اردن: همه خواهان روابط خوب با ایران هستند

ملک عبدالله دوم با تاکید بر اینکه همه کشورها خواستار روابط خوب با ایران هستند، اعلام کرد که این روابط باید بر اساس اصول احترام متقابل، حسن همجواری و احترام به حاکمیت باشد.

به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، ملک عبدالله دوم پادشاه اردن تاکید کرد که امان به فلسطین نزدیک است و به حاشیه راندن آن را نمی پذیرد.

ملک عبدالله دوم در مصاحبه با روزنامه الرای اردن اعلام کرد: اردن همیشه حامی امت اسلامی و مشکلات آن بوده و خواهد بود. ما به فلسطینی ها نزدیک تریم و هرگز به حاشیه راندن آنها را نمی پذیریم. ما باید فرصت‌های منطقه‌ای برای تمرکز بر آینده فلسطین ایجاد کنیم.»

وی در عرصه داخلی گفت: ما یک چشم انداز اقتصادی جامع داریم که نباید در تحقق آن کوتاهی کنیم. اما اصلاحات اداری مهمتر است.»

ملک عبدالله دوم افزود: توانمندسازی اقتصادی فلسطینی ها جایگزین راه حل سیاسی نیست و باید روند سیاسی بین فلسطینی ها و اسرائیلی ها از سر گرفته شود.

پادشاه اردن تاکید کرد: ما خواهان تنش در منطقه نیستیم، همه کشورها خواستار روابط خوب با تهران بر اساس احترام متقابل، حسن همجواری، احترام به حاکمیت کشورها و عدم مداخله هستند. ما می بینیم که مذاکره بهترین راه حل برای حل اختلافات و تنش ها است.»

ملک عبدالله دوم تاکید کرد: کشورش همواره به دنبال تقویت کار مشترک عربی برای خدمت به مشکلات بوده و همواره در کنار ائتلاف ملت عرب و منافع و مسائل آن بوده و خواهد بود. تهدیدات تروریستی و تهدید امنیت کشورهای عربی.

  هک شده در اینترنت اسرائیل / حملات سایبری گسترده به زیرساخت ها

اخیرا بشار الحسونه، نخست وزیر اردن در مصاحبه ای با شبکه تلویزیونی عربی بی بی سی اعلام کرد: کشورش به دنبال روابط سالم با تهران است و امان هرگز ایران را تهدیدی برای امنیت ملی خود ندانسته است.

پیش از این، ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن از تلاش برای ایجاد آنچه ناتوی عربی می خواند، خبر داده بود، طرحی که گفته می شد در راستای منافع آمریکا و رژیم صهیونیستی است. البته طولی نکشید که وزیر خارجه اردن به صراحت اعلام کرد که کشورش در هیچ ائتلافی علیه ایران نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید