استفاده هند از امتیاز نفت روسیه

به گزارش سرمقاله، وب سایت شبکه خبری بلومبرگ به نقل از منابع آگاه خود اعلام کرد که پالایشگاه های بزرگ هندی به طور فزاینده ای به واسطه های خصوصی کوچکتر و کمتر شناخته شده برای افزایش خرید نفت روسیه با تخفیف روی می آورند.

بر اساس این گزارش، بوروکراسی رسمی و درگیری در مذاکرات مستقیم با تولیدکنندگان روسی، روند دستیابی به منابع نفتی را زمان بر و کند می کند. اکنون پالایشگاه ها برای تسهیل عرضه باید به شرکت های کوچکتر مراجعه کنند.

مقامات پالایشگاه های هند که نخواستند نامشان فاش شود، به این کانال خبری گفتند که شرکت های Wellbred و Montfort در میان این واسطه ها هستند.

بلومبرگ خاطرنشان کرد، هیچ یک از این شرکت ها به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ ندادند، و همچنین پالایشگاه دولتی هند اویل یا روس نفت روسیه بیانیه ای صادر نکردند.

هند علیرغم فشار آمریکا، نفت روسیه را با تخفیف خریداری می کند اخبار |  teleSUR انگلیسی

در ماه‌های اخیر، هند خرید نفت روسیه را افزایش داده است تا از امتیازاتی که روسیه برای عرضه نفت این کشور در بحبوحه تحریم‌های غرب ارائه می‌دهد، استفاده کند. تحریم مسکو برخی از خریداران سنتی این کشور را از خرید نفت منصرف کرده است.

بلومبرگ به نقل از داده های شرکت تحلیلی Kpler گزارش داد که هند، سومین مصرف کننده بزرگ نفت جهان، در ماه ژوئیه با واردات یک میلیون بشکه نفت در روز از روسیه رکوردی را به نام خود ثبت کرد. این میزان بالاتر از رکورد قبلی حدود 950 هزار بشکه در روز است که در خرداد ماه به ثبت رسیده بود.

در این شرایط، پالایشگاه های هندی حاضرند ریسک معامله با این معامله گران جدید و کمتر شناخته شده را بپذیرند تا از تخفیف های بسیار خوب مسکو استفاده کنند. برخی برآوردها از اعطای تخفیف تا 30 درصد به مشتریان روسی برای خرید هر بشکه نفت خبر می دهند.

  آینه و شیشه رنگی جام سلطنتی

شرکت تحلیلی Vanda Insights در گفتگو با بلومبرگ معتقد است تا زمانی که تجار جدید این نیاز را برآورده کنند و خریداران نیز بخواهند از تخفیف ها استفاده کنند، این روند ادامه خواهد داشت.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید