افزایش اجاره بها صدای آمریکایی ها را نیز بلند کرده است

بر اساس سرمقاله، مرکز تحقیقات نشنال اینترست در گزارشی اعلام کرد که آمریکایی ها با افزایش اجاره بها، خواهان بسته های اقتصادی یارانه ای بیشتری از دولت هستند.

بر اساس این گزارش، در سطح ملی، پرداخت ماهانه وام مسکن از 14.1 درصد در سال گذشته نزدیک به 22 درصد افزایش یافته است.

اداره آمار کار ایالات متحده گفت که CPI یا شاخص قیمت مصرف کننده 7 درصد افزایش یافت که سریع ترین رشد از تابستان 1982 است، اما بسیاری از آمریکایی ها اکنون مستقیماً شاهد تورم بسیار داغ هستند. این بر زندگی روزمره آنها تأثیر می گذارد.

افزایش سریع قیمت انرژی و مواد غذایی خبرساز شده است، اما در زیر ویرانه های تورم در ایالات متحده روند بسیار نگران کننده “افزایش اجاره بها” نهفته است.

بر اساس گزارش موسسه Redfin، متوسط ​​اجاره بها در فهرست ماهانه ایالات متحده 14.1 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت و به میانگین 1877 دلار در دسامبر رسید که بزرگترین جهش سالانه حداقل از فوریه 2019 است.

در شهرهای محبوب تر مانند آستین، متوسط ​​اجاره بها تا 40 درصد افزایش یافته است. در حالی که میانگین قیمت یک آپارتمان در شهرهایی مانند میامی و نیویورک 35 درصد افزایش یافته است.

پرداخت وام مسکن یک گزینه نبود

این در حالی است که پرداخت وام ماهانه ملی به خریداران مسکن نزدیک به 22 درصد افزایش یافته است. داریل فیرودر، اقتصاددان ارشد گفت که افزایش پرداخت های وام مسکن به دلیل افزایش قیمت ها و افزایش نرخ وام مسکن است. افزایش هزینه های وام مسکن خریداران بالقوه بیشتری را مجبور به استخدام می کند که به نوبه خود باعث افزایش تقاضا و اجاره می شود.

  آخرین وضعیت واگذاری سایپا و ایران خودرو آخرین وضعیت تعیین تکلیف سهام بازمانده

وی ادامه داد: افزایش نرخ سود وام مسکن شتاب می گیرد که در سال 2022 هم در پرداخت وام و هم افزایش اجاره بها منجر می شود.

در عین حال، انتظارات تورمی طبقه معمولی آمریکا همه گیری را از بین برده و امرار معاش را برای بسیاری دشوار کرده است. به همین دلیل علیرغم اینکه آخرین بسته محرک بیش از ده ماه پیش از طریق طرح نجات آمریکا تصویب شد، هنوز درخواست های زیادی از سوی کاخ سفید و کنگره برای تصویب سریع بسته های نجات جدید وجود دارد.

در حال حاضر هفت درخواست عمومی برای مشوق های اقتصادی جدید وجود دارد که در مجموع بیش از پنج میلیون امضا جمع آوری کرده است. محبوب ترین آنها توسط استفانی بونین، صاحب رستورانی در دنور ساخته شده است که اخیراً امضای دادخواست او از مرز سه میلیون نفر گذشته است.

11276 خبر اولیه

در بیانیه آمده است: «من از کنگره می‌خواهم با پرداخت 2000 دلار برای بزرگسالان و 1000 دلار برای کودکان و ادامه این کار در طول بحران از خانواده‌ها حمایت کند.» در غیر این صورت کارگران اخراج یا مرخصی اجباری خواهند شد و اشتغال آزاد و پاره وقت کاهش می یابد. بسیاری از شهروندان در پرداخت اجاره بها یا قرار دادن غذا روی میز با مشکل مواجه خواهند شد. کشور ما هنوز در حال نبردهای عمیق است.

طوماری دیگری که توجه بسیاری را به خود جلب کرد طوماری بود که توسط اتحادیه سالمندان راه اندازی شد. آنها خواستار 1400 دلار چک تشویقی برای دریافت کنندگان مزایای تامین اجتماعی از دولت هستند. گروه غیرحزبی سالمندان در این طومار گفته اند: تورم خیره کننده تاثیر بسیار بدی بر وضعیت مالی خانواده های مستمری بگیران و معلولان داشته است و دولت باید به این قشر کمک کند.

  50 درصد از آمریکایی ها سیاست های بایدن را تایید نمی کنند / 56 درصد فکر می کنند بایدن «سلامت روانی برای خدمت کردن» ندارد.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید