق به کشورهای اروپایی با همکاری شرکای غربی است.

%D8%A2%D8%AA%D8%B4%20%D8%B3%D9%88%D8%B2%DB%8C خبر اولیه

از سوی دیگر چندین انفجار در سرزمین های اشغالی رخ داد که از آن جمله می توان به انفجار تل آویو و حیفا اشاره کرد که منجر به خاموشی در این شهرها شد. اما رسانه های رژیم صهیونیستی اعلام کردند که صدای انفجار صرفاً شکستن دیوار صوتی توسط جنگنده ها در حین تمرین نظامی بوده است. بلافاصله تمامی اخبار مرتبط با این حادثه که توسط رسانه ها و حساب های کاربری یهودی منتشر شده بود از فضای مجازی حذف شد.

اما بررسی ها نشان می دهد که اولاً این حادثه با صدا، نور و دود غلیظ همراه بوده و ثانیاً بلافاصله پس از انفجار قطعی گسترده برق رخ داده است. علاوه بر این، ترانسفورماتورها و پست های برق منفجر شدند و اکثر دستگاه های مربوط به برق دچار سوختگی و آتش سوزی شدند.

در حادثه ای دیگر یکی از کارخانه های تولید و توزیع زیرساخت ها و تجهیزات صنعتی رژیم صهیونیستی به نام رایچ تک دچار انفجار و آتش سوزی شد. علاوه بر این، آتش سوزی بزرگی در ساختمان تجاری قیصری و یکی از مراکز خرید نزدیک ویلای شخصی نتانیاهو رخ داد.

گروه های مقاومت در حالت آماده باش هستند

انفجارهای قدس با استقبال گروه های مقاومت فلسطین به رهبری حماس و جهاد اسلامی مواجه شد. گروه های مقاومت این انفجارها را نتیجه یک عملیات متهورانه و پاسخی طبیعی به جنایات و تجاوزات رژیم صهیونیستی و شهرک نشینان افراطی آن در قدس اشغالی، مسجد الاقصی و دیگر مناطق فلسطینی دانستند.

عبداللطیف الکانو، سخنگوی حماس در این باره تاکید کرد: اشغالگران ثمره جنایات خود را علیه ملت فلسطین و مسجد الاقصی درو می کنند. خشم الاقصی شعله ور شده و همه مناطق را فرا خواهد گرفت.» نهضت جهاد اسلامی فلسطین نیز با استقبال از این عملیات تاکید کرد: تمامی عملیات یهودی سازی، حملات به مقدسات و مردم ما در قدس، الخلیل، جنین و نابلس بدون مجازات نخواهد ماند.

از سوی دیگر، المیادین به نقل از منابع خود گزارش داد که گروه های مقاومت فلسطینی در غزه گروه های ضربتی خود را در حالت آماده باش قرار داده و آماده مقابله با هر گونه شرایط اضطراری هستند. این منابع گفتند: در پی وقوع انفجار در قدس، گروه های مقاومت فلسطینی در غزه اقدامات امنیتی بی سابقه ای را انجام می دهند. با توجه به تحولات میدانی، مقاومت در حال آماده شدن برای تشدید تنش بزرگی است که می تواند به یک جنگ تمام عیار تبدیل شود.

  مخالفت با واردات خودرو: نقد علمی به صنعت خودرو دارم، خودرو نباید وارد شود

همچنین کمیته های مقاومت مردمی فلسطین با استقبال از این عملیات تاکید کردند که این عملیات در راستای خون شهدای ملت فلسطین و رنج اسرای پیروز فلسطین و پاسخی طبیعی به جنایات و کشتارهای دشمن صهیونیستی است. . در بیانیه این کمیته ها آمده است: بار دیگر جوانان انقلابی و قهرمانان مقاومت ثابت کردند که می توانند به ساختار امنیتی رژیم اسرائیل حمله کنند و نقشه های جنایتکارانه آن علیه مردم فلسطین را خنثی کنند.

معاریو: دهه گذشته سیاه ترین دهه در اسرائیل بود

این کارشناس اسرائیلی با اشاره به بحران ها و تنش های مختلفی که اسرائیل در یک دهه گذشته تجربه کرده و شکاف شدید در جامعه اسرائیل، آن را هشداری برای پایان اسرائیل توصیف کرد. افرایم گانور، کارشناس امور امنیتی و نظامی در یادداشتی که در روزنامه معاریو منتشر شد، اعلام کرد: دهه اخیر یکی از سیاه ترین و دشوارترین دوره های سیاسی و اجتماعی در اسرائیل به شمار می رود که بحران رهبری در اسرائیل به آن تبدیل شده است. بیشتر از گذشته قابل مشاهده است. به اذعان این کارشناس، اسرائیل علاوه بر شکاف سیاسی، شاهد شکاف‌ها و شکاف‌های اجتماعی شدیدی است که با ورود به روند انتخابات شدیدتر از گذشته شده و باعث شده تا کنست شاهد بی‌سابقه‌ترین بحران خود باشد و اسرائیل را به سمت بحران سوق دهد. او در واقع وارد شمارش معکوس برای پایان خود شد.

گانور نوشت: حمله سال 2021 اسرائیل به نوار غزه که 12 روز به طول انجامید و اسرائیل آن را نگهبان دیوار نامید، باعث شد ساختار روابط بین اعراب داخل (اعراب از سال 1948) و اسرائیل متشنج تر شود و شروط خود را بر سر بگذارد. این کارشناس اسرائیلی معتقد است که ارقام فوق نشان می دهد که این دهه سیاه تر و دردسرسازتر خواهد بود و بسیاری از کسانی که در جنگ های اسرائیل شرکت کرده اند و تمام خدمت سربازی خود را گذرانده اند، صادقانه برای دولتی کار می کنند که همه برای آن به همان اندازه مسئول هستند.. اما آنها خواهند دید که این دهه سیاه ترین دهه ای است که اسرائیل تاکنون دیده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید