اعتیاد انبوه/ مصرف رایج مواد مخدر آمریکایی دیگر جرم نیست!

طبق سرمقاله ای، تقریبا یک دهه از زمانی که اکثریت آمریکایی ها برای اولین بار از قانونی شدن ماری جوانا حمایت کردند، می گذرد. بر اساس گزارش گالوپ، دو سال پیش این رقم به رکورد بالایی رسید و 68 درصد موافق قانونی کردن ماری جوانا بودند. از آن زمان، این رقم ثابت مانده است.

در همان سال، زمانی که اپیدمی ویروس کرونا در ایالات متحده در مارس 2020 شروع شد، تجارت ماری جوانای پزشکی ضروری شد و فروش آن در داروخانه ها و فروشگاه های مواد غذایی به عنوان یک پیروزی برای حامیان قانونی شدن ماری جوانا اعلام شد.

بر اساس گزارش های منتشر شده شادانه (ماری جوانا از برگ و گل گیاه شاهد به دست می آید) یکی از سریع ترین صنایع در حال رشد در ایالات متحده است. فروش ماری جوانا برای بزرگسالان و پزشکی در سال 2021 به 25 میلیارد دلار رسید و وال استریت تخمین می زند تا سال 2030 به 100 میلیارد دلار برسد.

12300 خبر اولیه

هجده ایالت حشیش (داروهای ماری جوانا مبتنی بر شواهد) را برای استفاده بزرگسالان قانونی کرده اند و 19 ایالت در حال حاضر حداقل یک برنامه جامع ماری جوانا پزشکی دارند. به گفته پولیتیکو، تا سال 2020، از هر سه آمریکایی یک نفر در ایالتی زندگی می کند که دسترسی قانونی به ماری جوانا دارد و این تعداد به سرعت در حال افزایش است.

مجلس نمایندگان ایالات متحده اعلام کرد که مجلس نمایندگان ایالات متحده ماری جوانا را در سطح فدرال روز جمعه، اول آوریل عفو کرد.

این لایحه با 220 رای موافق و 204 رای موافق به تصویب رسید. همه به جز دو دموکرات از این لایحه حمایت کردند، در حالی که تنها سه جمهوری خواه از آن حمایت کردند.

  حدود 100 طرح برای حل مشکلات استان فارس بررسی شده است.

12302 خبر اولیه

یورونیوز می‌گوید این اقدام دادگاه‌های فدرال را ملزم می‌کند تا احکام قبلی مربوط به مصرف ماری جوانا را لغو کرده و جلسات رسیدگی را برای کسانی که در حال گذراندن دوران محکومیت خود هستند، بازگشایی کنند. همچنین مالیات 5 درصدی بر ماری جوانا و فرآورده های ماری جوانا را می دهد که به تدریج طی پنج سال به 8 درصد افزایش می یابد.

دفتر بودجه کنگره تخمین می زند که هزاران زندانی طبق قوانین فعلی زودتر آزاد می شوند و در طی 10 سال حدود 800 میلیون دلار صرفه جویی می شود. به طور کلی، کسری بودجه فدرال طی دهه آینده نزدیک به 3 میلیارد دلار کاهش خواهد یافت.

دموکرات های آمریکایی معتقد بودند که ممنوعیت فدرال ماری جوانا عواقب مخربی برای جوامع اقلیت دارد.

استنلی هویر، رهبر اکثریت دموکرات در مجلس نمایندگان ایالات متحده، به آماری اشاره می کند که نشان می دهد سیاهپوستان آمریکایی چهار برابر بیشتر از سفیدپوستان به دلیل داشتن ماری جوانا در حالی که از همین مقدار استفاده می کنند دستگیر می شوند.

هویر گفت: «این سوابق جنایی می تواند افراد رنگین پوست را آزار دهد و زندگی آنها را به طور نامحدود تحت تأثیر قرار دهد.

12301 خبر اولیه

باربارا لی، سخنگوی کالیفرنیا گفت: «اشتباه نکنید، بله، این یک لایحه عدالت نژادی است.

جمهوری خواهانی که با این اقدام مخالف بودند گفتند ماری جوانا یک ماده مخدر ورودی است که منجر به مصرف بیشتر مواد مخدر می شود. آنها همچنین گفتند که محصول فروخته شده بسیار قوی تر از محصولی است که چند دهه پیش فروخته می شد.

جمهوری خواهان می گویند که جرم زدایی از ماری جوانا اولویتی نیست که قانونگذاران در این زمینه روی آن تمرکز کنند، زیرا “جنگ در اوکراین و تورم قیمت گاز، غذا و سایر ملزومات را افزایش داده است.”

  طرح حفاظتی بی اساس مورد تایید مراجع بالاتر نظام نیست

باب گود، نماینده جمهوری خواه، گفت: «اولویت کنگره گسترش دسترسی به داروهای اعتیاد آور برای سرگرمی است، زیرا کشور ما با اعتیاد، افسردگی و خودکشی رو به رشد مواجه است.

بر اساس کنفرانس ملی قانونگذاران ایالتی، سی و هفت ایالت و ناحیه کلمبیا استفاده پزشکی از حشیش را مجاز می‌دانند، در حالی که 18 ایالت و ناحیه کلمبیا ماری جوانا را برای سرگرمی قانونی کرده‌اند.

گروالد نادلر، نماینده دموکرات نیویورک و رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفت: «اگر ایالت‌ها آزمایشگاه‌های دموکراسی هستند، زمان آن فرا رسیده است که دولت فدرال تشخیص دهد که قانونی‌سازی موفقیت چشمگیری بوده و تضاد با قوانین فدرال آسیب‌پذیر شده است». مجلس نمایندگان. کمیسیون قضایی »

در سنا، دموکرات‌ها، از جمله چاک شومر، رهبر اکثریت، در اوایل فوریه از همکاران خود خواستند تا در مورد لایحه جرم‌زدایی ماری جوانا نظر دهند.

شومر گفت: «ما به جمهوری‌خواهان برای تصویب لایحه‌ای در سنا نیاز خواهیم داشت و سخت تلاش خواهیم کرد تا آنها را به توافق برسانیم».

انتخابات آمریکا در سال 2020 نشان داد که ماری جوانا تا چه حد در این کشور پذیرفته شده است. قانونگذاران در نیوجرسی محافظه کار، آریزونا و مونتانای معتدل، و داکوتای جنوبی محافظه کار آرای قانونی کردن ماری جوانا را به دست آورده اند.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید