اصرار مجلس بر افزایش حقوق بازنشستگان

10874 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، ولی اسماعیلی عضو شورای اسلامی در خصوص مصوبه مجلس در خصوص افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی گفت: اصلاحیه کمیسیون اجرای آیین نامه افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی. در حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی با امضای دکتر کلیباف به دولت ارسال شده است. قانون اجرای اصول 85 و 138 قانون اساسی که به تصویب مجلس رسیده است در تبصره 2 قانون اجرا مقرر می دارد که اگر بین رئیس مجلس و هیئت دولت یا کمیسیون های مربوطه اختلاف نظر وجود دارد، نظر رئیس مجلس معتبر است.

نماینده مردم گرمی و انگوت در شورای اسلامی ادامه داد: در ماده واحده این قانون نیز آمده است که هیات وزیران یا کمیته ذیربط حسب مورد ظرف یک هفته پس از ابلاغ نسبت به رسیدگی اقدام کنند. نظر رئیس مجلس در مورد اصلاحیه قطعنامه و سپس بلافاصله دستور توقف اجرا را صادر می کند.

وی در گفتگو با خانه ملت اظهار داشت: با توجه به اینکه مهلت یک هفته ای به پایان رسیده است، دولت باید بر اساس این قانون موضع نهایی خود را اعلام کند و یا مصوبه ای که خلاف قانون تامین اجتماعی شناخته می شود، ارسال شود. شوراي عالي براي اصلاح كار بايد ارجاع شود يا هيئت مديره سازمان تامين اجتماعي آن را اصلاح كند يا درخواست 38 درصد را بپذيرد و ابلاغ كند، البته اين امر در مورد افراد شاغل در مؤسسات مشمول قانون كار صدق مي كند. .

این نماینده مجلس در مجلس یازدهم یادآور شد: دولت تاکنون هیچ اقدامی در خصوص مستمری بگیران تامین اجتماعی انجام نداده است بنابراین باید دستور توقف صادر کند و در صورت عدم اعلام تصمیم نهایی بند دوم مصوبه دولت. خود به خود ابطال می شود و رئیس مجلس باید ابطال آن را به دولت اعلام کند.

  قیمت دلار را در معاملات فردا پیش بینی کنید

نایب رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی تاکید کرد: البته تلاش می کنیم این موضوع را حل کنیم تا به اینجا نرسد اما تاکنون آنچه در نظر داشتیم محقق نشده است، بنابراین کمیته اجتماعی با جدیت پیگیر این موضوع بوده و تا کنون در صورت عدم حصول نتیجه مطلوب سعی در تضییع حقوق مستمری بگیران دارد.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید