اسکناس 500 میلیون دلاری کنگره آمریکا برای جنگ رسانه ای با رقبا/پول را بگیرید و مطالب ضد چینی و ضد ایرانی منتشر کنید!

گروه بین الملل – رجانیوز: بر اساس لایحه 500 میلیون دلاری کنگره آمریکا، آمریکا باید در جبهه رسانه‌ای علیه رقبای بین‌المللی آمریکا فعالیت‌های تبلیغاتی و رسانه‌ای انجام دهد تا هرگونه روابط تجاری بین این کشورها و سایر کشورهای جهان، منفی و گسترده باشد. عموم مردم با حضور رقبای آمریکایی در کشورهای میزبان مواجه خواهند شد.

بسیاری از ناظران و تحلیلگران امور آمریکا سال هاست که بر ایجاد خط مشخصی بین سیاست داخلی و خارجی آمریکا، به ویژه سیاست خارجی، فشار می آورند. این بدان معناست که هر آنچه آمریکا در سیاست های داخلی و خارجی خود در قالب شعارهای زیبا و آشکار می گوید، لزوما درست نیست و اهداف دیگری پشت آن نهفته است. در واقع آمریکایی ها همیشه سعی کرده اند برای سیاست ها و سیاست های اشتباه خود ویترین زیبایی طراحی کنند. موضوعی که به ویژه از سوی تحلیلگران مسائل این کشور نیازمند بررسی و تحلیل دقیق است.

در این راستا سال‌هاست که آمریکایی‌ها را با کلمات کلیدی مشخصی از جمله: مهد دموکراسی در جهان، اصلی‌ترین کشور مبارزه‌کننده با تروریسم در جهان، خیرخواه‌ترین کشور جهان، مهد آزادی و انسان می‌بینیم. حقوق و صدها موضوع دیگر. اما این شعارها عبارتند از: مضرات حقوق زنان در کشور، شکاف های اجتماعی در آن، سرکوب حقوق اقلیت های اجتماعی در آمریکا و موارد حقوق بشری آنها با شروع جنگ هایی مانند افغانستان، عراق، ویتنام یا معروف. اداره زندان‌هایی مانند گوانتانامو و ابوغریب یا حوادث فاجعه‌باری مانند ترور جورج فلوید هیچ ربطی به آن ندارند.

در همین راستا به نظر می‌رسد حتی آمریکایی‌ها نیز اخیراً از ادعاهای متعارف خود دست برداشته‌اند و اخیراً کنگره آمریکا لایحه‌ای 500 میلیون دلاری در حمایت از رسانه‌های فعال علیه رقبای بین‌المللی خود مانند چین (و حتی ایران) ارائه کرده است. تایید شده. قبض عجیبی که در واقع به معنای پرداخت پول به رسانه های سراسر جهان به منظور ایجاد تصویری منفی از رقبای آمریکایی در سراسر جهان است. از این حیث، آمریکا در صورت اجرای این طرح، در عمل آشکارا ادعای آزادی مطبوعات و رسانه ها را زیر پا می گذارد و باید واقعیت ها را با وجود فشار و پول مراکز اصلی قدرت جهان منعکس کند.

  همانطور که در آن زمان دولت سیزدهم تسلیم رانت خواران شد، از جیب مردم!

16(3) خبر اولیه

آمریکن پرسپکت 500 میلیون دلار به کنگره آمریکا برای حمایت از جاسوسی رسانه ای علیه چین و دیگر رقبای بین المللی آمریکا گزارش می دهد.

به اندازه کافی عجیب، متن این لایحه رسانه هایی را که از دستورات ایالات متحده پیروی می کنند “رسانه های مستقل” نامیده است. این سؤال پیش می‌آید که چگونه واشنگتن فکر می‌کند رسانه‌ها برای جاسوسی از کشورهایی مانند ایران یا چین و حتی دیگران به عنوان رسانه‌های «مستقل» به آنها پول می‌دهند؟ آیا این کشور نیز مبتنی بر تعریف مفهومی مستقل برای ارائه دیدگاه و استاندارد جدید است؟

15(9) خبر اولیه

* ناظران و تحلیلگران تاکید می کنند که حملات رسانه ای ایالات متحده به کشوری مانند چین و همچنین سایر رقبای بین المللی، عمدتاً بر مناطقی متمرکز خواهد شد که آنها با یکدیگر رقابت می کنند.

بر اساس لایحه 500 میلیون دلاری کنگره آمریکا، آمریکا باید در جبهه رسانه‌ای علیه رقبای بین‌المللی آمریکا فعالیت‌های تبلیغاتی و رسانه‌ای انجام دهد تا هرگونه روابط تجاری بین این کشورها و سایر کشورهای جهان، منفی و گسترده باشد. واکنش های عمومی در کشورهای میزبان رقبای آمریکایی. در واقع آمریکا در قالب این لایحه تلاش می کند با استفاده از هر ابزار و ادعای رسانه ای چهره رقبای خود را زشت و مبهم جلوه دهد و خود را تنها گزینه ای معرفی کند که همه کشورهای جهان باید به آن تکیه کنند. در. در

14(15) خبر اولیه

امریکن پرسپکت در گزارش خود به صراحت به تعدادی از رسانه های تحت پوشش آمریکا مانند صدای آمریکا، رادیو اروپای آزاد، رادیو آسیای آزاد و غیره اشاره می کند و تاکید می کند که در بسیاری از موارد این رسانه ها برنامه تبلیغاتی واشنگتن را دنبال می کنند. و به طور موثر اعتبار روزنامه نگاری مستقل را بی اعتبار می کند.

  ایران چه چیزی می خواهد مانع از دسترسی آژانس به وب سایت تسا/گروسی در سفر به تهران شود؟

علاوه بر این، در این لایحه تاکید شده است که ایالات متحده باید شدت وام خود را به کشورهایی در سراسر جهان افزایش دهد که به نحوی با رقبای بین المللی آمریکا مانند ایران و چین همکاری می کنند و از این طریق تجارت را در عرصه بین المللی محدود می کنند. مشکل و رویکردی که تنها یک معنا می تواند داشته باشد: واشنگتن با برافراشتن صداهای جدید در روابط بین الملل احساس خطر کرد و این مشکل به حدی جدی بود که حتی در سیاست های اعلامی خود خطوط قرمز به اصطلاح خود را نیز اعمال کرد. این واقعیت را زیر پا می گذارد که این کشور مهد آزادی و دموکراسی در جهان است و بدون روتوش چهره واقعی خود را به جهانیان نشان می دهد. مشکل در نوع خود است، همانطور که نظریه پرداز مشهور آمریکایی فرانسیس فوکویاما اخیراً در مقاله ای در اکونومیست نوشت، مانند تضعیف جدی ساختمان به ظاهر مجلل آمریکا از داخل. این نگرانی را در میان نخبگان و رهبران سیاسی آمریکا ایجاد کرده است که این ساختار ضعیف هر لحظه ممکن است فرو بریزد و آنها را مجبور به انجام هر کاری برای جلوگیری از یک فاجعه قریب الوقوع کند.

منبع: جهان نیوز

دیدگاهتان را بنویسید