از 5 تا 10 سال زندان برای تهدید رانندگان

گروه سیاسی رجانیوز: رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از صدور احکام بدوی از سوی دادگاه انقلاب در خصوص چهار متهم ایجاد ناامنی در جاده های جنوب کشور و تهدید رانندگان به اعتصاب خبر داد.

من گزارش میدم رجانیوز به گزارش خبرگزاری دانشجو، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از صدور احکام بدوی از سوی دادگاه انقلاب در خصوص چهار متهم ایجاد ناامنی در جاده های جنوب کشور و تهدید رانندگان به اعتصاب خبر داد.

مجابی گرمی، رئیس قاضی استان هرمزگان از صدور حکم مقدماتی چهار نفر از متهمان تهدید و تحریک رانندگان به اعتصاب در آذرماه امسال و شرکت در اقدامات خرابکارانه در دادگاه های انقلاب این استان خبر داد.

وی افزود: یکی از متهمان به اتهام ایجاد و عضویت در گروهی با هدف برهم زدن امنیت کشور به 10 سال حبس تعزیری و دیگری به 5 سال حبس تعزیری محکوم شد.

قهرمانی تصریح کرد: دو متهم دیگر نیز به دلیل اخلال در نظم عمومی و شکستن عمدی شیشه کامیون ها به یک سال حبس تعزیری و پرداخت غرامت به عنوان مجازات تکمیلی محکوم شدند.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس تصمیمات دادگاه انقلاب، هر یک از متهمان موظف به تهیه و نصب 50 تابلو و علائم راه هستند.

رئیس قاضی استان هرمزگان همچنین با اشاره به اینکه هیچ یک از این متهمان راننده یا فعال در حوزه حمل و نقل نبودند، یادآور شد: این افراد بدون هیچ ارتباطی با حوزه حمل و نقل با هدف تحریکات خود و بنا به ادعای خود مبنی بر اینکه تحت تعقیب بوده اند. تاثیر تبلیغات شبکه ماند در اخلال در فعالیت رانندگان صادق.

  تحریم های ویژه آمریکا علیه کره جنوبی به دلیل مسدود شدن منابع ایران

مجتبی گرامانی تاکید کرد: پرونده این افراد در خصوص ارتباط با ماند و دستگاه های جاسوسی همچنان مفتوح است و اتهامات آنها در حال رسیدگی است که احکام آن متعاقبا اعلام می شود.

وی با بیان اینکه به دنبال متهم فراری این پرونده هستیم، گفت: اقدامات مراجع قضایی، انتظامی و امنیتی برای دستگیری تمامی عوامل مخاطره آمیز جاده های کشور ادامه دارد و عاملان این گونه جرائم به دنبال آن خواهند بود. افشا شود. قاطعانه و بی رحمانه توسط سیستم قضایی.

رئیس قاضی هرمزگان در پایان با تاکید بر اینکه رسیدگی به جرایم متهمان دقیقا طبق قانون انجام شده است، خاطرنشان کرد: این افراد از اتهامات سنگین تری از جمله «اخلال در حمل و نقل» و «اخلال در اقتصاد» تبرئه شدند. زیرا طبق استعلام دفاتر مربوط به این حوزه، در مدت سه روزی که متهمان با تماس تلفنی و اقدام به تحریک و تهدید رانندگان به اعتصاب اقدام کرده اند، نه تنها وقفه ای در حمل و نقل ایجاد نشده است، بلکه به دلیل اینکه رانندگان شریف به این فراخوان توجهی نکردند ضد انقلاب و طبق آمار صدور بارنامه حدود 11 درصد افزایش یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید