اضطراب خوب است اما فقط در ایران!

گروه سیاسی رجانیوز: شورش ها در همه جای دنیا محکوم هستند و با شورشیان برخورد قاطع می شود. این یک اصل بدیهی بود که رسانه های بیگانه و ضدایرانی سعی در نادیده گرفتن آن داشتند و با انتشار اخباری درباره پلیس مهندسی و نیروهای امنیتی کشورمان را متهم به برخورد خشونت آمیز برای مقابله با اقدامات رادیکال کردند.

به گزارش رجانیوز به نقل از روزنامه ایران، در شرایطی که رسانه های بیگانه فارسی زبان و مقامات برخی کشورهای غربی با مداخله در امور داخلی کشورمان از ایجاد اغتشاشات حمایت کردند، اتفاقی توانست به خوبی استانداردهای دوگانه آنها را به نمایش بگذارد. در حالی که مقامات کشورهای دیگر مانند نروژ و انگلیس به بهانه حقوق بشر و دموکراسی از قیام های تهران حمایت می کردند و نحوه برخورد ایران با ناهنجاری و ناامنی را زیر سوال می بردند. خشونت و شورش آغاز شد. حمله به خودروها، حمله به آمبولانس‌ها، حمله به پلیس و مجروح کردن تعدادی از آنان، حمله به هیئت‌های مذهبی و مراکز اسلامی، شعارهای سیاسی خام، پرتاب سنگ، بطری و کوکتل مولوتف از جمله اقدامات این اغتشاشگران بود. این اقدامات اگرچه روایت کوچک و کاریکاتوری از اغتشاشات روزهای اخیر تهران بود، اما منجر به اقدام فوری و قاطع نیروهای انتظامی این کشورها شد. دستگیری بیش از 100 نفر از ایرانیان ضد انقلاب در لندن، پاریس و اسلو این را به خوبی ثابت می کند.

نروژ: اقدامات معترضان وحشیانه بود

به همین دلیل پلیس نروژ روز پنجشنبه اعلام کرد که ۹۵ شورشی را در خارج از سفارت ایران در پایتخت این کشور دستگیر کرده است. به گزارش ایرنا، «گرمود استاکلی» از افسران ارشد پلیس نروژ گفت: دستگیرشدگان در تجمع مقابل سفارت دست به اقدامات وحشیانه و خشونت آمیز زدند و سازمان امنیتی را مجبور به استفاده از گاز اشک آور برای کنترل اوضاع و متفرق کردن معترضان کردند.

این افسر پلیس در گفت و گو با روزنامه نتاویسن افزود که کارمندان آسیبی ندیده اند اما نمای سفارت و نرده ها آسیب دیده است. وی افزود که معترضان “از دستورات اطاعت نکردند، سنگ پرتاب کردند و به سفارت حمله کردند”. به گفته این مقام امنیتی نروژ، حدود 100 معترض در اطراف سفارت ایران تجمع کردند که برخی از آنها پرچم کردستان را حمل می کردند. به گفته پلیس، تظاهرات از قبل اعلام نشده بود.

  میزبان لیگ قهرمانان غرب آسیا مشخص شد

مسعود کاراخانی، رئیس پارلمان نروژ با انتشار پیامی در صفحه فیس بوک خود، رفتار معترضان در مقابل سفارت را غیرقابل قبول خواند، زیرا پیش از این از هرج و مرج و هرج و مرج در ایران حمایت کرده بود!

پیش از این نیز حوادث مشابهی در مقابل سفارتخانه های ایران در لندن و پاریس رخ داده بود که با اقدامات جدی دستگاه های امنیتی انگلیس و فرانسه سرکوب شد.

پاریس شورشیان را دستگیر می کند

تصاویر منتشر شده در پاریس در اینترنت نشان می دهد که پلیس چند تن از آشوبگران را روی زمین می نشاند و به آنها دستبند زده است. شرکت کنندگان با پرتاب کوکتل مولوتف و سردادن شعارهای توهین آمیز علیه پلیس فرانسه و جمهوری اسلامی ایران تلاش کردند ماموران را وادار به عقب نشینی کنند. اما تلاش آنها با اقدام قاطع پلیس روبرو شد.

اگرچه فرانسه با شورشیان برخورد کرده است، اما همچنان در تلاش برای ادامه این اغتشاشات در ایران است که اعتراضات جدی را در کشورمان به همراه داشته است. پس از شرکت سه مستشار دولت فرانسه در اعتراضات پاریس و اقدام مضحک نشریه «شارلی ابدو»، روز گذشته کاردار سفارت فرانسه از سوی رئیس این سازمان به وزارت امور خارجه احضار شد. اداره دوم اروپای غربی در غیاب سفیر کشور. در این دیدار تاکید شد جمهوری اسلامی ایران دخالت وزارت امور خارجه فرانسه و برخی مقامات فرانسوی در امور داخلی ایران با استفاده از تفسیرهای نادرست را رد و قویا محکوم می کند و بیانیه وزارت امور خارجه فرانسه به دنبال مجازات شورشیان است که هدفشان تخریب اموال و جان های عمومی نیست، آنها دارایی مردم را نداشتند، آنها در حال تطهیر آن هستند.

پلیس لندن می خواهد آشوبگران را شناسایی کند

در لندن نیز اعتراض گروهک های ضد انقلاب با واکنش قاطع پلیس آن کشور مواجه شد. به گفته پلیس انگلیس، ناآرامی ها ابتدا از نزدیکی سفارت ایران در لندن آغاز شد و سپس به مرمر آرک و منطقه میدا واله کشیده شد و مرکز اسلامی بریتانیا را هدف گرفت. به گفته پلیس، ماموران توانستند ساختمان را ایمن کنند، اما با انجام این کار، مورد حملات بیشتری قرار گرفتند. بر اساس اعلامیه پلیس، در روز اول پنج نفر به دلیل اعمال خشونت آمیز بازداشت شدند و همچنین در جریان درگیری بیرون سفارت تعدادی از نیروهای پلیس زخمی شدند. در روزهای بعد، دولت انگلیس اعلام کرد که تعداد بازداشت شدگان به 12 نفر رسیده است.

  صید چند ماهی در آبهای هرمزگان ممنوع شد

فرمانده کارن فیندلی گفت: “ما حملات ناخواسته علیه کارکنان خود را که امروز شاهد بودیم، یا اعتراضی که باعث ناامنی در جوامع دیگر می شود را تحمل نخواهیم کرد.” این افسر پلیس انگلیس ادامه داد: ما تا کنون تعدادی را دستگیر کرده ایم اما می دانیم کسانی هستند که امشب دستگیر نشده اند و مرتکب تخلفات جدی شده اند.در روزهای آینده از تمامی ابزارهای موجود اعم از دوربین مداربسته و فیلمبرداری استفاده خواهیم کرد. این افراد را شناسایی و به عدالت بسپارید. پلیس با انتشار تصاویری از این 13 نفر از اغتشاشگران گفت: از هر کسی که هر یک از این افراد را می شناسد یا اطلاعاتی در مورد آنها دارد می خواهیم با شماره 101 پلیس لندن تماس بگیرند.

ناصر خانانی سخنگوی وزارت امور خارجه نیز به نگرانی برخی از ایرانیان در کشورهای اروپایی پاسخ داد و گفت: این روزها عده ای مدعی «حامی» و سادیست مردم ایران هستند و شعار «زندگی» سر می دهند. و «حقوق بشر» که سال هاست با سیاست «فشار حداکثری» و «تحریم های ویرانگر و فلج کننده» می خواهند مردم ایران را به ناامیدی بکشانند و آنها را به تسلیم در برابر خواسته های ظالمانه خود وادار کنند.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: در آن سوی مرزها نیز مردمی هستند که حتی یک بار هم صدای اعتراض به درد و رنج هموطنان ایرانی ناشی از تحریم های وحشیانه و فشار حداکثری دشمن علیه ایرانی بلند نکرده اند. مردم، این روزها با تجمع، کنسرت و رقص. و با زیر پا گذاشتن و گاه حمله به سفارتخانه ها ادعا می کنند که می خواهند «صدای مردم ایران» را به گوش جهانیان برسانند!

  تحلیل و تحلیل آماری رسانه ها در اغتشاشات پس از درگذشت مهسا امینی

برش

این خواسته مردم است که با شورشیان برخورد قاطع کنند

اغتشاشگران با مجازات شدید مواجه می شوند

تخریب و 18 شعبه در مقابل بانک تخریب شد. وی ادامه داد: همچنین 16 شاخه به طور کامل و 21 شاخه بین 20 تا 40 درصد تخریب شده است.

وی درباره آمار سرقت بانک ها نیز گفت: تاکنون 11 شعبه دچار سرقت های جزئی شده اند. اما خسارت فقط به بانک ها باز نمی گردد. به این تعداد املاک شهرداری، آمبولانس های بیمارستانی، ماشین های پلیس و مردم و همچنین آتش زدن مشاغل مردم اضافه شده است. علاوه بر این، تلفات جانی جبران ناپذیر از جمله شهادت تعدادی از مدافعان امنیت کشور و از دست دادن خانواده های زیادی را نباید فراموش کرد.

رهبران شورش مجازات می شوند

در راستای احقاق حقوق ملت ایران و جلوگیری از اقدامات مشابه اخیر در استان های سراسر کشور، عوامل اغتشاشات شناسایی و دستگیر می شوند. محسن منصوری استاندار تهران روز پنجشنبه در مراسم گرامیداشت شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم صفادشت اظهار داشت: ما لایحه را بین مردم غافل و معاند تقسیم کردیم اما در این بین برخورد می کنیم. سلبریتی هایی که شعله های ناآرامی را برافروختند.

با اقدامات اطلاعاتی سازمان اطلاعات سپاه زنجان، چهار تن از سرکردگان اغتشاشات شهر زنجان که قصد انجام عملیات خرابکارانه را داشتند، قبل از هر اقدامی دستگیر شدند.

سربازان گمنام سازمان اطلاعات سپاه استان قم نیز با همکاری مردم انقلابی قم 6 نفر از معترضان و اخلالگران تجمعات غیرقانونی قم و تعدادی از معترضان اصلی را شناسایی و دستگیر کردند.

همچنین در استان‌های خراسان شمالی، چهارمحال و بختیاری تعدادی از شورشیان که فریب شبکه‌های ضد انقلاب را خورده و دست به اغتشاش زده‌اند، دستگیر شدند.

دیدگاهتان را بنویسید