استفاده از ماسک از شدت کووید 19 می کاهد

محققانی که در حال مطالعه پویایی انتقال بیماری های عفونی هستند، مزایای بالقوه استفاده از ماسک را در سطح جمعیت بررسی کرده اند.

برای این مطالعه، محققان مدل مطالعه کووید 19 را توسعه دادند. نوع ایمن سازی تصادفی اما مفید که با استنشاق دوزهای کمتر ویروس نسبت به استنشاق بدون ماسک به دست می آید.

این نوع تحقیقات به عمد در قرن هجدهم برای کنترل آبله مورد استفاده قرار گرفت. این فرآیند شامل آلوده کردن یک فرد سالم با دوزهای کوچک ویروس زنده گرفته شده از قلب خشک یک فرد مبتلا به آبله بود. افراد مبتلا به این بیماری اغلب نسبت به افرادی که به طور طبیعی آلوده بودند اما در برابر عفونت مقاوم‌تر بودند، بیماری کمتری داشتند.

در آغاز همه‌گیری کووید 19، گزارش شد افرادی که با وجود استفاده از ماسک آلوده می‌شوند، ممکن است به بیماری خفیفی مبتلا شوند.

مدل جدید ریاضی به محققان اجازه می دهد تا تأثیر بالقوه این تأثیر را بر کل جمعیت ارزیابی کنند.

دیوید ارن، رئیس کالج علوم مک مستر در کانادا گفت: «اگر تأثیر این مدل قوی باشد، تعداد موارد شدید و فشار ناشی از آن بر سیستم‌های بهداشتی می‌تواند به میزان قابل توجهی کاهش یابد، اگر بیشتر مردم از ماسک استفاده کنند.» حتی اگر ماسک ها از آنها در برابر آلودگی محافظت نکنند.»

این مدل نشان می‌دهد که پوشش مؤثر می‌تواند شیوع کووید ۱۹ را به شدت کاهش دهد، شدت اوج همه‌گیری را کاهش دهد و از این پس از بروز موارد شدید بکاهد.

  مصاحبه دکتری چیست؟ + چند نکته مهم

زکری لوین، نویسنده اصلی این گزارش گفت: «یافته‌های کیفی ما این است که ارزش ماسک برای سلامت عمومی، به‌ویژه زمانی که کووید ۱۹ به یک بیماری همه‌گیر تبدیل می‌شود، نادیده گرفته می‌شود و ما باید ماسک را کنار بگذاریم.» “بیایید بیشتر فکر کنیم. “

نتایج این مطالعه به طور بالقوه برای هر عفونت تنفسی منتقل شده از طریق استنشاق ذرات عفونی قابل استفاده است.

دیدگاهتان را بنویسید