اغتشاشگران به 85 دستگاه آمبولانس آسیب رساندند و 10 کارگر آمبولانس زخمی شدند

گروه سیاسی-رجان نیوز: جعفر میادفر در همایش تخصصی حفاظت غیرعامل در نظام سلامت شمال شرق کشور که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی برگزار شد، گفت: سالانه 4 میلیون تماس اورژانسی با منازل مردم برقرار می شود نشانه ارتباط و اعتماد به عموم در شرایط اضطراری است.

وی با بیان اینکه اورژانس در آن سوی مرزها حافظ و ناجی جان انسان ها هستند، گفت: در حوادث اخیر در کشور شاهد بوده ایم که دشمن به دلیل ترس از اعتماد بین مردم و اورژانس به دنبال خدشه دار کردن این اعتماد است.

رئیس سازمان امداد اورژانس کشور با اشاره به اینکه در آخرین اغتشاشات حدود 85 دستگاه آمبولانس در استان های مختلف کشور آسیب دیده و فاقد سرنشین بوده است، افزود: متاسفانه حدود 10 نفر از همکاران ما نیز مجروح شدند. “

وی بیان کرد: خسارت وارده به اورژانس باعث شد تا خدمات رسانی به مردم قطع شود. حمله به آمبولانس ها در مأموریتی علیه افراد بیمار یکی از زشت ترین رفتارهایی است که از دشمنان شاهد بوده ایم.

میادفر با بیان اینکه برنامه ریزی، رسیدگی و رسیدگی به زیرساخت های نظام سلامت در حوزه حفاظت غیرعامل موضوع بسیار مهمی است، گفت: بی توجهی و بی توجهی در این حوزه سلامت و جان هموطنان را به خطر می اندازد و باید حساسیت بیشتری داشته باشیم. به این موضوع .و مراقب بود.

وی مشکلات سایبری، بیولوژیکی و غیره را از موضوعات مهم در حوزه حفاظت غیرعامل در نظام سلامت برشمرد و تصریح کرد: توسعه زیرساخت ها و نیروی انسانی یکی از مهم ترین طرح های اقتضایی است.

  محور هراز از ساعت 13 امروز یکطرفه کندوان باز است

میادفر اورژانس استان خراسان شمالی را مطلوب ارزیابی کرد و اظهار داشت: با توجه به پراکندگی جمعیت در مناطق صعب العبور باید بتوانیم با توسعه منابع این خدمات را در این مناطق گسترش دهیم.

وی با اشاره به تامین دو دستگاه خودروی موتوری برای ناوگان اورژانس استان، خاطرنشان کرد: به زودی یک دستگاه دیگر نیز تامین می شود تا مردم استان از خدمات اورژانس بهره مند شوند.

دیدگاهتان را بنویسید