استعلام اینترنتی چک تضمینی از امروز

کلیه چک های تضمینی از امروز سه شنبه 16 خردادماه سال جاری با شناسه ماهیگیری 16 رقمی ارائه می شود و بانک ها موظفند در زمان صدور چک تضمینی نسبت به ثبت و تایید اطلاعات این گونه چک ها در سامانه صیادی اقدام کنند.

به گزارش رجانیوس به نقل از بانک مرکزی، معاون توسعه و تنظیم مقررات بانک مرکزی با اعلام این خبر افزود: متقاضی چک تضمینی الزامی به ثبت آن در سامانه صیاد ندارد، اما طبق روال قبلی چک. برای آن بانک نیز باید اطلاعات مربوط به چک تضمینی را قبل از تحویل به مشتری در سامانه شکارچی ثبت و تایید کند.

آمنه نادعلی زاده افزود: متقاضی چک تضمینی می تواند این چک را به ذینفع تحویل دهد و ذینفع می تواند با استفاده از ابزارهایی مانند پیامک، خودپرداز، درگاه بانکی و یا اپلیکیشن موبایل اطلاعات چک تضمینی را استعلام کند و از دریافت این چک مطمئن شود. ماهیگیر ثبت و تایید شده است.

معاون توسعه و تنظیم مقررات بانک مرکزی گفت: از امروز در صورت رد و بدل شدن چک تضمینی بین افراد فاقد شناسه 16 رقمی صیادی، در سامانه بین بانکی قابل رسیدگی نیست و فقط شعب صادرکننده چک یا بانکی که چک را صادر کرده است پرداخت خواهد کرد. قابل پرداخت است، افزود: ذینفع توجه داشته باشد که در هنگام دریافت چک تضمینی، شناسه ماهیگیر 16 رقمی موجود در چک لیست را مشاهده و از طریق شناسه چک تضمینی 16 رقمی استعلام کرده و مطمئن شود که چک به نفع خود ثبت شده است. تایید شده.

  صنعت مس ایران مدیران در حال گردش را گرفتار کرده است

وی تاکید کرد: صادرکننده یا متقاضی چک تضمینی برای ثبت نام و تایید نیازی به مراجعه به سامانه شکارچی ندارد چرا که این اقدام مستقیما توسط بانک صادرکننده انجام می شود.

گفتنی است، بانک مرکزی در راستای افزایش دسترسی مردم به خدمات چک های جدید، امکان ثبت، تایید، انتقال و درخواست چک های جدید را از طریق ارسال پیامک به شماره 4040701701 فراهم کرده است که بر این اساس، هموطنان عزیز می توانند راهنمای دریافت کنند. با ارسال پیامک بدون متن به این شماره خدمات را تایید کنید.

دیدگاهتان را بنویسید