از حقوق ملت ایران در مذاکرات یک قدم عقب نخواهیم نشست / دانش هسته ای ایران برگشت ناپذیر است / دشمن بداند که ما به دنبال سلاح هسته ای نیستیم

گروه سیاسی – رجانیوس: آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی روز شنبه در شانزدهمین سالگرد ملی صنعت هسته ای کشور با بیان اینکه انسان های بزرگ در تهدید و مانع شک ندارند و جامعه در حال عبور از این موانع است، گفت: یکی از مولفه های قدرت جمهوری اسلامی ایران است. ایران همین انسانها هستند. آنها تحصیلکرده، تاریخی و خطرناک هستند و سرداران سرافراز و شهدای هسته مرکزی ما قطعاً جزو آنها هستند.

رئیس جمهور شهدای هسته ای کشور را گل سرسبدهای یک دوره مهم از تاریخ ایران دانست و افزود: دانشمندان هسته ای کشورمان و شهدای برتر هسته ای کشورمان افرادی بودند که فعالانه با موانع زیادی روبرو شدند و هیچ گاه بی تحرک نماندند.

دکتر رئیسی گفت: امروز علی رغم میل دشمنان و با تکیه بر اراده فولادی دانشمندان، صنعت هسته ای جمهوری اسلامی ایران پیشرفت چشمگیری داشته و مهمتر از آن این که این صنعت در کشور ما بومی شده است.

رئیس جمهور گفت: تحریم ها، تهدیدها و ظلم های فراوانی که بر ملت ایران شده، ما را متوقف نکرده و نخواهد داشت. کشتار دانشمندان صنعت هسته ای و خرابکاری در تاسیسات هسته ای نتوانست مانع پیشبرد اهداف صلح آمیز مردم ایران شود.

دشمنان در پاسخ به این سوال که آیا جمهوری اسلامی ایران به دنبال سلاح هسته ای است، گفت: دشمنان به خوبی می دانند که سلاح هسته ای در دکترین دفاعی جمهوری اسلامی جایگاهی ندارد و آژانس بین المللی انرژی اتمی بیش از این است. وی 15 بار در گزارش های خود تایید کرده است که هیچ گونه تخلفی در فعالیت های هسته ای ایران مشاهده نشده است.

رئیس جمهور ادامه داد: فعالیت ها و تجهیزات هسته ای جمهوری اسلامی ایران در مجموع حدود سه درصد از تجهیزات هسته ای جهان را شامل می شود اما 25 درصد از ظرفیت بازرسی آژانس بین المللی انرژی اتمی به این حجم تجهیزات هسته ای اختصاص دارد. فعالیت‌هایی که نشان از نگرانی بدخواهان دارد، «دستیابی جمهوری اسلامی به تسلیحات هسته‌ای ایران به این دلیل است که ایران قدرتمند شده و از دستاوردهای متعددی در صنعت صلح‌آمیز هسته‌ای برخوردار است.

  آخرین اسفند قرن بدون روحانیت و صف های طولانی کالا

دکتر رئیسی گفت: بسیاری از کشورهای منطقه دارای سلاح هسته ای هستند اما دشمنان نسبت به سلاح هسته ای خود حساسیتی ندارند و این نشان می دهد آنچه آنها را نگران جمهوری اسلامی ایران می کند، استقلال و قدرت ایران است.

رئیس جمهور افزود: امروز علیرغم میل دشمنان، دانشمندان جوان و شجاع کشور در صنعت هسته ای توانایی بالایی از خود نشان داده اند و دستاوردهای ارزشمند آنها در عرصه های مختلف پزشکی، کشاورزی و صنعتی کاربرد فراوانی دارد.

آیت الله رئیسی با بیان اینکه اراده جمهوری اسلامی ایران این است که با تمام قوا از حق مسلم ملت بزرگ ایران دفاع کند. توقف کنید و راه افزایش ظرفیت های حفظ صلح و هسته ای ادامه خواهد داشت.

رئیس جمهور گفت: صنایع هسته ای و نظامی کشور بیش از هر حوزه دیگری مورد تحریم و فشار قرار گرفته است، اما می بینیم که بیشترین پیشرفت کشورمان در این زمینه ها بوده است. دلیل این پیشرفت این است که فعالیت کشورمان در این حوزه ها متکی به اراده بلند و قوی دانشمندان جوان جمهوری اسلامی ایران است.

دکتر رئیسی با بیان اینکه دولت با جدیت پیگیر دستاوردها و پیشرفت های صنعت صلح آمیز هسته ای در سایر حوزه های صنعتی کشور از جمله خودروسازی بود، خاطرنشان کرد: شعار دولت به ویژه در سال 1401 تولید، اشتغال و دانش بنیان است. تمام تلاش وي در جهت برنامه ريزي و اقدام در صنايع مختلف كشور به ويژه صنايع سنگين جهت بهره گيري از ظرفيت علم و دانش به كار مي رود.

  اقتصاد خانوار پیش بینی قیمت مسکن در سال 1401

رئیس جمهور با اشاره به تهیه سند راهبردی سازمان انرژی اتمی برای افق 20 ساله صنعت گفت: تهیه این سند جای قدردانی دارد زیرا وجود ایده و برنامه ریزی در این مجموعه برای دستیابی به بالاترین سطح را ثابت می کند. افق. صنعت

آیت الله رئیسی همچنین با اشاره به تهیه سند تحول دولت مردمی با بیان اینکه همه اقدامات و برنامه های تحول دولت در این برنامه مستند می شود، گفت: از دانشمندان کشور در زمینه های مختلف حمایت می شود.

رئیس جمهور ادامه داد: در روز ملی صنعت هسته ای که متعلق به ملت بزرگ ایران است، اعلام می کنیم که فعالیت های هسته ای صلح آمیز مبتنی بر خلاقیت و اقدامات نوآورانه به سمت پیشرفت روزافزون ادامه خواهد یافت.

دکتر رئیسی تاکید کرد: اگرچه دشمنان نمی خواهند بشنوند، اما برای صدمین بار اعلام کردیم که فعالیت های هسته ای جمهوری اسلامی ایران صلح آمیز است و عدم پذیرش هیچ گاه مانع کار ما نخواهد شد. در مذاکرات هسته ای از حقوق ملت ایران یک قدم عقب نخواهیم نشست.

رئیس جمهور گفت: جمهوری اسلامی ایران از مذاکرات خارج نشده و آن را متوقف نخواهد کرد، اما راهبرد ما همان راهبردی است که مقام معظم رهبری اعلام کردند و همیشه همان راهبردی است که دولت را موظف به حفظ حقوق ملت و حفظ حقوق ملت می کند. دستاوردهای دانشمندان.» می گوید دولت و تیم مذاکره کننده هسته ای به آن توجه خواهند کرد.

آیت الله رئیسی افزود: امیدوارم همانطور که رئیس سازمان انرژی اتمی توضیح داد، این سازمان در سال جدید به تلاش خود برای ارائه محصولات به دانشگاه ها و ایجاد اشتغال در صنایع مرتبط با روشی متفاوت نسبت به سال های گذشته ادامه دهد. همچنین انتظار می رود سازمان انرژی اتمی وظیفه تامین 10 هزار مگاوات برق بر عهده این سازمان را جدی بگیرد.

  بهترین معلمان کنکور ایران با آموزش های مدرن

رئیس جمهور با تاکید بر لزوم تجاری سازی دستاوردهای صنعت هسته ای کشور به ویژه 9 دستاوردی که امروز ارائه شد، گفت: فعالیت های سازمان انرژی اتمی در حوزه های پزشکی، داروسازی، کشاورزی و صنعت قطعا می تواند موثر باشد. اجرای شعار سال حمایت جدی از اقدامات و پیشرفت این سازمان و آنچه در سند راهبردی سازمان انرژی اتمی آمده است.

دکتر محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی در این مراسم که با حضور جمع زیادی از سفرا و نمایندگان سازمان های بین المللی برگزار شد، پیشرفت برنامه هسته ای کشورمان را با وجود همه مخالفت ها و خصومت ها شگفت انگیز دانست. موضوع افتخار بزرگی برای جمهوری اسلامی ایران است و از این بابت قدردان همه شهدای هسته ای و دانشمندان زحمتکش کشورمان هستیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی همچنین از تدوین سند راهبردی فعالیت های هسته ای کشورمان برای افق 20 ساله خبر داد و افزود: برای رسیدن به این اهداف.”

در این مراسم رئیس جمهور به همراه فرزندان شهیدان علی محمدی و کشکی از شهدای هسته ای کشورمان و دو فرزند شهید صادقی از شهدای شاغل در سازمان انرژی اتمی 9 دستاورد جدید کشورمان را تقدیم کردند. صنعت هسته ای کشور و سند راهبردی نقشه راه 20 ساله صنعت هسته ای کشور.

دیدگاهتان را بنویسید