استخدام روسیه از اسرای آفریقایی!

15183 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله به نقل از یورونیوز، دولت اوکراین می گوید ارتش روسیه از اسرای آفریقایی به عنوان سرباز در جبهه جنگ استفاده می کند.

کیف پس از یافتن جسد یک سرباز سیاهپوست ارتش روسیه این ادعا را مطرح کرد. دولت اوکراین می گوید این مرد یک دانشجوی زامبیایی است که دوران محکومیت خود را در زندانی در نزدیکی مسکو می گذراند.

اولگ نیوکلنکو، سخنگوی وزارت امور خارجه اوکراین در صفحه توئیتر خود نوشت: پوتین شهروندان آفریقایی زندانی را به جبهه های نبرد در اوکراین می فرستد.

سخنگوی وزارت امور خارجه اوکراین در توییت خود کرملین را محکوم کرد و گفت: شهروندان آفریقایی نباید قربانی جاه طلبی ها و بازی های انتقام جویانه پوتین شوند.

روز دوشنبه، دولت زامبیا مرگ لامخانی ناتان نیرندیا، دانشجوی 23 ساله در اوکراین را تایید کرد.

آژانس دیپلماتیک زامبیا گزارش داد که این دانشجو در زندان های روسیه دوران محکومیت خود را می گذراند و معلوم نیست چگونه در اوکراین جان باخته است.

وزارت امور خارجه زامبیا از مسکو توضیح خواست.

معاون وزیر خارجه روسیه در پاسخ به خبرگزاری روسی رایا نووستی گفت: در حال بررسی این موضوع هستیم و به زودی آن را روشن خواهیم کرد.

به گزارش برخی رسانه های اوکراینی، یوگنی پریگوژین، رئیس شبه نظامیان واگنر که یکی از واحدهای نظامی مسکو در آفریقا است، بسیاری از اسرای روسی را در ازای دریافت حقوق بالا و کاهش مجازات به ارتش فرستاد و به جبهه های جنگ فرستاد.

لامخانی نطان نیرندیا که دانشجوی مهندسی هسته‌ای در مسکو است، به اتهاماتی که جزییات آن علنی نشده است، در زندانی در حومه مسکو دوران محکومیت 9 ساله خود را می‌گذراند.

  رزمایش مشترک نیروی زمینی با پهپاد 1401 از فردا آغاز می شود

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید