اسرائیلی ها از ترس مرگ دیوانه شده اند

13871 خبر اولیه

بر اساس سرمقاله چند سال پیش، از سرزمین های اشغالی گزارش شد که شهرک نشینان اسرائیلی در اثر حملات نیروهای مقاومت فلسطین علیه اسرائیل به بیماری های روحی مختلفی مبتلا شده اند.

همزمان سایت لبنانی العهد در گزارشی به این موضوع پرداخت و نوشت:

موشک های مقاومت شهرک نشینان اسرائیلی در اطراف نوار غزه را به بیماران روانی تبدیل کرده است. منابع اسرائیلی می گویند میانگین تعداد شهرک نشینان اسرائیلی در اطراف نوار غزه که از یک بیماری روانی جان سالم به در برده اند، افزایش یافته است.

بر اساس گزارش کانال 13 اسرائیل، پس از آغاز 11 اقدام تنش‌آمیز در اوایل سال جاری (2018)، میانگین افراد مبتلا به بیماری‌های روانی در شهرهای نوار غزه (مانند سدروت و اشکول) به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. این کانال در ادامه گفت که تعداد زیادی از این افراد برای کمک به رهایی از ترس، دارو مصرف می‌کنند… تعداد متخصصان و روانپزشکان در اطراف نوار غزه کم است و برای درمان این تعداد از افراد مبتلا به بیماری‌های روانی کافی نیست. .

هاآرتص همچنین در گزارشی که در سال 2018 درباره وضعیت روحی سربازان اسرائیلی منتشر کرد، نوشت: سال گذشته حدود 47 هزار جلسه بین سربازان و افسران با اداره خدمات روانشناسی ارتش اسرائیل برگزار شد که این رقم در مقایسه با سال 2013، 2500 جلسه است. افزایش یافت .

در سال 2018، رئیس بخش روان درمانی نیروی هوایی اسرائیل نسبت به افزایش تعداد بیماران روانی در اسرائیل هشدار داد.

اخیرا سایت اسرائیلی هیوم نیز در گزارشی از افزایش بیماری های روانی در بین شهرک نشینان اسرائیلی به این موضوع پرداخته و نوشته است:

  آیا دلار به 33000 تن می رسد؟

با وجود اعلام مقامات تل آویو مبنی بر افزایش امنیت و آرامش در شهرهای مجاور نوار غزه، شاهد افزایش 25 درصدی بیماری ها و بیماری های روانی در بین شهروندان این مناطق بوده ایم.

علیرغم کاهش حملات موشکی گروه های فلسطینی به نوار غزه و شهرک های اسرائیلی، فشار روانی حملات احتمالی فلسطینیان موجب نگرانی شهرک نشینان شده است.

به گفته وزارت بهداشت اسرائیل، بیماری های روانی پس از عملیات سیف القدس 25 درصد افزایش یافته است و تعداد متقاضیان خدمات روانپزشکی و روان درمانی به طور پیوسته در حال افزایش است.

به نظر می رسد مشکل اصلی شهرک نشینان که بسیاری از آنها را به بیماری های روانی مختلف مبتلا کرده است، عدم اطلاع از زمان و مکان حملات مقاومت فلسطین و همچنین ناکارآمدی گنبد آهنین است.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید