اطلاعیه قیمت خودروهای ایرانی در روسیه

14985 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، چند ماه پیش خبر ورود خودروهای ارزان قیمت ایرانی ایران خودرو تارا و سایپا شاهین به بازار روسیه اعلام شد. شروع فروش به طور آزمایشی برای نیمه اول سال 2023 برنامه ریزی شده است، اما در حال حاضر فقط می توانیم در مورد قیمت ها حدس بزنیم. محدوده قیمت خودروهای ایرانی در گزارش سایت Rossiyskaya Gazeta مشخص شده است.

به گفته سرگئی تسیگانوف، مدیر پورتال خبری Drome، این خودروهای ایرانی از نظر فنی قدیمی هستند، اما چندان ارزان نخواهند بود.

این که قیمت دقیقا چقدر خواهد بود بستگی به مدل دارد. در هر صورت ارزان ترین خودروی ایرانی از لادا گرانتا ارزانتر نخواهد بود. چنین خودروهایی خریدار خود را پیدا خواهند کرد، زیرا اکنون بازار فاقد خودروهای مقرون به صرفه است.

وی در عین حال خاطرنشان کرد: خودرو به خودی خود محصولی است که افراد کمی به آن نیاز دارند و تنها در صورت ایجاد زیرساخت های مناسب از جمله موجودی تعهدات گارانتی، قطعات یدکی، در دسترس بودن کارگاه ها و تامین پایدار می توان آن را به خوبی به فروش رساند. همه موارد

در همین حال، الکسی توزوف، کارشناس مستقل صنعت حمل و نقل نظر متفاوتی دارد. او معتقد است «ایرانی ها» تنها در صورت واقعی بودن قیمت ها می توانند با خودروهای روسی، کره ای و چینی قابل رقابت باشند.

به گزارش توزوف، ارزان ترین مدل های موجود در ایران مانند سمند، سورن، دنا و دنا پلاس حدود 750 هزار روبل (447.5 میلیون تومان) قیمت دارند. به گفته وی، سدان تارا حدود یک میلیون و 120 هزار روبل (665.3 میلیون تومان) قیمت خواهد داشت که به صورت تئوری می تواند نه تنها با کیا ریو و اشکودا رپید، بلکه با لادا وستای داخلی رقابت کند.

  دولت کویت استعفا داد پایگاه اطلاع رسانی رجا

پیش از این هزینه تقریبی بیمه خودروهای ایرانی مشخص شده بود. به گفته یکی از شرکت های بیمه روسیه، برای خودروهای ایران خودرو (IKCO) تارا و سایپا شاهین بر اساس بیمه نامه اجباری وسایل نقلیه موتوری از 5.8 تا 95.4 هزار روبل قیمت دارند.

منبع: خودروبانک

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید