اسناد سرمایه کجاست؟ | پایگاه اطلاع رسانی رجا

یکی از اعضای کمیسیون عمران مجلس گفت: مسئولان شهرداری آبادان گفته اند سازمان بازرسی اسناد مربوط به پروژه متروپل را گرفته است.

به گزارش رجانیوس، آقای اقبال شاکری در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از آبادان ، اظهار داشت: این ادعا پس از ریزش ساختمان متروپل و حضور اعضای کمیسیون عمران در آبادان مطرح شده است. به گفته این معاونت، مسئولان شهرداری آبادان در پاسخ به درخواست نمایندگان برای ارائه مدارک و اطلاعات درباره این پروژه، گفتند: اطلاعات از سازمان بازرسی گرفته شده و چیزی نداریم.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس در مصاحبه ای در هفتم خردادماه از دستور ناظران شرکت ساختمانی مبنی بر توقف فوری و رفع مشکلات پروژه متروپل خبر داد.

آقای ایری گفت: “سازمان بازرسی از سال 1377 یا 1378 با مشکلات پروژه متروپل برخورد کرده است، اما زمانی که نمایندگان مجلس درخواست دسترسی به پرونده های آن را داشتند، مقامات شهرداری گفتند که سازمان های بازرسی شهری و منطقه ای در حال بررسی پرونده ها هستند.” همانطور که می گویند.

گلمرضا شرفی، نماینده مردم آبادان در مجلس دهم در 9 خرداد گفت: «حدود سال های 94 تا 95 در پروژه های آقای عبدالبکی در زمانی که تیم بازرسی از استانداری آمده بود، مشکلی پیش آمد. دفتر.”

وی افزود: به گفته یکی از اعضای شورای شهر آبادان، در آن زمان یک پیکان مدارک برای وی جمع آوری و به فرمانداری منتقل شد. کمتر از سه ماه پیش اما هیچ اتهامی علیه عبدالبکی مطرح نشد.

آقای مختار نماینده مردم آبادان در دوره یازدهم مجلس در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان از گفت و گو با رئیس سازمان بازرسی خوزستان درباره شکایت شهرداری خبر داد.

  بحران در صنعت نوار غزه

او با این حال گفت نمی‌دانم «اسناد ادعایی شهرداری آبادان لزوماً مربوط به فعالیت‌های حسین عبدالبکی است».

فروریختن ساختمان مترو آبادان در سوم خردادماه بیش از 40 کشته و 30 زخمی بر جای گذاشت.

کمیته عمران مجلس می گوید شهرداری، ویک و حسین عبدالباکی مالک این کلانشهر هستند.

علت ریزش ساختمان مشکلات طراحی و ساخت اعلام شد اما دستگاه های کنترلی و اجرایی از توقف پروژه خودداری کردند.

آقای شکیب رئیس سازمان نظام مهندسی عمران گفت: در اجرای کلانشهر تعداد قابل توجهی از ارکان حذف شده است. اسکلت فلزی ساختمان به جای جوشکاری در کارخانه در محل پروژه جوش داده می شود. اما جوش های او نیز کامل نیستند.

کمیسیون عمران پس از جلسه هفته گذشته خود در خصوص حادثه کلانشهر اعلام کرد که مهندسان نظام مهندسی برای تخلفات و توقف ساخت کلانشهر به شهرداری سیگنال ارسال کرده اند اما مورد توجه قرار نگرفته است.

سخنگوی این کمیسیون روز ۲۳ خرداد گفته بود که برخی از کاستی ها ناشی از عدم نظارت وزارت کشور، راه و شهرسازی و منطقه آزاد اروند است.

آقای ایری افزود: “شهرداری در بی توجهی به هشدارهای نظام مهندسی مقصر است.”

دیدگاهتان را بنویسید