ارزش واقعی ذخایر عدالت مشخص شده است

5110 خبر اولیه

به گزارش هیئت تحریریه، پس از انتشار سهام عدالت، صاحبان این سهام که روش مستقیم مدیریت سهام خود را انتخاب کرده اند، می توانند با مراجعه به سایت www.samanese.ir از ارزش واقعی سهام و جزئیات دارایی خود مطلع شوند. . این مقدار یکسان نیست و تحت تاثیر افزایش یا کاهش نوسانات بازار است. به عنوان مثال ارزش واقعی سهام عدالت به ارزش اولیه یک میلیون تومان در تاریخ 20 اسفند 1396، 18 میلیون و 780 هزار تومان برآورد شد که قیمت این سهام به 14 میلیون و 14 میلیون و 700 هزار تومان کاهش یافت. در 7 جولای 2016. سهمی که در اولین روزهای عرضه سهام عدالت بیش از 20 میلیون تن ارزش گذاری شد، یعنی. در اردیبهشت و خرداد 1399

در همین راستا ۲۰ مهرماه سال گذشته ارزش واقعی سهام عدالت به ارزش اولیه ۴۹۲ هزار تن بالغ بر ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تن و در ۷ آبان حدود ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تن بود. اما روند نزولی در بورس باعث کاهش این ارزش شده است. بنابراین ارزش واقعی سهام عدالت به ارزش اولیه 492 هزار تن در 30 بهمن سال گذشته 10 میلیون و 351 هزار تن برآورد شد.

اما در نهم فروردین سال جدید ارزش واقعی این سهام با ارزش اولیه 492 هزار تن 11 میلیون و 500 هزار تن بود که با توجه به رشد بازار در پایان فروردین این رقم به حدود 12 میلیون و 12 میلیون تن رسید. 275 هزار تن. ارزش سهام عدالت تا 18 اردیبهشت ماه به رشد خود ادامه داد و به 12 میلیون و 763 هزار تن رسید. اما باز هم روزهای پر نوسان بازار بر ارزش سهام عدالت تاثیر گذاشت و بر اساس آخرین آمار 19 خرداد ماه، ارزش واقعی سهام عدالت با ارزش اولیه 492 هزار تن، 12 میلیون و 580 هزار تن شد.

  زمان حل مشکل سوخت اعلام شد

البته هنوز امکان فروش این سهام به دست اندرکاران وجود ندارد و این افراد باید منتظر تصمیم مسئولان برای تعیین تکلیف سهام عادلانه باشند. بر همین اساس، مجید عشقی در آخرین اظهار نظر خود درباره سهام عدالت، نحوه فروش سهام عدالت در سال 1399 را با مشکلات جدی مواجه کرد. سهام عدالت را می فروشیم تا به مرحله آخر برسیم. بر اساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب در ابلاغیه اقدامات عادلانه، اصل بر این است که مردم ذخایر قانونی خود را به عنوان دارایی های آتی حفظ کنند.

کسانی که در سال 1399 سهام عدالت خود را نفروختند و آن را داشتند سالانه سود خوبی کسب کردند که قطعاً در سال 1401 افزایش خواهد یافت و این مزایا در بلندمدت در اختیار مردم قرار می گیرد. ایجاد بسترهای لازم برای فروش فوری سهام عدالت توسط سهامداران، ضمن زیان دهی به مشمولان سهام عدالت، شور و هیجان زیادی را در بازار سرمایه ایجاد می کند. بنابراین تصمیم گرفته شد که راهی برای مردم در نظر گرفته شود تا آن را به عنوان دارایی نگه دارند و آن را نفروشند.

بر اساس تصمیم اتخاذ شده پس از تصویب هیات عالی بورس، فروش سهام عدالت به صورت مستقیم و غیرمستقیم گشایش می یابد، اما اکنون نمی توان زمان دقیق آغاز فروش سهام عدالت را اعلام کرد.

منبع: ایسنا

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید