اعتصابات فلج کننده در سراسر شبکه ریلی بریتانیا ادامه دارد

گروه بین الملل رجانیوز: برای دومین بار در هفته جاری، هزاران کارگر بریتانیایی راه آهن در اعتراض به شرایط کار و دستمزد در اعتصاب فلج کننده ای دست به اعتصاب زدند که بار دیگر حمل و نقل جزیره را به بن بست رساند.

من گزارش میدم رجانیوز; در این حرکت اعتراضی 9 هزار راننده راه آهن بریتانیا برای یک روز دست از کار کشیدند. این اعتصاب به این معنی است که قطارهای چندین شرکت ریلی از جمله شمال، سواحل غربی آوانتی و جنوب شرقی که شمال کشور را به جنوب متصل می کنند، امروز (چهارشنبه) تردد نمی کنند.

گزارش ها حاکی از آن است که برخی از ایستگاه ها به دلیل این حرکت اعتراضی بسته شده و سطح خدمات سایر خطوط ریلی نیز کاهش یافته است. در همین راستا مقامات انگلیسی نسبت به هرج و مرج در ایستگاه ها هشدار دادند.

ده‌ها هزار نفر از کارگران راه‌آهن بریتانیا روز شنبه گذشته کار خود را متوقف کردند که بزرگترین اعتصاب قرن گذشته نامیده می‌شود. آنها قصد دارند برای رسیدن به اهداف خود به اعتصاب ادامه دهند. بزرگترین اتحادیه راه آهن بریتانیا، آرامتی، در مورد اعتصاب احتمالی در روز شنبه هشدار داده است.

بر اساس نظرسنجی انجام شده توسط موسسه Ipsos Murray، اکثر بریتانیایی ها که به دلیل تورم بی سابقه کشور با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می کنند، از اعتراض و اعتصاب کارگران راه آهن حمایت می کنند.

جهش بی سابقه شاخص تورم و افزایش بی رویه هزینه های زندگی در انگلیس، این جزیره را در بدترین شرایط اقتصادی نیم قرن اخیر خود قرار داده است. وخامت اوضاع مردم کشور را شوکه کرده است.

  توقیف 9 کشتی سوخت رسان توسط سعودی ها همچنان ادامه دارد

بر اساس آخرین گزارش اداره ملی آمار انگلیس، شاخص تورم در انگلیس به 9.9 درصد رسیده است و پیش بینی می شود در ماه های آینده به 22 درصد برسد. بانک مرکزی انگلیس نیز اعلام کرد که این کشور احتمالاً در وضعیت رکود اقتصادی قرار دارد.

شنبه گذشته هزاران بریتانیایی در اعتراض به طرح اقتصادی بحث برانگیز دولت لیز تراس که بر اساس کاهش مالیات برای میلیاردرها و کسر کمک هزینه زندگی برای طبقات کم درآمد است، تظاهرات کردند.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید