از بخش خصوصی دعوت کنید تا نحوه اجرای قانون تسهیل صدور مجوز کسب و کار را بررسی کند

6419 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله، سید شمس الدین حسینی، رئیس کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی با اشاره به برگزاری جلسات و گزارش های نظارتی در زمینه اجرای قانون تسهیل صدور پروانه کسب در خصوص دستور کار این کمیته وی گفت: از این پس علاوه بر دعوت و دریافت گزارش از دستگاه های دولتی و اجرایی، قطعاً از فعالان اقتصادی نیز دعوت خواهیم کرد تا گزارشی از نحوه اعمال قانون در مورد آنها ارائه کنند. .

وی ادامه داد: کار کمیسیون ویژه جهش تولید تمام نشده و با تصویب قانون تسهیل در صدور پروانه کسب ادامه دارد و ادامه دارد. مجلس و دادگاه علنی به مجلس فرستاده می شود.

حسینی تاکید کرد: تجربه دوره های قبل به ویژه در این دو سال نشان داده است که وقتی قانونی تصویب می شود ساعت ها وقت صرف می شود اما حتی صدها ساعت، بنابراین باید سازوکار نظارتی موثرتری برای اجرای هر قانون ایجاد شود. .

عضوکمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: کمیسیون ویژه جهش تولید تلاش کرده در این مدت در حوزه نظارت فعال باشد. ادامه تبصره 18 قانون بودجه یکی از اقدامات کمیسیون بود که با برگزاری جلسات متعدد در اجرای آن در سال گذشته و رفع بسیاری از مشکلات اجرایی آن، روند اجرایی آن را تحت تاثیر قرار داد.

وی افزود: کمیسیون ویژه جهش تولید نظارت خود را به پایان مهلت های قانونی و سال مالی دولت موکول نکرد، اما با ورود به مهلت، تاخیرها را رفع کرد و مانند برخی تبصره های بودجه دیگر به خواب زمستانی رفت. اکنون می توان با قاطعیت گفت که نوت 18 عملکرد لازم را دارد و فاز بعدی بررسی اثربخشی عملکرد آن خواهد بود.

  تعمیر آیفون با قیمت مناسب و کیفیت بالا

رئیس کمیسیون ویژه جهش و شکوفایی رویه دادرسی مجلس با بیان اینکه در قانون اصلاح اصول 1 و 7 اصل 44 قانون اساسی همین رویکرد را داریم، گفت: برای نظارت و حمایت دادگاه و هیئت رئیسه. مجلس

منبع: خانه ملت

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید