ارقام عجیب در فساد گمرکی نتیجه کار یدی است

14215 خبر اولیه

جعفر قدری، نماینده اقتصادی مردم شیراز در شورای اسلامی در گفت و گو با تحریریه با بیان اینکه گمرک برای رفع مفاسد معمولی که در این بخش رخ می دهد باید از تمام فعالیت های یدی کناره گیری کند، گفت: یکی از مشکلات مهمی است که از فساد در گمرکات جلوگیری کرده و دولت باید با جلوگیری از واریز کالا در گمرک برای رفع آن تلاش کند زیرا این مشکل به دلایل مختلف و تلاش برای خروج کالا به صورت غیرعادی می تواند باعث فساد شود و منجر به تحقق درآمد مطلوب شود. از گمرک شماره

وی در این خصوص افزود: رونق تولید که مورد توجه رهبر معظم انقلاب است، می تواند از طریق گمرک کلید بخورد چرا که با سپردن کالا در گمرک و تاخیرهایی که در این زمینه ایجاد می شود، مواد اولیه تولید می شود. ، ماشین آلات و ادوات نیاز به تولید به دست تولیدکننده نمی رسد بنابراین توقف در تولید ایجاد می شود که این نیز نوعی فساد در اقتصاد محسوب می شود زیرا مضر است و تولید را به دلیل محدودیت ها گران می کند.

یکی از اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در ادامه به بررسی موارد مهمی که در گمرکات کشور برای جلوگیری از فساد و تحقق بودجه های لازم گمرک باید رعایت شود، پرداخت و از ده ها سال پیش اجرا و اجرا شد و دولت نیز اجرا شد. در مورد استفاده از دانش مسیر و فناوری مورد نیاز گمرک، وضعیت به همین منوال باقی می ماند.

وی در ادامه بحث خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از سوء استفاده های شخصی در گمرکات لازم است گمرکات سراسر کشور به دانش و فناوری روز مجهز شوند تا فعالیت به سرعت انجام شود. و جایگزینی هرگونه خطای انسانی یا عمدی برای تحقق بخشیدن به فساد مالی به شدت کاهش می یابد

  تعیین ضرب الاجل به این معناست که فشار اقتصادی کارساز نخواهد بود (نگرانی امروز دشمن ناکارآمدی تحریم هاست) چرا اروپا نگران پایان زمان خروج آمریکا از برجام نیست؟

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در پایان گفت و گو با سردبیران خاطرنشان کرد: به عنوان مثال دولت باید به اسکنرهایی مجهز شود که در اسرع وقت کانتینرها را اسکن کند تا روند کار تسریع شود و رهاسازی و جلوگیری از فساد در گمرک برای رفع شبهات، سخنان و احادیثی که حکایت از وقوع فساد و عدم تحقق درآمدهای مالیاتی دارد.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید