ارتش سوریه سربازان آمریکایی را عقب راند

گروه بین الملل _ رجانیوز: ارتش سوریه جمعه شب مسیر کاروان نظامی آمریکا را مسدود و آنها را مجبور به عقب نشینی کرد.

به گزارش رجانیوز به نقل از ایرنا، گروهی از نظامیان سوری مسیر کاروان نظامی آمریکا را در حومه شمال شرقی شهر الحسکه در یکی از ایست های بازرسی مسدود کردند.

این کاروان متشکل از خودروهای زرهی از طریق روستای السباط قصد عزیمت به منطقه تل برک را داشت که با مقاومت نیروهای سوری مجبور به عقب نشینی شد.

هفته گذشته یک کاروان نظامی آمریکا در حال تلاش برای عبور از روستای الگارجانه در حومه تل تمر در حومه شمال غربی الحسکه بود که با مقاومت نیروهای سوری مواجه شد و ارتش سوریه آنها را مجبور به عقب نشینی کرد.

منابع محلی در سوریه گزارش داده اند که نیروهای آمریکایی مستقر در شرق این کشور نفت و غلات سوریه را به کشورهای همسایه قاچاق می کنند.

بر اساس آمار وزارت نفت سوریه روزانه 70 هزار بشکه نفت سوریه توسط نیروهای اشغالگر آمریکا و مزدوران آنها در مناطق شرقی به سرقت می رود.

دولت سوریه بارها تاکید کرده است که نیروهای آمریکایی و نیروهای متحدش در شرق و شمال شرق سوریه هدف دیگری جز غارت نفت این کشور ندارند و باید آن منطقه را ترک کنند.

در طول یک دهه جنگ علیه سوریه، ایالات متحده از شبه نظامیان جدایی طلب در این کشور به بهانه مبارزه با تروریسم و ​​داعش و مناطق نفت خیز سوریه تحت اشغال خود حمایت کرد.

نیروهای تروریستی آمریکا با کمک نیروهای دموکراتیک کرد “QSD” در ماه های اخیر صدها تانکر حامل نفت سوریه دزدیده شده از منطقه الجزیره را توقیف و فروخته اند.

  شروع فروش کارت نان در استان قزوین

دیدگاهتان را بنویسید