افرادی که عوارض جانبی واکسن دارند ممکن است شکایت کنند

به گزارش سرمقاله، وب‌سایت سلامت کودکان نوشت پس از اینکه قاضی دادگاه منطقه پرونده 400 صفحه‌ای فایزر را نشان داد، پرونده علیه این شرکت به دلیل تقلب در آزمایش‌های واکسن کووید 19 بار از سر گرفته شد.

در ژانویه 2021، بروک جکسون از فایزر و دو شرکت داروسازی Ventavia و ICON PLC شکایت کرد.

جکسون در سال 2020 مدتی برای ونتاویا کار کرد و پس از شکایت به سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) در مورد نظارت و گزارش تخلف در طول واکسن کرون اخراج شد.

جکسون در دادگاه منطقه ای بومونت در ایالت تگزاس شرقی آمریکا شکایت کرده است. در این پرونده چندین اتهام کلاهبرداری و انتقام توسط Ventavia و Pfizer وجود دارد.

این شکایت تا همین اواخر، زمانی که قاضی دادگاه منطقه، مایکل ترانکل دستور بازگشایی پرونده را صادر کرد، خودداری شد.

به گفته جکسون، فایزر، ونتاویا و آیکن “عمداً اطلاعات مهمی را از دولت ایالات متحده پنهان کردند که ایمنی و کارایی واکسن های آنها را زیر سوال می برد.”

6216 خبر اولیه

در دادخواست آمده است:

متهمان نقض پروتکل کارآزمایی بالینی و مقررات فدرال خود از جمله جعل اسناد کارآزمایی بالینی را پنهان کرده اند.

اتهامات اصلی علیه Ventavia و Pfizer عبارتند از:

ایجاد یا استفاده از سوابق یا عبارات نادرست؛ تقلب و ادعاهای نادرست؛ ایجاد یا استفاده از سوابق یا اظهارات جعلی و/یا جعلی؛ انتقام.

متهمان از 2020 تاکنون [ونتاویا و فایزر] آنها آگاهانه سوابق یا اظهارات نادرست ایجاد کرده، استفاده کرده اند یا ایجاد کرده اند یا استفاده کرده اند. این سوابق یا اظهارات نادرست شامل پروتکل آزمایشات بالینی فایزر است که به دولت ایالات متحده ارسال شده است.

  فرصت تجارت با روسیه با کمک روبل و تومان

ادعا می شود که اقدامات متهمان به معامله ای مرتبط است که طی آن پنتاگون واکسن هایی را خریداری کرده است که با آزمایش بالینی معتبر فایزر انجام شده است.

بر این اساس، اگر وزارت دفاع آمریکا به درستی از ضبط های آزمایشی مطلع شده بود، به فایزر پولی پرداخت نمی کرد.

جکسون علاوه بر درخواست برای بازگشت به کار در ونتاویا، به دنبال غرامت از جمله معوقه است.

جکسون معاون رئیس جمهور تگزاس با بیش از 15 سال تجربه در کارآزمایی های بالینی در طول تقریباً دو هفته در ونتاویا بود و دائماً مدیریت ضعیف آزمایشگاهی، نگرانی های ایمنی بیمار و مسائل مربوط به یکپارچگی داده ها را زیر نظر داشت.

در 25 سپتامبر 2020، جکسون ایمیلی به FDA ارسال کرد و ده ها نگرانی را در مورد فرآیند و نتیجه فرآیند مطرح کرد که برخی از آنها عبارتند از:

* در مورد بیمارانی که عوارض جانبی کارآزمایی داشتند، پیگیری نشد.

* انحرافات گزارش نشده از پروتکل

* انتقام بگیرید و کارکنان Ventavia را که چنین مشکلاتی را گزارش می کنند، هدف قرار دهید.

* شرکت کنندگان در آزمایش پس از تزریق در راهرو قرار می گیرند و توسط کارکنان بالینی مشاهده نمی شوند.

واکسن ها در دمای مناسب نگهداری نمی شوند.

* تست های آزمایشگاهی با برچسب اشتباه.

جکسون اسنادی را ارائه کرد که نشان دهنده اطلاعات نادرست، خطاهای آزمایشی و دانش حداقل یکی از مدیران شرکت Ventavia در مورد جعل داده ها بود.

4983 خبر اولیه

فایزر در سال 2009 در یک شکایت دیگر 2.3 میلیارد دلار جریمه پرداخت کرد. این بزرگترین مورد کلاهبرداری بهداشتی در تاریخ وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) است که در آن این شرکت متهم به استفاده غیرقانونی از برچسب FDA در محصولاتی که توسط آژانس تایید نشده اند.

  دلیل استفاده از هدایای نمایشی تبلیغاتی چیست؟

به همین دلیل است که Pfizer قبلاً یک لابی با ارتباطات خوب به نام Hazen Marshall و شرکت حقوقی Williams & Jensen را استخدام کرده است تا علیه قانون تحقیقات قبلی و پرونده فعلی اقدام کند.

پیش از این، شرکت های داروسازی AstraZeneca و Merck مجبور بودند میلیون ها دلار جریمه برای تسویه ادعاهای دروغین بپردازند.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید