استاندارد دوگانه چیست؟ + روش های استعلام و اهمیت تخلفات خودرو

image 1655882513 خبر اولیه

برخی از رانندگان و مالکان خودرو معتقدند که تخلفات خودروها با توجه به شدت جریمه ها کمی جدی است.

تصویب و اجرای قوانین راهنمایی و رانندگی می تواند به حفظ نظم در سطح جامعه کمک کند و پلیس راهنمایی و رانندگی قصد دارد برخی قوانین را برای برقراری نظم در عبور و مرور وسایل نقلیه اعمال کند. عدم رعایت این قوانین منجر به جریمه و اجرا خواهد شد. یکی از مواردی که پلیس راهنمایی و رانندگی برای حفظ نظم بیشتر اجرا کرده است، می توان طرح های محدودکننده بیماری عروق کرونر قلب را در نظر گرفت. برخی از رانندگان و مالکان خودرو بر این باورند که تخلف خودرو به دلیل شدت جریمه ها کمی جدی است، در پاسخ به این بستگان باید گفت: سردرگم می شوند.

در این متن در مورد خلافی خودرو و نحوه پرداخت آن توضیح خواهیم داد. تا پایان متن با ما همراه باشید.

برای جلوگیری از افزایش تخلفات خودرو قوانین را رعایت کنید

بسیار جالب است بدانید که در چند سال اخیر شاهد بستن کمربند ایمنی در بسیاری از خودروها بوده ایم و این به دلیل تدوین قانون جدید نبستن کمربند ایمنی است. البته از آسیب های ناشی از نبستن کمربند ایمنی نیز تا حد زیادی جلوگیری می شود، زیرا افراد می توانند با بستن کمربند ایمنی از صدمات جدی جلوگیری کنند.

خب مشخص است که این طرح با وجود جریمه هایی که در نظر گرفته شده اما در جامعه اجرا شده و متخلف همچنان جریمه می شود و این باعث افزایش تخلف خودرو می شود پس بهتر است فرهنگ سازی بیشتری انجام شود تا علاوه بر این. رعایت قانون و حفظ جان سرنشینان داخل خودرو.

اختلالات رانندگی دیگری نیز وجود دارد که تخلفات خودرو را افزایش می دهد. به عنوان مثال، استفاده از تلفن همراه، سرعت غیرمجاز و عبور از چراغ قرمز می تواند تأثیر مستقیمی بر نتیجه رانندگی و تخلف داشته باشد. البته ممکن است درخواست خلافی خودرو به صورت غیرحضوری و آنلاین شرایط مختلفی داشته باشد که در ادامه به توضیح آن می پردازیم.

  5 فضایل بهشتی ائمه در صلوات شعبانیه

انواع جریمه رانندگی چیست؟

بررسی تخلفات وسایل نقلیه موتوری یکی از رایج ترین دغدغه های رانندگان است. تخلفات رانندگی انواع مختلفی دارد، جالب اینجاست که 4 نوع جریمه برای خودروها وجود دارد که گیربکس، تریلر، دوربین و دو طبقه است. اگر برای اولین بار است که می خواهید استعلام و پرداخت خلافی خودرو داشته باشید، این سوال پیش می آید که چگونه از آن مطلع شویم؟ یا چه راهکارهایی برای کاهش آن وجود دارد؟ آیا نرم افزار گزارش تخلف خودرو وجود دارد؟ پس ابتدا بهتر است در مورد این 4 نوع جریمه خودرو اطلاعات بیشتری کسب کنید.

image 1655882528 خبر اولیه

پلیس راهنمایی و رانندگی در صورت تحویل بلیت را به متخلف تحویل می دهد.

در مجموع پلیس راهنمایی و رانندگی 4 نوع جریمه در نظر گرفته است که عبارتند از:

  • ارسال
  • الصاقی
  • دوربین
  • دوبرگی

بسیاری از افرادی که برای اولین بار قصد دارند خلافی خودرو بگیرند با این سوال مواجه می شوند که چگونه می توانند از درخواست خلافی خودرو خود مطلع شوند؟ آیا نرم افزاری برای استعلام سریع وجود دارد یا خیر؟

قبل از پاسخ به این سوالات، بهتر است انواع جریمه ها را به شرح زیر توضیح دهید.

  • پلیس راهنمایی و رانندگی در صورت تحویل بلیت را به متخلف تحویل می دهد.
  • در جریمه حلق آویز کردن، پلیس راهنمایی و رانندگی خودروی پارک شده را که در پارک ممنوع دیده شده جریمه می کند و بلیت را به خودرو متصل می کند.
  • جریمه دوربین یکی از جدیدترین انواع جرایم راهنمایی و رانندگی است که با نصب دوربین در سطح خیابان و جریمه خودروهای شلوغ در صورت تخلف و ارسال عکس ثبت شده برای مالک خودرو بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.
  • در جریمه دو صفحه ای، پلیس راهنمایی و رانندگی علاوه بر جریمه تخلف از قوانین راهنمایی و رانندگی، راننده متخلف را به دلیل عدم رعایت دستور ایست پلیس جریمه می کند که شامل اولین برگه عدم رعایت پلیس می شود. سفارش ایستگاه شامل برگه دوم است. خواهد بود.
  مخالفت شدیدی با واردات خودرو وجود داشت

روش های ارجاع و پرداخت تخلفات خودرو

بسیاری از مردم و رانندگان خودرو می دانند که اگر تا 60 روز هزینه تخلف خودرو را پرداخت نکنند، جریمه آنها دو برابر می شود. همچنین مالکان خودرویی که تخلف خودرو از یک میلیون تن بیشتر باشد توسط پلیس راهنمایی و رانندگی توقیف و به پارکینگ منتقل می شوند. با توجه به این توضیحات برخورد و پرداخت خلافی خودرو یکی از دغدغه های مردم است. روش های مختلفی برای دارندگان خودرو وجود دارد که در زیر توضیح داده شده است.

انواع گزارش تخلفات خودرو

مراکز پلیس 10+:

استعلام و پرداخت خلافی خودرو از طریق مراجعه حضوری به کلانتری 10+ که با پرداخت مبلغی می توانید خلافی خودروی خود را دریافت کنید.

زنگ زدن:

استعلام و پرداخت خلافی خودرو به صورت تلفنی و از طریق سامانه سریع السیر تلفنی 88288888 که ناشی از جرایم رانندگی و وسایل نقلیه موتوری اعلام می شود. تنها کاری که باید انجام دهید این است که کد VIN را در پشت کارت خودرو وارد کنید.

ارسال پیامک:

استعلام و پرداخت خلافی خودرو از طریق پیامک بدین صورت است که کد VIN در پشت کارت خودروی شما به شماره های 30005151، 110005151 و 1101202020 قرار داده شده و شماره شناسایی و رسید پرداخت خلافی خودروی خود را دریافت کنید.

کد دستوری:

استعلام و پرداخت خلافی خودرو با کد USSD و بدون نیاز به اینترنت تنها روشی است که با کد دستوری #110* قابل شماره گیری است و کافی است ابتدا شماره 1 را انتخاب کنید تا از تخلفات خودرو مطلع شوید. در مرحله بعد باید کد VIN را در پشت کارت ماشین خود وارد کنید و پس از این مرحله اکانت خودرو یا درخواست برای شما ارسال می شود.

  چه کسانی بیشتر در معرض خطر تاج هستند؟

سایت ترافیک:

برای درخواست و پرداخت خلافی خودرو از طریق سایت پلیس راهور به سایت پلیس راهور مراجعه و بر روی گزینه “خدمات” کلیک کنید. در این قسمت با انتخاب «استعلام میزان تخلفات رانندگی» و وارد کردن شماره بارکد روی کارت خودرو، می توانید نسبت به استعلام و پرداخت خلافی خودرو اقدام کنید.

اپلیکیشن موبایل:

استعلام و پرداخت خلافی خودرو با اپلیکیشن های موبایل فعال می شود و می توانید به قسمت خدمات پایه این اپلیکیشن ها رفته و در قسمت پرداخت قبوض گزینه تخلفات خودرو را انتخاب کنید. در نتیجه پرداخت آنلاین تخلفات خودرو از طریق اپلیکیشن های موبایلی انجام خواهد شد.

image 1655882547 خبر اولیه

بیمه شخص ثالث برای تمامی رانندگان اجباری است

خرید بیمه شخص ثالث و اهمیت تخلفات خودرو

رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی مطمئنا باعث ایجاد نظم و امنیت برای مردم خواهد شد. حال اگر به دلایلی سهوی یا عمدی برخی رانندگان متخلف شوند باید جریمه بپردازند و در صورت عدم پرداخت جریمه دو برابر می شود. از آنجایی که دلیل خرید بیمه شخص ثالث برای بسیاری از افراد اجباری است، باید بدانید که اهمیت پرداخت خسارت خودرو نیز بسیار مهم است. در نظر داشته باشید که علاوه بر تخلفات رانندگی، نخریدن بیمه شخص ثالث نیز جریمه است و در صورت مشاهده پلیس راهنمایی و رانندگی، خودرو بدون بیمه شخص ثالث متوقف شده و به پارکینگ منتقل می شود. بنابراین بیمه system.com bimeh.com که یک واسطه آنلاین بیمه می باشد در نظر دارد با پیشرفت تکنولوژی و فروش آنلاین بیمه شرایط مقایسه و استعلام بیمه نامه را میسر سازد تا خرید انواع بیمه نامه سیاست ها را می توان در کوتاه ترین زمان ممکن انجام داد. .

دیدگاهتان را بنویسید