ارائه انواع چرم صنعتی در ایران

از ابتدا انواع چرم به عنوان پوشش انسان مورد استفاده قرار گرفته است که یکی از بهترین اختراعات بشر بوده و به تولید محصولات و زیبایی زندگی کمک زیادی کرده است. بعد از سنگ و چوب، چرم یکی از قدیمی ترین و پرکاربردترین ابزار انسان است. در این مقاله به بررسی معرفی چرم صنعتی در ایران می پردازیم.

file1638646228915.jpg

همانطور که در بالا ذکر شد اولین چرم مصنوعی در حدود قرن 19 در آلمان تولید شد.این نوع چرم از یک لایه خمیری با لایه ای از پلی اورتان و روکش پلاستیک پلی استر ساخته شده است.

در سال های جنگ جهانی دوم در آلمان این نوع چرم به دلیل کمبود شدید چرم طبیعی بیشتر در کالاهایی مانند کفش استفاده می شد و به مرور چرم مصنوعی در بازار رایج شد.

چرم مصنوعی همچنین نوعی چرم است با این تفاوت که تماماً از مواد مصنوعی ساخته شده است و به دلیل گرانی چرم طبیعی امروزه به عنوان جایگزین چرم در بسیاری از صنایع استفاده می شود.

مزیت اصلی چرم مصنوعی قیمت پایین آن نسبت به چرم طبیعی است، علاوه بر این مزیت، دوام و مقاومت آن در برابر پارگی، سایش و خراش بسیار بالاست و همین عامل باعث می شود رضایت مشتری از نظر محصولات تولیدی مصنوعی باشد. چرم یا چرم تقلبی نیز انواع مختلفی دارد که برای آشنایی بیشتر به آنها اشاره می کنیم.

انواع چرم صنعتی

چرم صنعتی مانند چرم طبیعی انواع مختلفی دارد. چرم مصنوعی به چند روش طبقه بندی می شود. مثلا از نظر ظاهر، از نظر مواد اولیه، از نظر کاربرد و …. چرم مصنوعی از نظر مواد اولیه به دو دسته پلی اورتان و وینیل (چرم مصنوعی PU، چرم مصنوعی PVC) تقسیم می شود.

  کشف عینی مافیای خودرو!

از نظر ظاهر به چند دسته چرم مصنوعی اکلیلی، چرم مصنوعی متخلخل، چرم مصنوعی طرح دار و … تقسیم می شوند.

از نظر کاربرد به چرم صنعتی کیف، چرم صنعتی کفش، چرم صنعتی خودرو، چرم صنعتی ادارات، چرم صنعتی پوشاک و چرم صنعتی مبلمان تقسیم می شود.

همچنین با توجه به روش تولید، چرم مصنوعی را می توان به دو دسته تولید چرم صنعتی به روش خشک و تولید چرم صنعتی به روش مرطوب تقسیم کرد.

بیشتر: برای مطالعه مشخصات چرم مصنوعی اینجا را کلیک کنید

file1653847610745.jpg

صنعت چرم در ایران

خوشبختانه ایران یکی از موفق ترین کشورها در صنعت چرم است. چرم یکی از پرطرفدارترین مواد اولیه در سراسر جهان است که واردات و صادرات آن روز به روز در حال افزایش است.

امروزه صنعت چرم در ایران به مرحله ای از پیشرفت رسیده است که حتی برخی از کارخانه های بزرگ صنعتی و چرم مصنوعی در ایران نیز اقدام به صادرات آن می کنند.

بیشتر: گرانول پی وی سی، گرانول پی وی سی

دیدگاهتان را بنویسید