ارز 4200 تومانی به کانون فساد در کشور تبدیل شده است / دولت برای اصلاح این مشکل اقدام کرده / مبالغی را برای واریز به حساب مردم در نظر گرفته ایم.

گروه سیاسی – رجانیوس: دکتر محمد محبر در آخرین جلسه هیئت دولت با اشاره به اینکه همه دستگاه ها و وزارتخانه های دولت سیزدهم ماموریت دارند برنامه ریزی دقیق برای حذف ارز 4200 تنی را به صورت روزانه در دستگاه های متبوع خود پیگیری کنند، گفت: متاسفانه 4200 – ارز تومان منجر به شیوع فساد در کشور شده است، اما اجرا و مدیریت صحیح طرح حذف ارز ترجیحی می تواند اثرات مثبت و عمده زیادی بر اقتصاد کشور در نسل امروز و آینده داشته باشد.

وی افزود: دولت سیزدهم برای حذف ارز 4200 گام برداشته است و امیدواریم با همکاری سه قوه و با کمک مردم بتوانیم این پروژه بزرگ را برای نوسازی اقتصاد کشور با موفقیت اجرا کنیم. “

دکتر محبر با تاکید بر اینکه دولت برنامه‌ها و اقدامات لازم را برای اثرات حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی ارائه کرده است، گفت: همه اقشار جامعه، نخبگان و رسانه‌ها باید از اثرات مثبت این طرح برای رفع نگرانی‌ها مطلع شوند. «آنها پس از اجرای این طرح در سطح جامعه وجود ندارند.

معاون اول رئیس جمهور همچنین با اشاره به برنامه دولت برای کمک به مردم به ویژه اقشار آسیب پذیر پس از حذف 4200 تن از بودجه کشور، تصریح کرد: باید به واریز لایه های مختلف در حساب های بانکی توجه شود که در این زمینه حمایت و رفع مشکلات صورت گیرد. از اثرات حذف ارز 4200 و تورم و افزایش پایه پولی و نقدینگی در کشور جلوگیری می شود.

دکتر محبر همچنین با اشاره به برنامه‌های دولت در سال جاری از جمله در حوزه مسکن و رفع فقر مطلق در جامعه، افزود: درصد افزایشی نداشته و ضمانت‌های اجرایی برای این برنامه دولت کاملاً لحاظ شده است.

  چه چیزی شما را سئو سایت ها می کند

معاون اول رئیس جمهور همچنین از توزیع 40 هزار میلیارد تن ودیعه مسکن بین اقشار آسیب پذیر و تکمیل بخش های نیمه تمام مسکن مهر، برنامه دولت برای ساخت یک میلیون مسکن در سال و مالیات بر خانه خالی خبر داد. برای مردم، به ویژه زوج های جوان، طی چهار سال آینده.

دکتر محبر با اشاره به شعارها و وعده‌های آیت‌الله رئیسی در زمان تبلیغات انتخابات ریاست‌جمهوری مبنی بر ریشه‌کنی فقر مطلق در کشور، گفت: دولت در حال بررسی طرح‌های مختلفی برای ریشه‌کنی فوری فقر مطلق است که از جمله آنها به دهک‌های پایین منتقل شده است و مصمم هستیم که این وعده رئیس جمهور تا پایان سال جاری محقق و معتبر خواهد بود.

معاون اول رئیس جمهور همچنین به تغییر قیمت برخی کالاها در کشور اشاره کرد: وی افزایش قیمت جهانی برخی از کالاهای اساسی، بحث ارزش افزوده 9 درصدی، تغییر در عوارض گمرکی و رویدادهای بین المللی منطقه به ویژه جنگ اوکراین که سایر کشورها را تحت تاثیر قرار داد، یادآور شد.

دکتر محبر تاکید کرد: در حال حاضر به دلیل برخی مشکلات داخلی از جمله اجرای تدریجی لغو ارز 4200 برای برخی کالاها، قیمت برخی کالاها در کشور افزایش یافته و علیرغم افزایش 70 درصدی قیمت در سطح جهان، اما خوشبختانه به وفور کالاهای اساسی در کشور وجود دارد.

دکتر محبر با اشاره به مشکلات دولت سیزدهم در روی کار آمدن از جمله افزایش هزینه های جاری کشور، کاهش فروش نفت، انجماد پول ایران در خارج از کشور و مرگ و میر بالا به دلیل تاج و تخت تاکید کرد: همه ارکان دولت سیزدهم. با هماهنگی و همکاری، ضمن پیگیری آزادسازی ارزهای ایران در سایر کشورها و افزایش ذخایر و فروش نفت، وضعیت انبارها و کالاهای اساسی کشور را به میزان قابل توجهی افزایش داده است.

  غنیمت نظامی بسیار مهم اوکراین / ضربه سنگین برای ارتش روسیه

دیدگاهتان را بنویسید