اصلاح طلبان در حوادث اخیر کدام طرف هستند؟/ با بازی ثالث التهاب برای کشور پول در بیاورید

گروه سیاسی رجانیوز: جریان اصلاحات در راستای هزینه برای کشور ما در ابتدای این جبهه قرار دارد و متاسفانه حتی در بسیاری از موارد نه تنها مرزی با شورشیان ندارد، بلکه در این مورد با استفاده از اختیارات رسانه های رسمی کشور، تلاش می کند آسیب بیشتری وارد کند و این هزینه ها خودش را در حوزه منافع سیاسی او تعریف کرده است.

به گزارش رجانیوز، فضای رسانه ای خارج از کشور با اسپک های متعدد بی بی سی فارسی و ایران اینترنشنال علیه کشورمان می چرخد. تا جایی که رسانه بی بی سی فارسی نقاب و ژست رفتار حرفه ای را کنار گذاشته و در لجن زنی با رسانه های ضد انقلاب سعودی رقابت می کند و بیشتر «PPC» است!

فضای مجازی و شبکه های اجتماعی نیز توسط برخی سلبریتی ها و با نشر اکاذیب و کشتن مستمر آنها یا به اصطلاح تک تیراندازی با پست های جنجالی برای افزایش ناآرامی ها اداره می شود. نقش تا حدودی مهم در این تحولات برای ضدانقلاب، سلبریتی هایی هستند که نهادهای رسمی از فروش اکانت ها و صفحات خود به عوامل سرویس های خارجی خبر می دهند.

سوال اینجاست که چه کسی فضای درونی را برای ایجاد هرج و مرج و التهاب آماده می کند؟ با نگاهی به نظرات و اقدامات سیاسی اصلاح طلبان در رسانه ها می توان به حرکت آنها در این مسیر پی برد.

اعضای این جریان سیاسی همواره فضای سیاسی-اجتماعی افکار عمومی را به سمت ابهام و بی اعتمادی به ساختارها و نهادهای مختلف کشور به ویژه امروز دور از قدرت سوق داده اند.

  شرایط ثبت نام مردان مجرد در طرح نهضت ملی مسکن

در این زمینه، هر بار که شخص یا سازمانی مسئول در صدد پاسخگویی به ابهامات بود، اعضای این جریان بلافاصله در قالب به اصطلاح نقد به طور کلی و در مورد تفکر افکار عمومی و گفت و گوی میدانی، سعی در کنار گذاشتن یک جانبه آن داشتند. حوادث با اظهارنظرهای یک طرفه شز بسته شد.

این جریان سیاسی نقش سومین تشدید اغتشاشات را تا کنون با ژست طرفداری از مردم بازی می کند و همه جا در پشت پرده اغتشاشات خود را همدل و جایگزین اعتراضات معرفی می کنند و خود را به نوعی اپوزیسیون معرفی می کنند. آنها داخلی هستند.

بر این اساس نگاه به برخی از وضعیت های این افراد متناسب با تشدید التهاب می تواند حاکی از نکات مهمی باشد.

در همین رابطه «علی شکوری راد» از اعضای شورای مرکزی اتحاد ملت اظهار داشت: پرهیز از شادی در جشن قهرمانی استقلال در سوپرجام فوتبال و جشن قهرمانی فوتبال ساحلی کشور. تیمی در امارات نشانه‌های هژمونی جریان کنونی و تبعیت از آن در بخش‌های مختلف جامعه است که متأسفانه در اظهارات حاکمان شاهدی بر چنین حقیقتی وجود ندارد و افق باز هم وجود ندارد.»

آذر منصوری، یکی دیگر از فعالان اصلاح طلب، با دامن زدن به ناآرامی ها و دامن زدن به آن با چنین ژست مسالمت آمیزی، نوشت: با وجود گذشت هفته ها از خبر درگذشت مهسا امینی، شعار زن، زندگی و آزادی همچنان شنیده می شود و کسی آن را زیر سوال نمی برد. که در این اعتراضات طیف وسیعی از شعارها شنیده شد، چرا این شعار به کلید واژه و محوری ترین شعار معترضان تبدیل شد؟

  شرایط حضور دانش آموزان در مدارس چیست؟

وی می افزاید: جنبش اعتراضی پس از درگذشت مهسا امینی یکی از زنانه ترین جنبش های تاریخ ایران است. این به معنای انکار مطالبات چند جانبه ای نیست که در بطن این جنبش اعتراضی وجود دارد، بلکه مرگ مهسا امینی و زنان پیشرو در این جنبش و شعار فرم: “زن، زندگی، آزادی” جایگاه محوری را نشان می دهد و عمل زنان در آن .

در ادبیات این دو نمونه مشاهده می‌شود که نظرات اصلاح‌طلبان که در روزنامه‌های رسمی این جریان سیاسی از جمله روزنامه اعتماد منتشر می‌شد، با تحریک‌کنندگان همسو و تقویت و اعتبار بخشیده است.

واقعیت این است که جریان اصلاحات با هدف گرانی کشور ما در ابتدای این جبهه قرار دارد و متأسفانه حتی در بسیاری از موارد نه تنها مرزی با شورشیان ندارد، بلکه در این مورد تلاش می‌کند تا با استفاده از این جبهه آسیب‌های بیشتری وارد کند. اقتدار رسانه رسمی کشور و این هزینه ها را در حوزه منافع سیاسی خود تعیین کرد.

عباس عبدی، کارشناس اصلاح طلب که از آشکار شدن این نقش جریان اصلاحات آگاه است، به صراحت اذعان می کند: «برخی معتقدند همه چیز ناشی از توطئه دشمنان و بیگانگان است، اما چون دست ما به آنها نمی رسد، فعلا زنگ به صدا در می آید. زنگ می زند ما رسانه های محلی را مقصر می دانیم.»

او در واقع از توجه نهادهای ذیربط به محوریت اصلاحات هزینه ها در بحبوحه حوادث اخیر به خوبی می گوید، اما قصد دارد با پیشروی، امکان رسیدگی به این موارد را رد کند.

  مجارستان نسبت به تغییر نظم جهانی هشدار داد

در واقع مرحله جدید این جریان سیاسی، اقدام و ایجاد فضایی برای جلوگیری از برخورد قاطع با فتنه گران است که کلید حمله و انتشار اخبار این جریان سیاسی در مقابل بیانیه نمایندگان مجلس برای برخورد قاطع با فتنه گران بود. تخریب کنندگان امنیت عمومی و اراذل و اوباش و جریان اصلاحات در پروژه افزایش هزینه ها نیروهای سیاسی و امنیتی به طور قاطع آن را به طور گسترده تخریب کردند تا سومین طرف تشدید التهاب را محقق سازند.

دیدگاهتان را بنویسید