اعتراف به قتل بالای 200 هزار تومان

مردی به دلیل قتل شوهر خواهر سابقش در حالی که بیش از 200 هزار تن دعوا می کرد به قصاص محکوم شد.

به گزارش رجانیوس به نقل از روزنامه جوان، 20 فروردین 99 ماموران کلانتری 169 مشیریه از درگیری منجر به قتل مقابل یک منزل مسکونی در خیابان قائم مطلع و راهی محل شدند. شواهد اولیه حاکی از آن است که جسد متعلق به کامران 48 ساله است که در درگیری با برادر همسر سابقش کشته شده و با ضربات چاقو مورد اصابت ضربات چاقو قرار گرفته است.

جسد با دستور بازپرس ویژه قتل به پزشکی قانونی فرستاده شد و تحقیقات برای دستگیری قاتل پرخام آغاز شد. چند روز از دستگیری متهم گذشت. او را به کلانتری بردند و مورد بازجویی قرار دادند. پرهام در بازجویی های اولیه به قتل شوهر خواهر سابقش اعتراف کرد و گفت: مقتول بدهکار بود اما طلب خود را پرداخت نکرد. از طرفی از جدا شدن از خواهرم متنفر بودم. روز حادثه برای دریافت درخواستم به خانه او رفته بودم که به من توهین کرد. «و من عصبانی بودم و او را با چاقو به قتل رساندم.

در پی اعترافات متهم، وی پس از بازسازی صحنه جنایت روانه زندان شد و با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد. این مرد جوان در جریان محاکمه در شعبه 11 دادگاه به ریاست قاضی حشمتیان برگزار شد. نماینده دادسرا هنگام اعلام جلسه، متن کیفرخواست را قرائت کرد.

سپس فقط پدر و مادرم که مادر مقتول بودند برخاستند و خواستار قصاص شدند. متهم سپس به پاسگاه رفت و به جرم خود اعتراف کرد و در تشریح ماجرا گفت: کامران چند سال پیش از خواهرم خواستگاری کرد و با هم ازدواج کردند. روزهای اول با خواهرم ارتباط خوبی نداشت و مدام درگیر بودند. کامران نه تنها رفتار خوبی نداشت، بلکه کار و درآمد کافی هم نداشت. همه این مشکلات دست به دست هم داد تا اینکه خواهرم از زندگی با کامران خسته شد و طلاق گرفت.»

  4.6 میلیون متقاضی در انتظار اصلاح اطلاعات ملی مسکن / تمدید دوره ثبت نام نشده

متهم ادامه داد: قبل از جدایی کامران چهار میلیون تن از من وام گرفته بود اما هر بار درخواست خود را می خواستم از پرداخت آن طفره می رفت. وقتی خواهرم را طلاق داد من زیاد او را ندیدم به همین دلیل بدهکار بودم تا اینکه یک روز با او تماس گرفتم و پولم را طلب کردم.

او پاسخ داد که بیکار است و نمی تواند بدهی خود را بپردازد. مادرش با اصرار من بالاخره 3 میلیون و 800 هزار تن به حساب من واریز کرد که 200 هزار تن باقی ماندند. تماس ها بی فایده بود، بنابراین روز حادثه تصمیم گرفتم به خانه او بروم تا در مورد آن صحبت کنم.

متهم در خصوص قتل گفت: روزی که به خانه کامران رفتم تماس گرفتم و او پایین آمد. بقیه خواسته ام را که گفتم عصبانی شد و شروع کرد به فحش دادن. با این رفتار و کینه ای که قبلا داشتم، کنترل اعصابم را از دست دادم و چاقو خوردم. من به طور تصادفی او را چند ضربه زدم.

وی در پایان گفت: باور کنید من قصد کشتن مقتول را نداشتم. روز گذشته برای دریافت بقیه درخواستم به خانه مقتول رفتم اما او به من فحاشی و عصبانیت کرد و به همین دلیل او را با چاقو زدم. از طرفی نمی دانستم او متاهل است. «آن روز وقتی با مقتول درگیر شدم، صدای زن جوانی را شنیدم که در دادگاه متوجه شدم همسر مقتول است.

متهم در پاسخ به سوال مقام قضایی مبنی بر حمل چاقو مبنی بر اینکه قصد قتل نداشته است، گفت: در جریان درگیری و درگیری، متهم را در نهایت به قصاص و پرداخت جریمه به اتهام قتل عمد محکوم کرد.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

بدین ترتیب متهم در تایید این حکم در صورتی که نتواند رضایت اولیای دم را جلب کند در آستانه مرگ قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید