افتتاح کارخانه پهپاد ابابیل 2 در تاجیکستان

کارخانه تمام ایرانی پهپاد ابابیل 2 صبح امروز با حضور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و سرلشکر شیرعلی میرزا وزیر دفاع تاجیکستان در شهر دوشنبه پایتخت افتتاح شد.

به گزارش رجانیوس به نقل از مهر؛ در راستای تقویت و توسعه همکاری های مشترک دفاعی و نظامی دو کشور، کارخانه پهپاد ابابیل 2 با تلاش کارشناسان صنایع دفاعی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با حضور ژنرال حفاری و شیرعلی میرزا، وزیر دفاع و جمعی از فرماندهان ارشد تاجیکستان در دوشنبه، پایتخت افتتاح شد.

سرلشکر باقری با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران با تلاش متخصصان و دانشمندان و با استفاده از توان داخلی خود در تمامی ابعاد نظامی و دفاعی به ویژه پهپادها رشد چشمگیری داشته است، گفت: امروز در موقعیتی قرار داریم که می توانیم. تامین نیازهای صادرات داخلی تجهیزات نظامی برای کشورهای متحد و دوست به منظور افزایش امنیت و صلح پایدار.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح افتتاح کارخانه ابابیل 2 در تاجیکستان را نقطه عطفی در همکاری های نظامی دو کشور عنوان کرد و افزود: انشالله در آینده به طور کلی شاهد همکاری و همکاری بیشتر خواهیم بود. سطوح دفاع نظامی ایران و تاجیکستان.

در پایان کلید نمادین افتتاح کارخانه و گواهی پایان دوره آموزشی به فرمانده و کارکنان نیروی هوایی تاجیکستان اهدا شد.

سرلشکر باقری همچنین با ژنرال سیمومین یتیموف رئیس کمیته امنیت دولتی جمهوری تاجیکستان برای همکاری های دوجانبه در زمینه مسائل امنیتی و مرزی دیدار کرد.

تقویت توان دفاعی و نظامی به منظور تقویت همکاری ها در مرزهای مشترک و نیز مسائل منطقه ای و توسعه در افغانستان از مهمترین محورهای این گفتگو بود. دو طرف بر ادامه همکاری ها، رایزنی ها و نشست های تخصصی در زمینه مسائل منطقه ای و بین منطقه ای تاکید کردند.

  انفجار در مسجد شیعیان پیشاور / 56 شهید و حدود 200 زخمی در حمله تروریستی داعش

دیدگاهتان را بنویسید