افراد واکسینه شده باید مراقب علائم سرماخوردگی باشند

اگر قبل از ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب دچار آبریزش بینی و سردرد بودید، ممکن است آن را یک سرماخوردگی معمولی بدانید و حتی اگر بیماری دردناکی داشتید، می توانستید به زندگی عادی خود ادامه دهید، اما اکنون در فصل سرماخوردگی و آنفولانزا چگونه می توانید آیا مطمئن هستید که علائم شما مناسب است؟ سرماخوردگی است نه تاج؟

به گزارش رجانیوز، ویروسی غیر از کرونا ویروس عامل سرماخوردگی است، اما با توجه به اینکه این روزها سویه آمیکرون به سرعت در حال گسترش است و اغلب عوارض خفیفی مانند احتقان بینی، سردرد و گلودرد ایجاد می کند که آن را از سرماخوردگی متمایز می کند. امتحان خیلی سخته

پروفسور اسپکتور، تیمی از اپیدمیولوژیست ها می گوید: “تست ها مهم تر از همیشه هستند، حتی اگر عوارض جانبی شدیدی نداشته باشید.”

وی گفت: «آمار نشان می‌دهد که حدود نیمی از موارد دلتا «تشخیص‌نشده» باقی می‌مانند، زیرا علائم معمول بیماری عروق کرونر مانند تب، سرفه‌های شدید و مداوم و از دست دادن یا تغییر در بویایی یا چشایی را نشان نمی‌دهند.

او معتقد است که آمیکرون عوارض جانبی مانند سرماخوردگی ایجاد می کند.

کریستینا ماریوت، مدیر اجرایی انجمن سلطنتی بهداشت عمومی (RSPH) در بریتانیا گفت: افزایش شواهد نشان می‌دهد افرادی که دو دوز واکسن دریافت کرده‌اند علائم کمتری دارند. به همین دلیل برای افرادی که به طور کامل واکسینه شده اند بسیار مهم است که مراقب علائم سرماخوردگی باشند و آزمایش کنند که آیا در اطراف افرادی که در معرض خطر ابتلا به این بیماری هستند زندگی می کنند یا کار می کنند.

  چه کسی ریاست هلال احمر را بر عهده خواهد داشت؟

ایرنه پترسن، استاد اپیدمیولوژی و انفورماتیک سلامت در دانشگاه کالج لندن می‌گوید: سرماخوردگی و سردرد علائم بسیاری از عفونت‌ها هستند، اما ممکن است اولین و حتی تنها علائم بیماری عروق کرونر قلب باشند. بنابراین، اگر این علائم را دارید، توصیه می کنم از تست های سریع برای چند روز استفاده کنید.

به گزارش ایندیپندنت، مطالعه ای در مورد بیماری عروق کرونر قلب در یک برنامه آماری با بودجه بریتانیا به علائم اصلی بیماری عروق کرونر قلب می پردازد و می گوید بسته به اینکه آیا واکسینه شده اید یا نه، علائم کمی متفاوت است:

سردرد

اگرچه سردرد یکی از عوارض کمتر شناخته شده بیماری عروق کرونر قلب است، اما طبق یک مطالعه اخیر، یکی از علائم اصلی است و نسبت به علائم معمولی مانند سرفه، تب و از دست دادن بویایی شایع تر است.

این مطالعه نشان می‌دهد که سردردهای کرونری معمولاً کمی دردناک‌تر هستند، می‌توانند «تپش‌دار»، «فشار» یا «تپش‌دار» باشند، به جای اینکه در یک ناحیه در هر دو طرف جمجمه ظاهر شوند، می‌توانند بیش از سه روز طول بکشند و عمدتاً متناسب هستند. آنها در برابر مسکن معمولی مقاوم هستند.

آبریزش بینی

زمستان گذشته، مطالعه ای نشان داد که سرماخوردگی دومین علامت شایع گزارش شده پس از سردرد است، تقریباً 60 درصد از افرادی که آزمایش عروق کرونر مثبت داشتند و حس بویایی خود را از دست دادند، سرماخوردگی را نیز گزارش کردند.

داده ها همچنین نشان می دهد که نرخ شیوع مهم ترین عامل است. بنابراین، زمانی که ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب بالا باشد، خطر سرماخوردگی ناشی از ویروس نیز زیاد است.

  طرح ساماندهی بازار مسکن اجاره ای در حال تدوین است

این مطالعه همچنین نشان داد که زمانی که بروز بیماری عروق کرونر قلب کم باشد، آبریزش بینی کمتر نشان دهنده عفونت کروناویروس است و بیشتر احتمال دارد که نشانه سرماخوردگی یا حتی آلرژی باشد.

نکته اصلی این است که در حالی که بسیاری از افراد مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب ممکن است آبریزش بینی را گزارش کنند، تشخیص دقیق آن دشوار است زیرا این امر به ویژه در فصل زمستان بسیار رایج است.

عطسه کردن

این مطالعه نشان داد که عطسه بیش از حد ممکن است نشانه ای از بیماری عروق کرونر قلب در افرادی باشد که واکسینه شده اند، اگرچه نشان می دهد که عطسه به احتمال زیاد نشانه سرماخوردگی یا آلرژی است.

با این حال، این مطالعه می گوید که اگرچه بسیاری از افراد مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب ممکن است عطسه کنند، اما این علامت قطعی نیست، زیرا عطسه بسیار شایع است و می تواند دلایل مختلفی داشته باشد.

گلو درد

بسیاری از افراد مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب، گلودرد را گزارش می کنند، مشابه گلودردی که ممکن است هنگام سرماخوردگی یا گلودرد تجربه کنید.

گلودرد کرونری معمولاً خفیف است و بیش از پنج روز طول نمی‌کشد، بنابراین گلودرد بسیار طولانی‌تر احتمالاً نشانه چیز دیگری است. اگر گلودرد ادامه پیدا کرد، باید با پزشک خود تماس بگیرید.

اگرچه گلودرد می تواند نشانه ای از بیماری عروق کرونر قلب باشد، اکثر افراد مبتلا به گلودرد احتمالا فقط سرماخوردگی دارند. بر اساس این مطالعه، حدود نیمی از افراد مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب، گلودرد را گزارش می کنند که در بزرگسالان بین 18 تا 65 سال شایع تر از افراد مسن یا افراد زیر 18 سال است.

  درخواست غیرقانونی ساداتی نژاد از گمرک

از دست دادن حس بویایی

از دست دادن بویایی (و همچنین چشایی) همچنان قوی ترین ویژگی بیماری عروق کرونر قلب بدون توجه به سن، جنسیت یا شدت آن است. البته افراد مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب ممکن است حس بویایی خود را به طور کامل از دست ندهند، اما حس بویایی آنها تغییر کند و نتوانند به شدت بویایی داشته باشند. حس چشایی نیز تحت تأثیر قرار می گیرد، بنابراین طعم غذا متفاوت است یا بی مزه به نظر می رسد.

سرفه های سرسخت

سرفه مداوم یکی از سه علامت اصلی بیماری عروق کرونر قلب است، اما بر اساس این مطالعه، تنها چهار نفر از هر 10 نفر مبتلا به این ویروس این مشکل را تجربه خواهند کرد.

در اینجا «مستمر» به معنای سرفه کردن چند بار در روز، «نیم روز یا بیشتر» است.

سرفه کرونری معمولاً در مقایسه با سرفه قفسه سینه که خلط یا مخاط تولید می کند، سرفه خشک است و ممکن است نشان دهنده عفونت باکتریایی باشد. سرفه های مداوم حدود چند روز پس از بیماری رخ می دهد و معمولاً حدود چهار یا پنج روز طول می کشد.

دیدگاهتان را بنویسید