اعترافات یک معلول پایگاه اطلاع رسانی رجا

تورم، افزایش بی‌سابقه قیمت مواد غذایی و انرژی، کمبود شیر، بیکاری، سیل و حتی طوفانی که دیروز برق بخش‌های وسیعی از تنسی و کنتاکی را قطع کرد، همه نشان‌دهنده شکست سیاست‌های داخلی جو بایدن است. او همچنان درگیر سیاست خارجی و رویارویی با روسیه و چین است.

ناکامی های او تا آنجا پیش رفت که خود او در مصاحبه اخیر خود با یکی از خبرگزاری های آمریکایی اعتراف کرد که رکود اقتصادی در ایالات متحده اجتناب ناپذیر است، مردم آمریکا از وضعیت اقتصادی ناامید شده اند و تلویحا به این نکته اشاره کرد که او کار اشتباهی انجام داده است. . برای حل مشکلات مردم نمی آید.

به گزارش آسوشیتدپرس، جو بایدن در یک مصاحبه 30 دقیقه ای که اواخر پنجشنبه شب منتشر شد، گفت: مردم واقعاً ناامید شده اند. آنها به سلامت روان بیشتری نیاز دارند و خیلی چیزها آنها را ناامید کرده است. هر چیزی که مردم به آن تکیه می کردند منجر به افسردگی آنها می شد. اما بسیاری از این مشکلات ناشی از اثرات کووید 19 است.

وی پس از مقصر دانستن کشورش در رکود تاج گذاری گفت: ابتدا باید بگویم که تورم اجتناب ناپذیر است. و دوم اینکه ما از هر کشور دیگری در جهان موقعیت قوی‌تری داریم و می‌توانیم بر تورم غلبه کنیم.» وی درباره علل تورم افزود: اگر تورم مقصر من است چرا در سایر کشورهای صنعتی دنیا شاهد تورم بالا هستیم؟ او از تورم بالاتر در کشورهای دیگر صحبت کرد، به عنوان مثال تورم در ژاپن به 2.4 رسید، اما تورم در ایالات متحده 8.4 درصد رکورد را شکست.

  روانشناس در شیراز پایگاه اطلاع رسانی رجا

رئیس جمهور همچنین از پذیرش نظر کارشناسان جمهوری خواه مبنی بر اینکه بسته های کمکی کرون به مردم آمریکا باعث تورم افسارگسیخته در این کشور شده است، خودداری کرد و چنین اظهاراتی را “عجیب” و در پاسخ به هشدارهای اقتصاددانان مبنی بر رکود آمریکا در سال آینده خواند. او به آمریکایی ها گفت: صبور باشید.

بایدن همچنین به مردمش قول داد که برنامه‌هایش هزینه‌های زندگی آنها را کاهش می‌دهد و بلافاصله اذعان کرد که با محدودیت‌های سیاسی زیادی مواجه است و در مورد معلولیت گفت: “من نمی‌توانم هر کاری که می‌خواهم انجام دهم.”

بحران بی اعتمادی به بایدن

مصاحبه بایدن زمانی انجام شد که آسوشیتدپرس گزارش داد که در کمتر از 6 ماه، آمریکایی ها باید در انتخابات میان دوره ای شرکت کنند و دموکرات ها باید رای را به دست آورند، علیرغم افزایش قیمت انرژی، از جمله بنزین و مواد غذایی. انتخابات را برای خود نگه دارند، اما خودش می داند که راه سختی برای جلب اعتماد مردم وجود دارد. محبوبیت بایدن در ماه های اخیر کاهش یافته است و بسیاری از رای دهندگان آمریکایی از عملکرد و سیاست های او ناامید شده اند. طبق نظرسنجی ماه گذشته آسوشیتدپرس، تنها 39 درصد از آمریکایی ها عملکرد بایدن را قابل دفاع می دانند. بر اساس این گزارش، از هر 10 بزرگسال آمریکایی تنها 2 نفر معتقدند که ایالات متحده در مسیر درستی حرکت می کند یا اقتصاد آن خوب است. نظرسنجی گالوپ همچنین نشان می دهد که تنها 16 درصد آمریکایی ها از وضعیت کشور خود راضی هستند و 83 درصد نیز از وضعیت کشور خود ناراضی هستند.

  شما می توانید یک خانه ترکی را فقط به نصف قیمت بفروشید!

بایدن حتی حمایت حزب دموکرات را از دست داد و آمار نشان می دهد که تنها 33 درصد از آنها معتقدند که سیاست داخلی او درست بوده است. بی اعتمادی بایدن به حزبش به حدی کاهش یافته است که در روزهای اخیر بسیاری از اعضای حزب به این فکر افتاده اند که آیا او باید دوباره به جو پیر اعتماد کند و او را برای انتخابات بعدی حزب معرفی کند.

پیام ناامید کننده بایدن به مردم آمریکا

رئیس‌جمهور آمریکا که کمتر درخواست‌های مصاحبه را می‌پذیرد، در مصاحبه با آسوشیتدپرس که رسانه‌های آمریکایی آن را یکی از شکست‌خورده‌ترین مصاحبه‌ها توصیف کردند، تلاش کرد شکست‌های دولتش را به غیر از خودش به گردن خود بیاندازد. دانستن پایگاه خبری سیان در تحلیلی نوشت: به نظر می رسد نه تنها مردم آمریکا، بلکه رئیس جمهور نیز در ناامیدی به سر می برند و این را می توان در سخنان وی مشاهده کرد.

او پیش از این اذعان کرده بود که تورم باعث تضعیف خانوارهای آمریکایی شده است، اما در جاهای دیگر اذعان کرد که قادر به مقابله نیست و گفت: “نمی توان روی سوئیچ کلیک کرد و قیمت بنزین را کاهش داد.” چنین چیزی در کوتاه مدت غیرممکن است». وی در جای دیگر اذعان کرد که دولتش نتوانسته سطح کمبود شیر در ایالات متحده را پیش بینی کند و اعضای دولت او از جمله جانت یلن وزیر خزانه داری اعتراف کردند که انتظار نداشتند تورم تا این حد افزایش یابد. مصاحبه اخیر بایدن نیز پیام بسیار روشنی دارد: «هیچ کاری نمی توانم انجام دهم».

  اگر می خواهید فروش کسب و کار خود را متحول کنید، این مقاله (راهکارهای افزایش فروش) را بخوانید.

این بدترین پیامی است که رئیس جمهور آمریکا می تواند تنها پنج ماه قبل از انتخابات میان دوره ای برای مردم خود ارسال کند. این پیام به وضوح می‌تواند چشم‌انداز سیاسی دموکرات‌ها را هم در انتخابات میان‌دوره‌ای و هم در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ مخدوش کند.

منبع: روزنامه ایران

دیدگاهتان را بنویسید