از هر چهار آمریکایی یک نفر توانایی خرید مواد مخدر را ندارد

برنی سندرز، سناتور ورمونت، در ادامه انتقادات خود از فاصله طبقاتی کشورش، گفت از هر چهار آمریکایی یک نفر توانایی خرید مواد مخدر را ندارد.

به گزارش رجانیوس، سناتور مستقل و سوسیالیست ایالت ورمونت آمریکا جمعه شب در حساب توییتر خود نوشت: آیا می دانید چرا از هر چهار آمریکایی یک نفر نمی تواند هزینه داروهای تجویز شده خود را بپردازد؟

“آیا می دانید چرا هزاران آمریکایی هر سال می میرند زیرا نمی توانند دارو بخرند؟”

سناتور ورمونت ادامه داد: آیا می دانید چرا میلیون ها آمریکایی انسولین خود را از طریق رژیم غذایی دریافت می کنند؟ من به شما می گویم چرا: حرص، طمع، طمع.

سندرز قبلا گفته بود: در موردش فکر کن. امید به زندگی ثروتمندان در آمریکا تقریباً 15 سال بیشتر از افراد فقیر است. فقر در آمریکا نباید حکم اعدام باشد.

وی افزود: باید جسارت مقابله با طمع مدیران میلیاردر و لابیگران آنها را داشته باشیم. میلیون ها نفر تحت تأثیر این اختلاف طبقاتی قرار دارند. آنها سعی می کنند برای فرزندان خود غذا تهیه کنند. در ضمن ثروتمندان بهتر از همیشه هستند. این واقعیت اقتصادی است که ایالات متحده در حال حاضر با آن مواجه است.

برنی سندرز قبلاً از ایلان ماسک، بنیانگذار تسلا و اسپیس ایکس خواسته بود که به جای دنبال کردن ایده سفر فضایی، روی این سیاره تمرکز کند و بر ریشه کنی پدیده بی خانمان ها و کودکان گرسنه در ایالات متحده تمرکز کند.

ایلان ماسک که بر اساس شاخص میلیاردرهای بلومبرگ با ثروت خالص ۲۹۴ میلیارد دلار دومین مرد ثروتمند جهان است، پیشتر اعلام کرده بود که قصد دارد شرایط را برای زندگی انسان در مریخ فراهم کند.

  خرید محصولات کشاورزی به دلار راهی برای پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب است

سندرز همچنین گفت آمریکایی‌های ثروتمند باید مالیات بیشتری بپردازند، اما ایلان ماسک به اظهارات سناتور ورمونت پاسخ داد و گفت: «فراموش کردم که زنده‌ای».

سندرز در سال های 2016 و 2020 نامزد ریاست جمهوری شد، اما ناموفق بود. با این حال، او توانست طرفداران زیادی پیدا کند.

دیدگاهتان را بنویسید