از گذشته آموخته ایم که نباید به خارجی ها اعتماد کنیم / ما به ظرفیت داخلی تکیه می کنیم / کل دنیا در سه چهار کشور خلاصه شده است / بعد از سفر به تاجیکستان روابط تجاری ما چهار برابر شد / در جلسات گفتند اگر فلانی 200 هزار بشکه می فروشد، ما وزیر نفت هستیم!

گروه سیاسی – رجانیوس: آیت الله دکتر سیدابراهیم رئیسی چهارشنبه شب در سفر استانی به خراسان رضوی، تاکید کرد: امروز اعتماد مردم و رهبر معظم انقلاب به دولت پشتوانه بزرگی برای ما و نشاط است. اجتماعی و امید در جامعه

رئیس جمهور افزود: تمام تلاش در نقاط مختلف کشور باید مقابله با حقانیت دشمن و ایجاد و تزریق امید به جامعه باشد. البته امید آفرینی با حرف و دستور ممکن نیست، بلکه باید در میدان عمل به آن رسید.

آیت الله رئیسی با اشاره به وظایف دولت در گام دوم انقلاب اسلامی افزود: در چهل سال اول انقلاب گام های خوبی برداشته شد اما کاستی هایی نیز وجود دارد که باید جبران شود.

رئیس جمهور گفت: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی روایتی جامع از واقعیت ها و چشم اندازهای کنونی برای آینده کشور است و باید مبنای سیاست ها و برنامه های تحول آفرین کشور قرار گیرد.

دکتر رئیسی تاکید کرد: سند تحول دولت در بیانیه گام دوم انقلاب نیز مستند است.

آیت الله رئیسی با اشاره به تلاش برای رفع موانع اهداف انقلاب و کشور گفت: اقدامات و موانع خصمانه بر سر راه ما وجود دارد و جریان نفوذ در تلاش است، اما هیچ کدام مانع ملت ایران نخواهد شد.

او گفت: ما به غریبه ها نگاه نمی کنیم، دوست داریم با همه ارتباط برقرار کنیم، اما هیچ وقت منتظر نمی مانیم که دیگران بیایند و یکی از گره های ما را باز کنند. ما تجربه نشان داده ایم و از پیشینیان خود آموخته ایم که به هیچ وجه به غریبه ها اعتماد نکنیم. گره هیچکس را باز نکرده اند و ما را هم نمی گشایند. ما به منابع و ظرفیت کشور اعتماد داریم.

  با آزادسازی واردات خودرو، کیفیت خودروهای داخلی در حال افزایش است

آیت الله رئیسی در خصوص وضعیت کشور در ابتدای دولت سیزدهم گفت: من نمی خواهم به منبر بگویم چه چیزی به دست ما رسیده است، اما مردم می دانند که چه شرایط سختی داشتیم.

رئیس جمهور با یادآوری غم و اندوه روزانه بیش از 700 خانوار بر سر تاج کشور به دلیل کمبود کالاهای اساسی و کسری بودجه زیاد در ابتدای دولت سیزدهم، گفت: خیر، اما حرکت اصلی ما استقلال در تامین کالاهای اساسی است. محصولات کشاورزی مورد نیاز.در کنار. جهت حرکت ما یک حرکت راهبردی برای تغییر مدل کشت و کشور برای کسب استقلال کشاورزی است.

رئیس جمهور با اشاره به کسری بودجه 450 هزار میلیارد تنی در سال گذشته، گفت: به گفته رهبر معظم انقلاب، کسری بودجه یک فاجعه است و بدون نیاز به چاپ پول، وام گرفتن از مرکز، توانسته ایم از این وضعیت عبور کنیم. بانک و افزایش پایه پولی کشور.»

دکتر رئیسی در خصوص بودجه سال 1401 گفت: سال گذشته رشد اقتصادی کشور 4 دهم درصد بوده است در حالی که برآوردهای فعلی نشان می دهد که رشد اقتصادی در سال 1400 5 درصد خواهد بود و برنامه ما برای سال 1401 رشد 8 درصدی است. “

رئیس جمهور افزود: کشور در شرایطی قرار داشت که برخی از آقایان در جلسات می گفتند اگر فلانی 200 هزار بشکه نفت بفروشد او را وزیر نفت می کنیم، اما امروز شرایط فروش نفت با گذشته قابل مقایسه نیست. افزایش چشمگیر و بازگشت پول نفت به کشور.

آیت الله رئیسی با اشاره به وضعیت تجارت کشورمان در منطقه گفت: حجم تجارت خارجی کشور بدون نفت در سال گذشته به 100 میلیارد دلار رسید که بخشی از آن به دلیل افزایش همکاری ها و استفاده از ظرفیت همسایگان است. 3-4 کشور دنیا این ظرفیت را دارند که ادعای جهانی شدن دارند و ارتباط با دنیا فقط در همین چند کشور قابل تعمیم است اما اینطور نیست.از زمان سفر من به تاجیکستان تجارت ما با این کشور انجام شد. چهار برابر شده است و سهم ما از بازار منطقه بسیار بیشتر از این است.

  چهار تروریست لبنانی در عراق به هلاکت رسیدند

رئیس جمهور ادامه داد: البته مذاکرات با قوت و عزت در حال انجام است و ما از میز مذاکره بیرون نرفته ایم و مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران امروز با عزت بیان می شود، اما ما به هیچ وجه جان مردم را گره نزده ایم. مسیر. و اقتصاد و مذاکرات برجام «هر اتفاقی بیفتد ما در مدیریت اقتصاد ملی برنامه داریم و به زور ادامه خواهیم داد.

دکتر رئیسی گفت: در زمان تحویل بودجه به مجلس هم گفتیم که این بودجه مستقل از مذاکرات است، زیرا باید روی پای خود بایستیم و به منابع خود اعتماد کنیم.

رئیس جمهور با اشاره به اهمیت مسائل فرهنگی در کشور گفت: دولت شورای عالی انقلاب فرهنگی را بالاترین مرجع فرهنگی کشور می داند و معتقد به حرکت فرهنگی در درون این شورا است. «وضعیت به گونه ای بود که فقط نام این شورا باقی ماند، اما من سند تحول شورا را تهیه کردم و به مقام معظم رهبری ارائه کردم و ایشان هم نظر خود را اعلام کردند.

آیت الله رئیسی تاکید کرد: حوزه می تواند در تحول حکومت نقش داشته باشد و دولت نیز از دیدگاه های حوزه استفاده می کند.

رئیس جمهور در پایان افزود: دلیل عدم مراجعه من به برخی رسانه ها این است که بسیاری از دولت ها و مجلس ها به حاشیه رفته اند. امروز یکی از ترفندهای دشمن این است که ما را به حاشیه ببرند. اگر گرفتار میدان شدیم از متنی که بر اساس رفع مشکلات مردم است دوری می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید