ارقام خنده دار در بازار ارز

12719 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، در حالی که بازار ضعیف و نقدینگی 3 درصدی موتور نوسانات و تکانه های اقتصاد کشور شده است، آمارهای میدانی امروز نشان می دهد که این بازار قادر به جذب ارقام متوسط ​​نیست و متضمن مبالغ ناچیز است. دستها.

به گفته مدیرکل روابط عمومی بانک مرکزی، از حدود یک میلیون و 800 هزار دلار ارز صادرکنندگان عرضه شده توسط صرافی ها در روز جاری، تنها 700 هزار دلار تقاضا وجود داشته است. یعنی کمتر از 40 درصد!

اینکه چگونه بازاری که نمی تواند یک میلیون و 800 هزار دلار ارز صادراتی جذب کند اما می تواند اقتصاد کشور را متلاطم کند نشان می دهد که با یک پیشنهاد سیاسی متناسب با واقعیت های موجود در عرصه اقتصادی مواجه هستیم.

صادرکنندگان می توانند با مجوز بانک مرکزی ارز خود را در بازار به قیمت توافقی بفروشند و صرافی ها می توانند تمامی نیازهای واقعی متقاضیان ارز در بازار را تامین کنند. این مجوز ارزی باعث شد که بازار بدون استفاده از منابع بانک مرکزی و بازار متشکل ارز و تنها با استفاده از ارزهای صادراتی شاهد افزایش عرضه و کاهش نوسانات قیمتی باشد.

این بخشنامه به اطلاع صرافی های مجاز می رساند، حسب درخواست صادرکنندگان و به منظور تنظیم و مدیریت بازار ارز و تسهیل در بازگشت ارز به صورت اسکناس، کلیه صرافی های مجاز می توانند نسبت به خرید ارز از صادرکنندگان در دوره اسکناس و فروش منابع مجهز فوق الذکر در عناوین خدمات ارزی (موضوع اطلاعیه شماره 301305 مورخ 1400/10/14) و همچنین فروش ارز در سایر اقلام (کد 24) از اصالت متقاضی. .

  هزینه وقت مجلس در هر دقیقه چقدر است؟

هیئت تحریریه دفتر اقتصادی به شدت از دولت سیزدهم می خواهد که بازار را به سرعت در انحصار خود درآورد و به چرخه مرگبار نوسانات ارزی در اقتصاد ایران پایان دهد.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید