«اعتصاب کریسمس» در انگلیس پایگاه اطلاع رسانی رجا

گروه بین الملل – رجانیوز: پیامدهای بحران اقتصادی و تورم که در چهار دهه اخیر بی‌سابقه است، انگلیس را به‌گونه‌ای تحت تأثیر قرار داد که نه تنها اقدامات جلوگیری از اعتصاب مؤثر نبود، بلکه بخش‌هایی از جمله بخش حمل‌ونقل را نیز در اعتصاب برنامه‌ریزی‌شده خود گنجاند. که بر خدمات آنها در تعطیلات تأثیر می گذارد. سال جدید لازم است.

من گزارش میدم رجانیوز به گزارش روزنامه جوان، تورم سالانه در انگلیس از 1.10 درصد در شهریور امسال به 1.11 درصد در اکتبر افزایش یافت که بالاترین نرخ تورم از اکتبر 1981 بوده و منجر به کاهش دستمزدهای واقعی شده است. هر روز ابعاد بیشتری از تنش اقتصادی انگلیس فاش می شود و تلاش ها برای آرام کردن بخش های معترض نتیجه چندانی نداشته است، بنابراین اتحادیه “راه آهن، کشتیرانی و حمل و نقل” انگلیس با رد پیشنهاد مربوط به دستمزد، عملا دست به اعتصاب زده است. در بخش حمل و نقل ریلی این کشور به این ترتیب حدود 40 هزار کارمند راه آهن از 14 شرکت حمل و نقل ریلی در سراسر کشور دست از کار کشیده اند و مسافران و دانش آموزان در سفر در سرمای سخت با مشکل مواجه شده اند.

این اعتصاب تا روز شنبه ادامه خواهد داشت و اعتصابات بیشتری از شب کریسمس (24 دسامبر) تا 27 دسامبر (سه شنبه تا 6 ژانویه) و دو اعتصاب 48 ساعته دیگر در اوایل ژانویه برگزار می شود. بنابراین شبکه ریلی به مسافران هشدار داده است که فقط سفرهای ضروری را انجام دهند.

مایک لینچ، دبیر کل اتحادیه راه‌آهن، دریانوردی و حمل‌ونقل گفت: «دولت لندن هیچ کاری برای توقف این اعتصاب‌ها انجام نمی‌دهد و کاملاً واضح است که آنها می‌خواهند اعتصابات مؤثر را در بریتانیا غیرقانونی کنند». ما با این اقدام مخالفت خواهیم کرد و اعضای ما به همراه کل جنبش صنفی به مبارزه برای یک معامله عادلانه برای کارکنان، افزایش معقول و عادلانه دستمزدها و شرایط کاری مناسب ادامه خواهند داد. حقوق امسال و افزایش 4 درصدی حقوق در سال 2023، اما لینچ این معامله را “غیر عادی” خواند و اعضای اتحادیه این پیشنهاد را رد کردند.

  رقابت پذیری تولید با استفاده از ظرفیت دانش بنیان ها گام یازدهم مجلس برای افزایش تولید اشتغال

اولین اعتصاب در یک قرن

در بخش بهداشت و درمان، حدود 100000 پرستار انگلیسی برای اولین بار در بیش از 100 سال از روز پنجشنبه 15 دسامبر دست به اعتصاب خواهند زد و تا 20 دسامبر ادامه خواهد داشت. کالج سلطنتی پرستاری اخیراً اعلام کرد که پرستاران برای اولین بار در تاریخ 100 ساله کالج از 15 تا 20 دسامبر پس از رد درخواست آنها برای افزایش 5 درصدی دستمزد بالاتر از تورم، کار خود را کنار خواهند گذاشت. پس از دیدار با وزیر بهداشت، رئیس اتحادیه سلطنتی کالج پرستاری گفت که دولت از بحث و ارائه پرداخت‌ها خودداری می‌کند. این اتحادیه پیش‌بینی کرد که بیش از یک میلیون روز کاری به دلیل اعتصابات در دسامبر از دست می‌رود و این بدترین ماه برای اعتصاب‌ها از جولای 1989 است. بر اساس آنچه رسانه‌های انگلیسی گزارش دادند، به دلیل قصد کادر پزشکی این کشور برای اعتصاب. ، احتمالاً از افسران پلیس خواسته می شود تا آمبولانس ها را رانندگی کنند. با این حال، فدراسیون پلیس انگلیس و ولز، که نماینده حدود 140000 افسر پلیس در این کشور است، گفت که نیروی پلیس نمی تواند راننده آمبولانس یا امدادگر واجد شرایط باشد. وی درخواست‌های پلیس برای ایفای نقش در این زمینه را مایه نگرانی خواند و هشدار داد که استفاده از ماموران پلیس در آمبولانس‌ها به معنای بی‌توجهی به وظایف خود در لباس پلیس است.

رکورد تعداد روزهای اعتصاب

آمارهای رسمی منتشر شده توسط بریتانیا نشان می دهد که تعداد روزهای کاری در ماه اکتبر که در آن کارمندان اعتصاب کرده اند به بالاترین حد بی سابقه 11 سال گذشته رسیده است. در حالی که اعتصاب بخش‌های مختلف در اعتراض به افزایش دستمزدها برای مقابله با تورم ادامه دارد. بر این اساس، اداره آمار ملی اعلام کرد که 417000 روز کاری در ماه اکتبر امسال به دلیل اعتصاب تعطیل شده است، یعنی 417000 نفر در این ماه اعتصاب کردند که بیشترین تعداد از نوامبر 2011 است. امسال کمتر از نیم میلیون روز کاری بوده است. به دلیل اعتصاب کارگران بخش دولتی که خواستار اصلاح حقوق بازنشستگی بودند، از دست رفت. همچنین در فاصله خرداد تا مهر امسال بیش از یک میلیون و 100 هزار روز کاری به دلیل اعتصاب تعطیل شده است که از ابتدای سال 90 برای یک دوره پنج ماهه بی سابقه بوده است.

  امکان رهن مدارک خودروهای فاکتوری سایپا / جهت اخذ مجوز با قیمت جدید

دیدگاهتان را بنویسید