اروپایی ها باید بابت اقدامات خود در 3000 سال آینده در مورد جهان عذرخواهی کنند / سه ساعت الکل ننوشید، نمیمیرید! / پاسخ جالب اینفانتینو به سبک «کیروس» به مدافعان حقوق بشر

گروه ورزشی رجانیوز: جیانی اینفانتینو، رئیس فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) در نشست خبری آغاز جام جهانی 2022 قطر حضور یافت و از میزبانی قطر در برابر منتقدان درباره مسائل مختلف دفاع کرد.

اینفانتینو در ابتدای صحبت های خود گفت: اکنون احساس می کنم یک قطری، یک عرب و یک آفریقایی هستم. اینجا احساس خوبی دارم من اینجا نیستم تا از قطر دفاع کنم، اما اینجا هستم تا از عدالت دفاع کنم. قطر توانایی خود در میزبانی جام جهانی را به خوبی ثابت کرده است و این انتقادات صحت ندارد.

رئیس فیفا در ادامه به دفاع از قطر و ادعاهای حقوق بشری که انگلیسی ها و اروپایی ها علیه قطر می پردازند به سبک کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی کشورمان در پاسخ به شیطنت یک خبرنگار انگلیسی که در پاسخ به سوالی درباره وضعیت ایران و کی روش هوشمندانه پاسخ داد: «شما باید در مورد وضعیت مهاجران در انگلیس بپرسید. وضعیتشون چطوره؟

رئیس فیفا در دفاع از قطر گفت: از دیدن این انتقادات اروپایی ها تعجب کردم. من با خودم مثال می زنم. من در کودکی با خانواده ام به سوئیس نقل مکان کردم. آنها به خوبی فشار و ظلمی را که به عنوان یک مهاجر بر خانواده من وارد می شد احساس می کردند. این اتفاقات تلخ برای خانواده من در قطر رخ نداد، بلکه در سوئیس در قلب اروپا اتفاق افتاد.

در نهایت اینفانتینو به شدت از اروپایی ها انتقاد کرد و گفت: من یک اروپایی هستم و فکر می کنم باید برای 3000 سال آینده بابت کاری که ما اروپایی ها در 3000 سال گذشته با دنیا کردیم عذرخواهی کنیم.

  پاشنه آشیل کاخ سفید در قرن بیست و یکم و سوئیس "ترمز بدهی".

وی در خصوص بازی ایران و انگلیس گفت: این تقابل دو ایدئولوژی نیست. دو تیم فوتبال با هم بازی خواهند کرد. انتقاد می کنید و تفرقه می اندازید. آیا جنگ جهانی دیگری می خواهید؟ شاید شما بخواهید، اما من دنبال آن نیستم.

اینفانتینو ادامه داد: اگر بتوانیم در ایران تورنمنت برگزار کنیم باید این کار را انجام دهیم زیرا می تواند چیزی را تغییر دهد و شرایط را بهتر کند. به نظر شما همه 80 میلیون نفری که در ایران زندگی می کنند بد هستند؟ من اینطور فکر نمی کنم. ما باید بجنگیم و بجنگیم و بجنگیم تا مردم را دور هم جمع کنیم.

رئیس فیفا درباره ممنوعیت نوشیدن مشروبات الکلی در ورزشگاه های جام جهانی قطر نیز گفت: اگر سه ساعت الکل ننوشید، فکر می کنم می توانید زنده بمانید. بسیاری از کشورها مانند فرانسه این کار را در استادیوم ها انجام داده اند. اینجا یک کشور اسلامی است و نوشیدن مشروبات الکلی دشوار است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید