اردوغان: نفت و گاز بیشتری از ایران می خریم

گروه بین الملل رجانیوز: رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه شامگاه دوشنبه به وقت تهران در گفتگو با یکی از رسانه های این کشور از افزایش خرید نفت و گاز از ایران خبر داد.

اردوغان در مصاحبه با شبکه خبری TRT گفت: ترکیه خرید نفت و گاز طبیعی خود از ایران را افزایش خواهد داد.

وی در این مصاحبه اظهار داشت: حجم تجارت ایران و ترکیه به 30 میلیارد دلار در سال خواهد رسید. اردوغان در سفر اخیر خود به تهران از هشت توافق بزرگ با مقامات ایرانی خبر داد.

رئیس جمهور ترکیه در نشست خبری اخیر خود با آیت الله رئیسی رئیس جمهور ایران در تهران اظهار داشت: دیداری دوجانبه با برادر عزیزم داشتیم و هفتمین نشست شورای عالی همکاری ایران و ترکیه را با موفقیت برگزار و به پایان رساندیم. ما معتقدیم که رایزنی ها جهشی در بهبود روابط ایجاد خواهد کرد.»

وی دیدگاه آیت الله رئیسی را در خصوص روابط ایران با همسایگان بسیار ارزشمند دانست و افزود: وزرای مربوطه دو کشور در خصوص مسائل سیاسی، نظامی، اقتصادی و فرهنگی در نشستی دوجانبه رایزنی کردند.

رئیس جمهور ترکیه گفت: هدف ما رسیدن به حجم تجارت 30 میلیارد دلاری است. متأسفانه به دلیل شیوع ویروس کرونا این حجم مبادلات به میزان قابل توجهی کاهش یافته و این حجم در حال حاضر به 7 میلیارد دلار رسیده است، بنابراین معتقدم با عزم هر دو طرف می‌توانیم به حجم مبادلات 30 میلیارد دلاری برسیم. همچنین با گام برداشتن در نفت و گاز طبیعی، می‌توانیم این امر را تسریع کنیم.»

  مهمترین دستاورد حذف ارز ترجیحی است

چندی پیش مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه در دیدار با وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روابط دوستانه دو کشور را بیان کرد.

دیدگاهتان را بنویسید