اروپا به گاو نر بایدن تبدیل شده است – بررسی رسانه های تحریریه

نیکلای پاتروشف، دبیر شورای امنیت روسیه روز سه شنبه در جلسه شورای امنیت گفت: شرکت ها و موسسات مالی آمریکایی به سرعت در اروپا در حال گسترش هستند و از بحران اوکراین سوء استفاده می کنند.

او مدعی است که شرکت های آمریکایی کنترل بخشی از بازار گاز اروپا را به دست گرفته اند.

وی افزود: علاوه بر این حوزه، نیمه هادی ها و سایر بخش های با فناوری پیشرفته اقتصاد اروپا نیز توسط ایالات متحده مورد بررسی قرار گرفته اند.

قبل از بحران اوکراین، روسیه تامین کننده اصلی انرژی به اروپا به ویژه گاز طبیعی بود. پس از این بحران، ایالات متحده و اتحادیه اروپا تحریم های اقتصادی مختلفی را علیه مسکو اعمال کردند و استدلال کردند که هدف از تحریم ها حمله به اوکراین و وادار کردن مسکو به عقب نشینی است.

629614512030275110546347 خبر اولیه

اتحادیه اروپا نیز تحریم هایی را علیه زغال سنگ و نفت خام روسیه اعمال کرده و گفته است که در سال های آینده تمام عرضه انرژی به روسیه را قطع خواهد کرد.

با این حال، حتی قبل از درگیری، ایالات متحده بر کشورهای اروپایی برای کاهش تجارت خود با روسیه فشار می آورد. منتقدان می گویند واشنگتن در تلاش است تا گاز روسیه را از اروپا خارج کند و گاز طبیعی مایع گران قیمت را جایگزین آن کند.

زمانی که کاخ سفید از آلمان خواست خط لوله استریم 2 را لغو کند، یکی از مقامات دولت ترامپ گاز آمریکایی را “مولکول آزادی” توصیف کرد.

اگرچه این پروژه به طور کامل تکمیل شد و در انتظار تایید توسط تنظیم کننده آلمان بود، اما پس از حمله روسیه به اوکراین، کل توافقنامه به حالت تعلیق درآمد.

  آمریکا: ما شاهد پیشرفت هایی در وین بوده ایم

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید