اعلام آمادگی سازمان ملل برای کمک به ایران برای حل مشکل گرد و غبار و خشکسالی

7532 خبر اولیه

خشکسالی و بیابان زایی مرز ندارد و این مشکل سال در جهان حادتر می شود.

کلودیا ویداس افزود: خشکسالی و بیابان زایی تأثیر عمده ای بر جوامع و اقتصاد و به ویژه بر همکاری مردم محلی در زمینه های مختلف، مهاجرت و گرسنگی آب و غذا دارد.

وی گفت: در این شرایط، مدیریت ضعیف آب نیز بر زندگی 3.2 میلیارد نفر در سراسر جهان تأثیر خواهد گذاشت.

ویداس افزود: ایران نیز به دلیل نزدیکی به خط استوا از خشکسالی، بیابان زایی و گرد و غبار ضربه سختی خورده است، از این رو نهادهای مختلف از جمله سازمان منابع طبیعی و مدیریت آب سال هاست در این مناطق فعالیت و همکاری می کنند. ما.” خوب بود.

وی با تقدیر از اقدامات ایران در حوزه منابع طبیعی و محیط زیست گفت: با این حال در شرایط سختی که ایران با توجه به تحریم ها و حتی شیوع کرونا دارد، اقدامات زیادی برای مقابله با بیابان زایی و کاهش پیامدهای آن انجام شده است. و مدیریت منابع طبیعی است.

نماینده برنامه توسعه سازمان ملل متحد (UNDP) نقش کلیدی آموزش را در کاهش تأثیر اقلیم و عوامل انسانی بر محیط زیست و منابع طبیعی خواند و گفت: آموزش به کودکان و جوانان می تواند در زمینه مسائل زیست محیطی بسیار آموزنده باشد.

وی همچنین بر لزوم سرمایه‌گذاری و هماهنگی برای مقابله با خشکسالی و بیابان‌زایی تاکید کرد و گفت: رهبران دولت نباید برنامه‌های زیست‌محیطی را پرهزینه ببینند، بلکه به عنوان یک سرمایه‌گذاری نگاه کنند.

ویداس ادامه داد: بخش کشاورزی باید توجه کند که چگونه می تواند مصرف آب را در این حوزه بهینه کند و در عین حال اقتصاد و معیشت مردم را بهبود بخشد.

  دلیل قانون رتبه بندی معلمان هنوز حل نشده است

وی بر اهمیت دیپلماسی در مقابله با ریزگردها تاکید کرد و گفت: ایران در منطقه ای قرار دارد که همسایگانش مشکلات مختلفی دارند و ظرفیت آموزشی که در آن کشور وجود دارد می تواند به افزایش آگاهی زیست محیطی کمک کند.

سخنگوی برنامه توسعه سازمان ملل متحد نیز گفت: این دفتر آماده کمک به ایران برای مقابله با گرد و غبار و خشکسالی است.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید