اطلاعات نانوایی های تهران کشف شد

بر اساس اعلام استانداری تهران، مرحله اول بهبود یارانه آرد و نان در استان تهران اجرا و نصب 6800 دستگاه کارتخوان در نانوایی های استان از روز گذشته آغاز شد.

طبق برنامه قرار است در تمامی 9 هزار نانوایی استان تهران دستگاه کارتخوان هوشمند نصب شود اما در حال حاضر 6800 دستگاه آماده نصب است.

با اجرای یارانه هوشمند نان و نان، نانوایی ها به تعداد قرص های فروخته شده یارانه نان دریافت می کنند تا مردم همچنان نان را با قیمت قبلی خریداری کنند و در نتیجه از سوء استفاده های فعلی جلوگیری شود.

عدم تغییر قیمت نان

با اجرای این طرح مردم به تعداد لازم نان را در دستگاه کارتخوان وارد می کنند که قیمت نان را تعیین می کند و سالیانه هزار و 400 به فروش می رسد.

در خرید نان با کارت بانکی تغییری در حجم و قیمت نان خریداری شده ایجاد نمی شود و دستگاه های اجرایی با افزایش گشت های بازرسی از تخلفات احتمالی جلوگیری می کنند.

طرح بهبود یارانه آرد و نان پیش از این در استان های قزوین، زنجان، گیلان، فارس، ایلام، گلستان، همدان، چهارمحال و بختیاری و سمنان اجرا شده و هم اکنون پیش بینی می شود در پایتخت نیز اجرایی شود.

جلوگیری از گران فروشی، قاچاق آرد و توزیع آرد بر اساس فعالیت نانوایی ها از مهمترین نقاط قوت این طرح است.

در هر نانوایی باید بیش از یک کارت خوان نصب کنید

گامت علی عزیزی از اعضای اتحادیه نانوایان این شهر که سال هاست در این اتحادیه فعال است، در گفت و گو با ایران درباره اجرای یارانه هوشمند آرد و نان در تهران گفت: قبل از این طرح، نانوایی ها آرد را با هم جابجا می کردند. به عنوان مثال، برخی از نانوایی ها از 8 کیسه آرد برای پخت استفاده می کنند، اما نانوایی دیگری در جای دیگر به 12 تا 14 کیسه آرد نیاز دارد. این به دلیل تعداد نانوایی ها در یک منطقه معین و تراکم جمعیت است.

  ترور یکی از مدافعان حرم در خیابان مجاهدین اسلام / سرهنگ حسن صیاد هدی به شهادت رسید.

عزیزی از اقدامات دولت برای بهبود یارانه آرد و نان حمایت کرد و گفت: در شمال تهران که تعداد نانوایی های سنتی کمتر از جنوب است، نانوایان برای تامین نیاز مشتریان به آرد بیشتری نیاز دارند، اما در مناطق جنوبی شهر تراکم وجود دارد. تعداد نانوایی ها بیشتر است و البته تعداد مشتریان در هر کدام از آنها کاهش می یابد. اکنون با این روش به هر نانوایی به تعداد فروش نان آرد یارانه ای تعلق می گیرد که درست است.

یکی از اعضای اتحادیه نانوایان شهرستان گفت: دولت برای اجرای بهتر این طرح باید تعداد بیشتری کارتخوان در هر نانوایی برای محاسبه میزان فروش نان در نظر بگیرد. دو دستگاه دیگر را معرفی کنید تا در صورت خاموش بودن دستگاه، مشتری بتواند از کارتخوان دیگری استفاده کند. عزیزی تاکید کرد: باید زیرساخت های لازم برای اجرای این طرح ایجاد شود تا در هنگام فروش نان مشکلی بین مشتری و نانوا ایجاد نشود. از سوی دیگر قیمت های مصوب نان نیز باید با توجه به هزینه ای که برای نانوا در نظر گرفته شده تعیین شود تا آسیبی به نانوایان وارد نشود.

2 میلیون تن گندم و آرد در کشور تلف شد

عرضه خارج از خط را باید یکی از جدی ترین مشکلات گندم و آرد یارانه ای دانست. طبق آمار، هر ایرانی به طور متوسط ​​روزانه 300 گرم نان مصرف می کند که به گفته جمعیت ایران به 9 و نیم میلیون تن گندم در سال نیاز است، اما اکنون بیش از 11 و نیم میلیون تن گندم مصرف می کند. کشور. این تفاوت مصرف نشان می دهد که بیش از 2 میلیون تن گندم و آرد در کشور به صورت قاچاق یا پس از پخت به ضایعات نان تبدیل می شود. به همین دلیل دولت طرح بهبود یارانه آرد و نان را در دستور کار خود قرار داده است.

  دلار در پنج سال به اوج خود رسید

یک و نیم میلیارد یورو پس انداز ارزی

پیش از این محمد جلال مشاور وزیر اقتصاد و دارایی گفته بود: در پی اجرای طرح یارانه نان حدود 30 درصد از مصرف گندم کشور توسط نان کاهش می یابد که این رقم یک و نیم میلیارد برآورد می شود. یورو در سال “.

این رقم معادل 42 هزار میلیارد تن با احتساب 28 هزار تن در صرافی بانک موجب پس انداز می شود. با این ساز و کار یارانه نان به هدف می رسد و جلوی قاچاق آرد دولتی از کشور را می گیرد. دولت در عمل برای نانوایی های آزاد و آزاد به ازای هر کیلوگرم آرد حدود 14 هزار تن یارانه پرداخت می کند که رقم بالایی است. از سوی دیگر افزایش قیمت جهانی گندم در ماه های اخیر با شروع جنگ منجر به افزایش قیمت بیشتر گندم وارداتی شده است، اما با آزادسازی قیمت گندم و آرد و اصلاح مصرف نان و جلوگیری از قاچاق آرد، هزینه های اضافی در از این بخش جلوگیری می شود. آنها گرفته خواهد شد. دولت اصلاح آزمایشی ارز 4200 تومانی را در حوزه نان سنتی در چند استان آغاز کرده تا پس از اجرای آزمایشی و رفع مشکلات احتمالی، آن را در سراسر کشور گسترش دهد.

دیدگاهتان را بنویسید